TWÓJ KOKPIT
0

Sprośne okruchy

Mark Hamill o polskim lagunie

2021-04-17 16:33:59

Niby jeszcze nie czas na sezon ogórkowy, ale najnowsza polska afera dotyczy jaszczura. Dokładniej laguna z Krakowa. I pisze o tym pół świata, a co więcej sprawę skomentował przedstawiciel Starwarsówka, czyli Mark Hamill.

Dla tych, którzy w mediach pomijają informacje bardziej pozytywne i śmieszne, krótkie przypomnienie. Otóż w starym polskim grodzie, w Krakowie zalągł się langun, drzewny potwór, bestia wręcz o 10 rogach, która wylazła z wody i terroryzowała krakowskie osiedle siedząc na drzewie. Terror był tak straszny, że wieść o tym potworzone trafiła do Indonezji, Filipin czy Meksyku i była relacjonowana przez lokalne media.

Otóż ktoś 14 kwietnia, ktoś zadzwonił do krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, że na jednym z osiedli grasuje stwór, który zakłóca ludziom spokój. Miał być brązowy, siedział na drzewie i wg zgłoszenia to był pewnie lagun. Zanim inspektorzy dotarli na miejsce, ów lagun, terroryzował mieszkańców. Siedział na drzewie, a ci się go bali, więc w panice zamykali okna, ryglowali drzwi, a co sprytniejsi wyprowadzali się z Krakowa.

Inspektorzy podejrzewali, że skoro to jaszczurka, w dodatku duża, to może chodzi o legwana. W końcu niektórzy ludzie pozbywają się swoich zwierząt w okrutny sposób, więc wyrzucenie w zimny dzień, ciepłolubnej jaszczurki niestety ich nie dziwiło. Sprawę potraktowano poważnie. Na miejscu okazało się, że sytuacja jest bardziej komiczna i nie jest to legwan, a croissant.

Wiary temu nie daje Mark Hamill. Jak croissant mógł się wspiąć tak wysoko. To musiał być lagun!Cóż, można by napisać, że oto w ten sposób Polska udowadnia, że jest krainą mlekiem i miodem płynącą, tyle, że nawet tego nie da się zrobić. Niestety żaden z tych składników nie jest wykorzystywany przy robieniu ciasta francuskiego.
TAGI: Mark Hamill (390) Twitter (87)

KOMENTARZE (4)

 • SW-Yogurt2021-04-21 23:22:41

  Tego leguna Balas wołali.

 • Finster Vater2021-04-21 12:54:06

  Epizod X - Legun kontratakuje

 • vaderart2021-04-18 11:39:40

  Lagun a może jednak Legun? Trzeba to sprecyzować bo już są dwie wersje, a skoro to nasz produkt exportowy to nie należy rozpowszechniać błędnej wersji.
  Jeden z pierwszych z pierwszych artykułów mówił: "Jednej z inspektorów odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki osiedla. Skarżyła się, że na drzewie wisi przerażający legun. Inspektor szybko ustalił, że prawdopodobnie chodzi o lemura. Może o legwana."
  https://aszdziennik.pl/132909,krakow-legwan-na-drzewie-gdy-inspektorzy-przyjechali-na-miejsce-okazalo-s

 • disclaimer2021-04-18 10:50:06

  Jaki kraj, taka kariera międzynarodowa.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..