TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Spekulacje o trzecim sezonie, ciekawostki oraz kolejne nominacje dla „The Mandalorian”

2021-03-13 22:35:04Sezon na nominacje do różnych nagród dla „The Mandalorian” trwa w najlepsze. Więc mamy kolejną aktualizację. Po pierwsze Jon Favreau został nominowany za najlepszą reżyserię odcinka The Marshal przez Gildię reżyserów. Rozdanie nagród 10 kwietnia. Gildia operatorów nominowała aż trzy odcinki i ich twórców. O nagrodę najlepszego twórcy zdjęć w serialu z odcinkami do 30 minut konkurują Greig Fraser (odcinek The Mandalorian), Baz Idoine (odcinek The Jedi) oraz Matt Jensen (odcinek The Believer). Tu nagrody będą rozdawane 18 kwietnia.

24 marca wręczone zostaną nagrody Gildii Producentów. Tu w kategorii najlepszy dramat – serial telewizyjny nominowano „The Mandalorian”, a co za tym idzie jego producentów. Są nimi: Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy, Colin Wilson, Karen Gilchrist, John Bartnicki, i Carrie Beck.

17 kwietnia natomiast odbędzie się rozdanie nagród amerykańskich montażystów. Tu nominację dostała Dana Glauberman za odcinek Sanctuary. Warto to zauważyć, że ze względu na COVID-19 część nominacji jest przyznawana także odcinkom z 2019.

Zanim przejdziemy do plotek związanych wprost z serialem, to w sieci pojawiła się ciekawostka. Mark Hamill przyznał, że chciałby spotkać się kiedyś z Katee Sackhoff, z którą niby dzieli scenę w ostatnim odcinku drugiej serii. Jak pamiętamy Mark nagrywając tę scenę był obecny na planie i pomagał w odgrywaniu roli Luke’a. A jednak, jak złożymy to z wypowiedzią Katee, gdzie mówi ona, iż nie wiedziała kogo gra aktor z kropkami na twarzy, to dostajemy intrygujący obraz produkcji. Bo ewidentnie udało się „oszukać” aktorów i ukryć obecność Marka.

A tak przy okazji pozycje książkowe – powieść Adama Christophera i słownik obrazkowy Pablo Hidalgo zostały skasowane. Książkę miał wydać Del Rey, słownik DK Books. Oba wydawnictwa oświadczyły, że decyzja jest związana z rozwijającym się światem „The Mandalorian”. Możemy spekulować, co to znaczy.

Natomiast przy okazji rozwijającego się świata pojawiła się plotka, że niebawem otrzymamy informację o kolejnym serialu. Tym razem główne role mieliby tam zagrać Thrawn i Ezra Bridger. Źródło – Kessel Radio Transmissions. Swoją drogą niedawno zapytano Benedicta Cumberbatcha czy zagra Wielkiego Admirała. Wprost odparł, że nie jest zainteresowany, zwłaszcza rolą w której musiałby spędzić długie godziny w charakteryzacji.

Natomiast na koniec zostają spekulacje dotyczące trzeciego sezonu. Po pierwsze bez Grogu Din zostaje sam. Podobno szukają odtwórców dwóch ról określonych roboczo – Drash i Skad. Mieli to by być nastolatkowie, ewentualnie osoby, które ledwo przekroczyły dwadzieścia lat. Kobieta i mężczyzna, którzy mieliby by być członkami gangu. Postacie te pojawiałyby się w trzecim sezonie i wchodziły w dłuższe interakcje z Dinem. Tu ciekawostka jest taka, że podobno o tych postaciach myślano wcześniej, szukano nawet aktorów do nich, ale póki co nic z tego nie wyszło. Pomysłu jednak nie zarzucono, zaś bohaterowie ewoluowali. Jeśli te plotki są prawdzie, to prawdopodobnie mowa była o postaciach do których szykowano Jordana Bolgera i Sophie Thatcher. Tu warto pamiętać, że przygotowując kilka seriali na raz informacje mogą zwyczajnie się nakładać. W każdym razie twórcy pewnie szukają motywu przewodniego na trzeci i może kolejne sezony.

