TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Kultowy łowca nagród w „Wielkiej Republice”?

2021-04-10 19:13:10 Oficjalna

W piątek na oficjalnej stronie starwars.com pojawiła się zapowiedź jednego z nowych komiksów należących do zbliżającej się serii „War of the Bounty Hunters". Tym razem będzie to zeszyt opowiadający historię najsłynniejszego Hutta imieniem Jabba. Miesiąc wcześniej poinformowano, że owa seria połączy trzy aktualnie rozwijane cykle komiksowe: „Star Wars”, „Doctor Aphra” oraz „Darth Vader”.

„Star Wars: War of the Bounty Hunters. Jabba the Hutt” to jeden z kolejnych komiksów przynależących do tej inicjatywy i ta zapowiedź nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie załączony do niej krótki opis. Może on sugerować, że w „Wielkiej Republice” pojawi się postać łowcy nagród, doskonale znanego fanom Legend.

„JABBA NIGDY NIE WYBACZA! JABBA NIGDY NIE ZAPOMINA! Hutt Jabba jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej bezlitosnych w galaktyce - Boba Fett, jego najbardziej zaufany łowca nagród, zawiódł go. Jak Jabba zareaguje na zdradę? OKRUTNIE. I jaki to ma związek z łowcą nagród, który łączy się z WIELKA REPUBLIKĄ?”


Gdy tylko w sieci pojawił się powyższy opis, fani zgromadzeni na portalu Reddit zasugerowali, że może chodzić o kultowego Durge'a, łowcę nagród z rasy Gen'dai. Według Legend przedstawiciele tej rasy dożywali tysięcy lat, więc obecność Durge'a w czasach Wielkiej Republiki jest fizycznie możliwa. Warto również zwrócić uwagę na autorkę komiksu o Jabbie - jest nią Justina Ireland, jeden z twórców „Wielkiej Republiki”. Ponadto, wiemy, że owy łowca pojawi się w jedenastym zeszycie komiksu „Doctor Aphra” wchodzącego w skład inicjatywy „War of the Bounty Hunters”. Obecność Durge'a w nowej erze Wielkiej Republiki wydaje się więc bardzo prawdopodobna. Pozostaje tylko pytanie, czy pojawi się na chwilę czy może będzie bardziej znaczącą postacią. Jako uzupełnienie, warto też dodać, że pojawiły się już spekulacje o występie Durge'a w serialach aktorskich.
TAGI: Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (109)

KOMENTARZE (19)

 • Nestor2021-04-12 09:04:44

  Dobrze, że wygrzebali tą postać.

 • Finster Vater2021-04-12 01:52:29

  @Strid, no raczej nie, nawet jest kadr jak się spotyka z Maramere. O ile pamiętam. Choć wiem, to SW, więc może to być kolejny przypadek z cyklu "zginąłem, ale przeżyłem" 😉

  @SW-Y no ale tak to działa, Żorż też wetknął w Ep. I Yabbe i Yodę, a w dwójkę Fetta. Tak że tego

 • SW-Yogurt2021-04-11 22:58:05

  Ech, gdy tak Wielką Republikę dać dwa tygodnie przed E1, to prawie wszystkich można by tam wetknąć. A tak to trzeba długowieczne zwłoki wyciągać: Durge, Jabba, Yoda... ~;)

 • Strid2021-04-11 18:46:26

  Tej... Ale przecież Durge "przeżył" w Legendach :P

 • Finster Vater2021-04-11 15:51:27

  Zapewne tak było:D A potem Durga bez problemu pokonała Aphra, która przecież dała radę samemu Vaderowi.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-04-11 15:37:02

  Durge wyskoczył w ostatniej sekundzie z kapsuły, zanim walnęła w słońcę, i już proszę, masz połączenie z legendami Vater

 • Finster Vater2021-04-11 15:02:27

  No właśnie, dało się z Vallacem i fajnie to wyszło w połączeniu z "Solo" nawet, z Thrawnem dało się i książki się uzupełniają, serial też do pewnego momentu. I było tego nie ruszać i nie psuć.

  Z Durgem to jak pisałem - wsadzenie go do HR niczemu nie przeszkodzi a może być fajne, wsadzenie go do Aphry "bo tak" będzie bez sensu.

 • Mossar2021-04-11 14:10:59

  Ale nikt w kanonie nie będzie dopełniać Legend, te kanony są już dawno zbyt różne od siebie. Aczkolwiek w przypadku Thrawna w miarę da się tak czytać - Thrawn Ascendancy wspomina o początek spoilera bitwach z Vagaari czy chociażby Thrassie koniec spoilera. A taki Vallance to imo idealne zapożyczenie ze starego EU - postać z bardzo starych komiksów, można wziąć postać i zrobić z nią coś ciekawego w zgodzie z oboma kanonami (Vallance jest w Imperial Cadet, Target Vader i Bounty Hunters i na luzie mógłby tą historię poznać fan Legend).

