TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Disney pracuje nad „prawdziwym” mieczem świetlnym

2021-04-10 14:11:59

Przedwczoraj odbyło się spotkanie na którym Josh D’Amaro, zarządzający parkami Disneya, przedstawiał nad czym obecnie pracują i jakich nowości można się będzie spodziewać w parkach w kolejnych miesiącach. Podczas spotkania D’Amaro wyciągnął rękojeść miecza świetlnego, która z wyglądu przypominała te, które można nabyć obecnie w parkach Disneya. Następnie włączył ją, a ostrze miecza wyłoniło się z niej tak jak w filmach. Niestety na spotkaniu był zakaz nagrywania, więc nie możemy sami tego zobaczyć, ale wg osób, które to oglądały efekt był bardzo realistyczny. Wygląda na to, że Disney dosyć mocno rozwinął prace nad gadżetem, który można będzie wykorzystywać w różnych wydarzeniach odbywających się na terenie Galaxy’s Edge. Wcześniej czy później jednak trafi to zapewne również do sprzedaży - pozostanie tylko kwestia ceny.Warto zaznaczyć, że praca nad tym gadżetem trwa zapewne już od kilku lat. W 2017 roku Disney złożył wniosek patentowy na urządzenie, które symuluje efekt miecza świetlnego. Dokładniejsze informacje na temat wniosku wraz z większą liczbą grafik znajdziecie w tym miejscu.
TAGI: Miecz świetlny (82) Star Wars: Galaxy’s Edge (Star Wars Land) (83)

KOMENTARZE (8)

 • SW-Yogurt2021-04-11 23:14:27

  Solidna konstrukcja, łańcuch w napędzie, powinno mieć gwarancję dożywotnią. Znaczy na użytkownika.

 • darth_numbers2021-04-11 10:00:27

  @Rodzyn: dokładnie na tej zasadzie :D

 • RodzyN jr.2021-04-11 09:48:31

  Czy to będzie coś na zasadzie rozwijającej się metrówki?

 • darth_numbers2021-04-10 17:30:05

  Fajny pomysł. Ostrze rozcięte na dwie części wzdłuż osi (powierzchnie cylidryczne). Obie połówki nawinięte na dwie szpule w postaci "wyprasowanej" z pół-cylindra do płaskiego pasa który można nawinąć na szpulkę jak taśmę mierniczą. Obie części rozwijając się wypychają pół-sferyczną końcówkę ostrza (dzięki temu ostrze nie jest cylindrem bez "dna", pustym w środku).
  Właściwie jest to jedyna w tej chwili realistyczna metoda symulacji wysuwającego się ostrza (są inne pomysły ale materiały czy raczej ich kiepskie właściwości sprawiają że realizacja jest niepraktyczna).
  Rzecz będzie prawdopodobnie bardzo droga, mało trwała i prawdopodobnie przeznaczona dla wyszkolonych aktorów na początku (żeby nie zepsuć ostrza). Materiał ostrza musi być bardzo lekki i mieć jednocześnie dobre własności: odpowiednia sztywność (żeby utrzymać kształt) i dobre własności sprężyste (zginanie wzdłuż dwóch osi - prostowanie powierzchni cylidrycznej i nawijanie na szpulę). Kwestia wytrzymałości zmęczeniowej jest bardzo ciekawa :D
  Tłuczenie się tym w tej chwili zupełnie wykluczone. Może z czasem lepsze materiały sprawią, że zabawka będzie bardziej nadawała się do sprzedaży i może nawet do zabaw "siłowych" (pojedynków). Może D już ma coś w zanadrzu. Filmy z praktycznej demonstracji byłyby bardzo mile widziane. Opinie podobno sa takie, że zarejestrowana na video demonstracja wyglądała "jak CGI". Czyli chyba nieźle.

 • bartoszcze2021-04-10 16:59:15

  @AJ
  Skonstruuj sobie, młody padawanie.

 • thx11382021-04-10 15:50:00

  Faktycznie niech zmienią branżę i zajmą się tylko produkcją gadżetów.

 • AJ732021-04-10 15:15:16

  Prawdziwy to będzie, jak będzie tak jak w filmach. I jak tak będzie, to się mieczyk taki nabędzie, co by w końcu zrobić porządek w tej naszej pięknej krainie ;)
  Ofc. ONLY RED blade.
  #gloryforempire

 • JJ Abrakad Abrams2021-04-10 14:43:07

  Nawet jeśli to prawda, to do pojedynków się napewno nie nadaje.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..