Za drugą fanowską rozkminą stoi Katee Sackhoff, która przypomniała niedawno, że przeszłość Bo-Katan nie jest jednoznaczna. Tu widzieliśmy ją jako tę dobrą, ale kto pamięta „Wojny klonów” to mógłby niejedno tej postaci wyciągnąć. Stąd pytanie jaką rolę będzie miała Bo-Katan w trzecim sezonie. Protagonisty, czy może antagonisty? Może czarnego charakteru, a może tylko kogoś, kto będzie Dinowi trochę utrudniał życie. To też piękny temat do spekulacji.
TAGI: Adam Christopher (13) Carrie Beck (18) Colin Wilson (10) COVID-19 - koronawirus (34) Dave Filoni (557) Del Rey (510) DK Publishing (Dorling Kindersley) (73) Greig Fraser (27) Jon Favreau (188) Katee Sackhoff (37) Kathleen Kennedy (430) Mark Hamill (391) Nagroda (84) Pablo Hidalgo (321) The Clone Wars (1374) The Mandalorian (444)

KOMENTARZE (12)

 • Ozze2021-03-14 22:23:59

  Na Thrawna tylko Lars Mikkelsen, osoby chcące cucumbera to muszą być jakieś nudne osoby skoro wybierają w fancastingu najpopularniejszego aktora z doświadczeniem w graniu super inteligentnych gości xD

 • Darth Zabrak2021-03-14 14:10:25

  Podobnie jak Rosario Dawson i mimo tego na nią również nakręcana jest nagonka.

 • bartoszcze2021-03-14 09:48:00

  Khh, lewak* Cumberbatch na pewno straszliwie się przejął tym co ma do powiedzenia Carano xD

  *można sprawdzić jego poglądy, są wyraziste

 • Darth Zabrak2021-03-14 08:17:32

  Cumberbatch wie kto to Thrawn bo koleś przeprowadzający wywiad mu powiedział kogo fani by chcieli żeby zagrał. Natomiast moim zdaniem to niechęć do malowania się na niebiesko jest tylko wymówką, tak naprawdę to nie chce mu się uczestniczyć w bałaganie Kennedy, Gina Carano dobitnie powiedziała w wywiadzie czym dzisiaj jest Lucasfilm.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-03-14 00:43:23

  Wydaje mi sie że książki by nachodziły na seriale. Zresztą szczerze to wolę zaczekać parę sezonów, zamiast co sezon mieć aktualizację

 • SW-Yogurt2021-03-13 23:40:13

  Jeszcze trochę, kilka lat i wszystkich aktorów będzie można wysłać, hmmm, w Bieszczady. Wystarczy facet(ka) z kropkami na twarzy i Mitth`raw`nuruodo jak malowany, na niebiesko. ~;)

 • Lord Sidious2021-03-13 23:01:31

  WuOJot - w oryginale raczej w rozmowie wyszło, że wiązałoby się to z nakładaniem niebieskiego makijażu, więc myślę, że nie musi wiedzieć. Choć kto wie, może z dziećmi oglądał Rebeliantów?

 • disclaimer2021-03-13 22:58:09

  Jakie godziny? Machnąć parę razy niebieską farbą, zaczes na tył i Thrawn jak malowany XD

 • AJ732021-03-13 22:56:25

  Albo właśnie wszystkich wkręca :D ... skoro Hamill`owi się udało ?.
  To byłaby świetna zagrywka moim zdaniem. Przeciąć od razu wszelkie spekulacje, by pojawić się jednak w serialu. Szach i mat :P

 • Peter_D2021-03-13 22:51:46

  Właśnie wypowiedź została przeinaczona, bo on nie jest zainteresowany bo po pierwsze nie wie kto to jest ten Thrawn, po drugie właśnie musiałby siedzieć w charakteryzatorni przez co musiałby się mierzyć z rozłąką z rodziną, dlatego też na SW gdzieś ;)

 • AJ732021-03-13 22:51:17

  Zajrzał na Bastion, to i wie :)

 • WuOJot2021-03-13 22:46:44

  Mnie najbardziej dziwi to, że Cumberbatch wie, kto to Thrawn

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..