 • Finster Vater2021-04-11 14:04:11

  @Mossar, tu nie chodzi o to że korzysta, tylko jak korzysta. Bo gdyby wzięli Thrawna i wykorzystali jako dopełnienie historii z "Legend", to byłoby OK - i gdyby nie fatalna końcówka "Rebelsów" to by się nie kłóciło zbytnio, książki były ok, i historia się kleiła. No ale to za trudne widać. Tak jak z Durge - dorobić mu background w HR, OK. Wpychać trupa do Aphry - po co? Gdzie sens, gdzie logika, gdzie godność człowieka?

 • Mossar2021-04-11 06:17:45

  @Finster nie masz do końca racji. Disney bardzo rzadko korzysta z postaci ze starego EU. Przez 3 lata był to tylko Thrawn, Jaxxon i Vallance. Teraz Durge. Poza Thrawnem korzystają z postaci, które w starym EU były słabo opisane i miały raczej krótkie role. Zapewne to jeszcze nie koniec, ale nie spodziewałbym się wysypu postaci z Legend.

 • Finster Vater2021-04-11 01:00:46

  @Mistrzu Mateuszu - właśnie, a co z długowiecznymi K`kruhkiem czy T`ra Saa? Ich wymazano, ale czy potem też bez związku ich przywrócą? Nawet, w pewnym sensie, byłbym na "tak", tylko w takim razie, po kiego było ich kasować i opowiadać bajki, że "zrobimy wszystko lepiej"?

  O młodym Hettcie też pewnie niedługo się dowiemy czegoś nowego...

 • Mistrz Mateusz2021-04-10 23:56:10

  Mnie się ta informacja bardzo podoba. Uważam, że dobrze by było, gdyby było kilka postaci, które zapewnią jakąś ciągłość między dwiema erami. Jest Yoda, Oppo Rancisis i Yarael Poof (a także pewnie będzie Yaddle) z grona Jedi, i fajnie by było, gdyby z innych grup też byli jacyś długowieczni łączący swoją obecnością w High Republic dwie dosyć odległe od siebie czasowo ery. Jest oczywiście Jabba, może pojawi się także Maz Kanata, na którą obecność liczę mimo mojej chronicznej niechęci wobec sequeli (określenie „niechęć” jest zresztą w tym przypadku eufemizmem). Durge do kompletu? Czemu nie! O ile nie byłbym fanem sytuacji, w której High Republic miałaby okazać się okazją do opowiadania historii znanych nam już od jakiegoś czasu bohaterów, o tyle świat przedstawiony staje się bliższy, gdy tego typu postacie będą w pobliżu, nawet pojawiając się sporadycznie czy też epizodycznie.

  Niech Moc będzie z Wami.

 • Mossar2021-04-10 23:30:35

  To póki co tylko teoria z głębin Reddita, więc chill :)

 • Finster Vater2021-04-10 23:17:36

  To jest nawet zabawne. Najpierw "kasujemy" legendy więc Durge nie istnieje, potem przywracamy Durga, ale tak żeby nie miał nic wspólnego z oryginalnym, poza nazwiskiem.

  Kreatywność level -100.

 • Mossar2021-04-10 23:02:32

  Ah, nie zauważyłem.

 • Carth Onasi2021-04-10 22:45:42

  "Jabba the Hutt jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej bezlitosnych w galaktyce (...)."

  Yhm. A Donald the Kaczor i Miki the Myszka są, nie od dzisiaj, dobrymi kumplami...
  To "the" naprawdę razi w tym tłumaczeniu. ;)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-04-10 22:12:54

  W sumie zawsze może wyjść, że Dengiry to jakaś mutacja Gen`dai,

 • Strid2021-04-10 21:22:19

  Taka zmiana byłaby szalenie ciekawa. Postawiłaby dużo pytań i ciekawe pole do rozwinięcia tematu, Jeśli nie zostawiliby tego jako "ciekawostki" a rozwinęli dalej to byłby bardzo "za"!

 • Mossar2021-04-10 20:08:43

  Niektórzy sugerują, że będą chcieli zmienić rasę Durge`a. Że nie będzie Gen`dai a początek spoilera Drengirem. W teorii możliwe, ale imo byłaby to kontrowersyjna decyzja. koniec spoilera Niby to miałoby być to co teasował Soule na Twitterze o Durge`u: "This isn`t going the way you think". Nie pisałem o tym w newsie, bo to już jest ostre wróżenie z fusów.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..