TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Trzeci tom „Thrawn Ascendancy” w tym roku

2021-04-08 18:47:05 starwars.com

W tym miesiącu do sprzedaży na rynkach anglojęzycznych trafi drugi tom trylogii „Thrawn Ascendancy” „Greater Good” autorstwa Timothy'ego Zahna. Natomiast jeszcze w tym roku doczekamy się zwieńczenia tejże trylogii, bowiem na 16 listopada wydawnictwo Del Rey zapowiedziało wydanie trzeciego tomu pod tytułem „Lesser Evil”.
Autor Timothy Zahn popełnił już drugą kanoniczną trylogię (trzecią licząc Legendy) skupiającą się na postaci Thrawna. Czy dobre wyniki sprzedażowe, jak i swoisty kult wokół tej postaci, oraz spekulacje odnośnie pojawiania się Thrawna w serialu live-action, będą wystarczającym pretekstem do rozpoczecia kolejnej trylogii w 2022 roku? Prognoza możliwie niedaleka od prawdy.

Los Hegemonii Chissów wisi na włosku w epickim finale trylogii Thrawn Ascendancy autorstwa twóry bestsellerów Timothy'ego Zahna.

Od tysięcy lat Hegemonia Chissów była wyspą spokoju, centrum władzy i latarnią integralności. Dowodzeni przez Dziewięć Rządzących Rodzin, których przywództwo stanowi bastion stabilności przeciwko chaosowi Nieznanych Regionów.

Ale ta stabilność została zachwiana przez przebiegłego wroga, który w równym stopniu odbiera zaufanie i lojalność. Więzy wierności ustąpiły podziałom między rodzinami. Pomimo wysiłków Ekspansywnej Floty Obronnej, Hegemonia coraz bardziej zbliża się do wojny domowej.

Wojna nie jest obca Chissom. Ich mityczny status w Chaosie został osiągnięty poprzez konflikty i przerażające czyny, niektóre od dawna pogrzebane. Aż do teraz. Aby zapewnić przyszłość Hegemonii, Thrawn zagłębi się głęboko w jego przeszłość, odkrywając mroczne sekrety związane z wniebowstąpieniem Pierwszej Rządzącej Rodziny. Ale prawda o dziedzictwie rodziny jest tak silna, jak legenda, która je wspiera. Nawet jeśli ta legenda okaże się kłamstwem.

Czy Thrawn jest gotów poświęcić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo Hegemonii? Łącznie z jedynym domem, jaki kiedykolwiek był mu bliski?Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Del Rey (501) Dynastia Thrawna (trylogia) (14) Timothy Zahn (234) zapowiedzi książkowe (291)

KOMENTARZE (5)

 • Nestor2021-04-09 15:39:30

  Czekam na wersję PL.

 • SW-Yogurt2021-04-08 22:26:00

  To nie ja. ~:)

 • Mossar2021-04-08 21:19:45

  Jeszcze 3 lata temu narzekali, że same pojedyncze książki piszą, a gdzie są te trylogie co w Legendach ;d

 • SW-Yogurt2021-04-08 21:10:54

  Zabawne jest, że nikt już nie umie napisać książki. Wszyscy ino trylogie... ~;)

 • Mossar2021-04-08 19:15:52

  Zaczęło sie dobrze. Jak ktoś lubi rasę Chissów to polecam pierwszą cześć.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..