TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

O pracy Marka Hamilla na planie oraz kolejne nominacje do nagród

2021-03-06 14:38:07

Ostatnio pisaliśmy o kilku nominacjach dla „The Mandalorian”, ale sezon nagród trwa w najlepsze. Więc, Giancarlo Esposito dostał nominację do Saturna (więcej na ten temat tutaj). W nagrodach Visual Effects Society serial dostał aż 13 nominacji w 6 kategoriach (odcinki były nominowane osobno).

 • Najlepsze efekty wizualne w fotorealistycznym odcinku - The Marshal. Najlepszy animowany bohater w odcinku lub projekcie czasu rzecywistego: „The Marshal” (smok Krayt), The Child i The Jedi
 • Najlepsze środowisko stworzone dla odcinka, reklamy czy projektu czasu rzeczywistego: The Believer (dżungla Morak) i The Siege (kanion Nevarro).
 • Najlepsze wirtualne zdjęcia w projekcie grafiki komputerowej: „The Believer” i „The Siege”.
 • Najlepszy model w fotorealistycznym, animowanym projekcie - The Rescue za krążownik oraz druga nominacja za okręt Boby Fetta.
 • Najlepsze efekty symulacji w odcinku, reklamie czy projekcie czasu rzeczywistego – „The Marshal” i smok Krayt
 • Najlepsza kompozycja w odcinku – „The Believer”, „The Marshal” i The Passenger
  Głównie nominowano ekipę z ILM. Nagrody powinny być wręczone 6-7 kwietnia.

  Kolejna nominacja to nagrody Annie. Tym razem jedna za najlepsza postać animowaną w projekcie aktorskim. Dostał ją Grogu. Tu rozdanie nagród jest przewidziane na 16 kwietnia.

  Gildia projektantów kostiumów nominowała „The Mandalorian” w kategorii najlepszych kostiumów w telewizyjnym SF/fantasy. Nominację dostała Shawna Trpcic. Ceremonia przewidywana jest na 13 kwietnia.

  Ostatnią dziś wspominaną nagrodą są nominacje montażystów dźwięku. Tu dwie nominacje dla seriali – w kategoriach montażu dialogów/ADR i druga montażu efektów.

  Ciekawostka od Mitcha Dyera, scenażysty drugiego Battlefronta. Wspomniał on o Iden Versio w czasach „The Mandalorian”. Czy tylko i wyłącznie zapowiada kolejną grę? Czy może będziemy mieć jakieś wzajemne nawiązania? Zobaczymy.  Hal Hickel po raz kolejny wspomniał o tym jak ważna dla nich była współpraca z Markiem Hamillem. Do roli Luke’a nie szukano nikogo innego, to było użycie technologii deep-fake w jakimś wydaniu. Wkład Marka był tu nieodzowny. Pomagał bardzo w odegraniu tej sekwencji. Był wówczas na planie. Zresztą Peyton Reed również miał doświadczenia w podobnych scenach. Tym razem różni się to dość mocno, od tego, co widzieliśmy w „Łotrze 1” czy „Skywalker. Odrodzenie”. Tam twarze aktorów (Carrie Fisher czy Petera Cushinga) nałożono bez ich pomocy. Tu Mark był na planie i jego wkład był bardzo istotny.  My tymczasem czekamy na rozpoczęcie zdjęć do trzeciego sezonu.
  TAGI: Battlefront II (2017) (98) Carrie Fisher (373) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (444) Giancarlo Esposito (40) Hal Hickel (13) Industrial Light & Magic (310) Łotr 1 (spin-off) (536) Mark Hamill (396) Nagroda (88) Peter Cushing (42) Peyton Reed (15) The Mandalorian (518)

  KOMENTARZE (4)

  • Nestor2021-03-11 14:03:41

   O kurde, Iden w jakimś odcinku to byłoby coś, naprawdę. Nawet lepiej niż Katie Sackhoff!

  • SW-Yogurt2021-03-09 20:14:39

   I tym sposobem Luke wyszedł świetnie. ~:)

  • JJ Abrakad Abrams2021-03-06 18:37:39

   Iden pasowałaby do Rangers of the New Republic.

  • AJ732021-03-06 17:52:32

   Gavankar od dłuższego już czasu teasuje na swoim profilu. Zaś "when BF3 ?" to pytanie nie czy, tylko kiedy ?
   I pewnie latem, jak worek zapowiedzi growych SW się rozwiąże ;)

  ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

    REJESTRACJA RESET HASŁA
  Loading..
  UŻYTKOWNICY MIESIĄCA