TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowości z "Wielkiej Republiki"

2021-03-30 08:30:14 Oficjalna

W najnowszym odcinku "The High Republic Show" możemy posłuchać rozmowy z wieloma osobami zaangażowanymi w ten projekt, od artystów koncepcyjnych pracujących już od czasów "Shadow of the Empire" aż do twórców inicjatywy takich jak Daniel J. Older, Claudia Gray czy M. Siglain. Podobnie jak poprzednim razem, tak i w tym epizodzie udostępniono pełno nowych rysunków, animacji i filmów z produkcji. Najważniejszą zapowiedzią jest jednak nowa historia Cavana Scotta pod tytułem "Tempest Runner".


"Tempest Runner" C. Scotta to audiobook z pełną obsadą, w którym autor opowie historię Lourny Dee, jednej z postaci związanych z tajemniczą organizacją Nihilów. Lourna pojawiła się już w pierwszej książce Charlesa Soule'a pt. "Light of the Jedi". Nie poznaliśmy dokładnej daty premiery audiobooka Cavana Scotta, ale możemy spodziewać się go tej jesieni.


Podczas filmu pokazano również wiele nowych obrazów koncepcyjnych. Dzięki nim możemy poznać wygląd Mistrza Cohmaca z "Into the Dark", Sylvestri Yarrow z "Out of the Shadows" czy chociażby nowego potwora z nadchodzącego zeszytu komiksu "The High Republic Adventures".


Na koniec prowadząca wspomniała o oficjalnej rozpisce dotyczącej postaci i wydarzeń z nowej ery. Infografiki zawierają wyszczególnione wydarzenia, oficjalną linie czasową i zbiór istotnych postaci wraz z ich wyglądem. Można je przejrzeć na oficjalnej stronie "The High Republic". Istnienie takiej listy pozwala nam spojrzeć rzetelnym okiem na reprezentację płci wśród określonych rang Jedi. Wg niej mamy 4 mistrzynie i 10 mistrzów Jedi. Wśród rycerzy Jedi jest 6 kobiet oraz 4 mężczyzn. W przypadku padawanów różnica jest jeszcze większa - tutaj jest aż 8 padawanów i tylko jedna padawanka. Jak się to ma do zarzutów jakoby twórcy "Wielkiej Republiki" dążyli do nadreprezentacji kobiet? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć po przeczytaniu książek i komiksów z nowej ery, ale liczby mówią same za siebie.

Dla tych, którzy śledzą komiksy w ich oryginalnej wersji, przypominamy, że już za tydzień premiery czwartego zeszytu głównego komiksu "The High Republic" Cavana Scotta oraz trzeciego numeru "The High Republic Adventures" Daniela Jose Oldera.
TAGI: Cavan Scott (86) Claudia Gray (68) Daniel José Older (39) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (84)

KOMENTARZE (10)

 • SW-Yogurt2021-04-08 21:38:40

  Potwór wygląda jak przerośnięty myszojeleń. ~:)

 • Zablokowany 2.02021-04-04 18:05:29

  @Mossar

  "W Mando tak było, a przy pierwszych zapowiedziach HR, Avar jako bohaterkę LotJ krytykowano i uznawano za przejaw wciskania kobiecej postaci na siłę."

  Gdzie? Przeszukałem zarówno komentarze pod informacjami o tej postaci na bastionie jak i komentarze pod samym filmem i nie było ani jednego takiego komentarza. Jedyna występująca krytyka odnosiła się wyłącznie do jej "muzycznych" umiejętności, gdyż ludzie uznali to za zły koncept.

  " Z perspektywy wielu fanow poprawnością polityczna byłoby żonglować kobietami i mężczyznami."

  W ten sposób? :

  https://zapodaj.net/images/7d0840dad0de8.jpg

  "Z perspektywy twórców poprawne polityczne może być umieszczanie kobiet "na siłę", bo np. taka jest polityka Disneya czy Lucasfilm. "

  Z perspektywy twórców poprawne politycznie jest używanie diversity i representation kilka razy na jednej tablicy, w końcu "to musowe jest!!!!":
  https://i.redd.it/yw1rjp39k4j41.jpg

 • Mossar2021-03-30 20:27:11

  W Mando tak było, a przy pierwszych zapowiedziach HR, Avar jako bohaterkę LotJ krytykowano i uznawano za przejaw wciskania kobiecej postaci na siłę. Co ciekawe Avar wcale nie jest główną bohaterką LotJ.

  Co do pierwszego zdania, może i tak, ale to zależy z której strony patrzeć. Z perspektywy wielu fanow poprawnością polityczna byłoby żonglować kobietami i mężczyznami. Z perspektywy twórców poprawne polityczne może być umieszczanie kobiet "na siłę", bo np. taka jest polityka Disneya czy Lucasfilm. O to mi chodziło, możliwe, że źle sie wyraziłem.

 • Zablokowany 2.02021-03-30 20:18:24

  "przesadnie promowali poprawność polityczną i nadreprezentację kobiet?"

  xD Przecież jedno i drugie to zupełnie inne rzeczy, wystarczy znać co znaczą obydwa pojęcia żeby to wiedzieć. Dobrym przykładem z uniwersum sw jest serial "mandalorian", w którego finale były sceny z samymi kobietami i nikt tego nie krytykował, jedyna scena z kobietą w tym serialu, która była krytykowana to scena, w której koska reeves naśmiewa się z Fetta, który jest postacią znaną zarówno in-universe jak i w oczach fanów, mimo że sama pojawiła się zaledwie kilka razy i tyko w mandalorian.

 • Finster Vater2021-03-30 13:11:05

  Trzy fajne babki i jeden Manduś to przepis na sukces, nie rozumiem co komu kobiety przeszkadzają.

 • Mossar2021-03-30 13:00:56

  Niektórym wydaje się, że HR to tylko silne kobiety i Geode. Ta infografika pokazuje, że nie bardzo, chciałem krótko zamknać ten temat i odsyłać do tego newsa jak ktoś będzie gadał głupoty o HR. Dla mnie to nie ma znaczenia czy bohater jest kobietą, mężczyzną - ważne czy to ciekawa fabularnie postać.

 • JJ Abrakad Abrams2021-03-30 12:55:31

  "Istnienie takiej listy pozwala nam spojrzeć rzetelnym okiem na reprezentację płci dla określonych rang Jedi."
  Naprawdę kogoś to obchodzi ? Przecież to fikcja w odległej galaktyce a nie parlament Rzeczypospolitej.

 • ogór2021-03-30 11:34:22

  The High Republic Adventures to jedyne co na razie czytam z HR i jest fajne, przyjemny komiks ;)

 • Mossar2021-03-30 10:05:31

  Dobsz, poprawie.

 • Karwan892021-03-30 09:55:52

  Brakło słowa "premiera" w ostatnim akapice :)

  "przypominamy, że już jutro [O TUTAJ POWINNO BYĆ] czwartego zeszytu głównego komiksu"

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..