TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

„The Monster of Temple Peak” już w sierpniu

2021-04-19 14:36:51

Mimo, że komiks Cavana Scotta i Rachael Stott pt. „The Monster of Temple Peak” nie został ujęty przez Oficjalną w zestawieniu drugiej fali pierwszej fazy „Wielkiej Republiki” to wygląda na to, że można go jednak zaliczyć do tej grupy. Pierwsza część komiksu od IDW zostanie wydana już w sierpniu 2021, a kolejne trzy części będą dostarczane co miesiąc. Podział na cztery rozdziały jest powodem, dla którego zrezygnowaliśmy z określenia „powieść graficzna”, które to zostało użyte w pierwszej zapowiedzi. W najnowszym artykule traktującym o tej pozycji nadal używa się tego stwierdzenia. Czas pokaże w jakiej formie zostanie wydane dzieło Cavana Scotta. Istnieje możliwość, że ta nietypowa forma wydawnicza została wybrana po to, żeby komiks mógł być sprzedawany również w księgarniach.


Główną bohaterką komiksu C. Scotta jest Ty Yorrick, którą wstępnie mogliście poznać tutaj w jednym z krótkich filmów przedstawiających bohaterów Wielkiej Republiki. Yorrick będzie grała pierwsze skrzypce w innej powieści Cavana, czyli „The Rising Storm” oraz „Race to Crashpoint Tower”, młodzieżówce Daniela J. Oldera. Obie pozycje zadebiutują w czerwcu tego roku. Sierpniowe „The Monster of Temple Peak” prawdopodobnie opowie historię jej dalszych losów, poza tym skupi się na jej trudnej przeszłości.

Najciekawszym fragmentem opublikowanym w artykule jest wspomnienie słynnej Straconej Dwudziestki („Lost Twenty”). „To czy była częścią Straconej Dwudziestki czy nie dopiero się okaże” - mówi Scott. Cavan wspomina również o tym, że między komiksem, a jego wcześniejszym dziełem „Dooku: Jedi Lost” są pewne powiązania. Komiks odkryje co spowodowało, że Ty wkroczyła na drogę inną niż oczekiwała i jak kryzys z jej przeszłości wiąże się z wydarzeniami napomkniętymi w audiobooku o Dooku. Temat Straconej Dwudziestki może być istotny dla ery Wielkiej Republiki, gdyż w „Dooku: Jedi Lost” pojawia się on w kontekście wypowiedzi Yody na temat postaci, która dołączyła do tej grupy w niedawnych czasach.

Warto również wspomnieć o tym, że główny komiks nowej ery „The High Republic” odnosi sukcesy na rynku wydawniczym. Cavan Scott i rysownik Ario Arindito poinformowali na swoich profilach na Twitterze o kolejnych dodrukach. Zeszyt pierwszy został drukowany po raz piąty, drugi po raz czwarty, a trzeci, analogicznie, po raz trzeci. Takie wyniki nie są codziennością w przypadku współczesnych komiksów ze świata Star Wars. Pozostaje tylko obserwować czy taka tendencja utrzyma się wraz z rozwojem tej serii wydawniczej.
TAGI: Cavan Scott (89) IDW Publishing (47)

KOMENTARZE (9)

 • Zablokowany 2.02021-04-25 18:16:50

  @Mossar

  " brzmi głupio, nawet jak na komiksowe standardy."

  Pewnie to takie starcze gadanie jednak nie kojarzę żeby w komiksach były kiedyś takie słabe standardy tzn. mówiąc kiedyś mam na myśli komiksy do 2005.

  "Wciąż byłoby to niezbyt realistyczne, ale już trochę sensowniejsze."

  Szczerze nie widzę jak zmiana tego na wspomnienie mogłaby polepszyć ten dialog jednak to pewnie kwestia perspektywy. Obecnie ze swojej nie jestem wstanie tego zrozumieć.

 • Mossar2021-04-22 21:23:20

  Tak jak pisałem - brzmi głupio, nawet jak na komiksowe standardy. Ale ocenię jak zobaczę co było wcześniej. Może to być jakieś odniesienie, np. do wspomnienia jej trudnego dzieciństwa. Wciąż byłoby to niezbyt realistyczne, ale już trochę sensowniejsze.

 • Zablokowany 2.02021-04-22 20:28:21

  @Mossar

  Serio? Gdyby to ktoś inny napisał to powiedziałbym, że obraża inteligencję czytających. Jaki kontekst jest potrzebny do słów które opisują sytuację dziejącą się na tym kadrze? Przecież to tak jak powiedzenie komuś, kto wszedł na seans "imperium kontratakuje" w chwili, gdy Leia mówi: "I love you" do Hana, że musi obejrzeć całą nową nadzieję jak i część V do tego momentu żeby zrozumieć znaczenie tych słów.

  @SW-Yogurt
  "A panna może mieć jakiegoś fisia, czy inny zespół i opowiada którejś ze swoich osobowości co robi."

  Jeśli opublikowaliby takie wyjaśnienie to faktycznie miałoby to sens, jednak wątpię że będą na tyle odważni ze scenariuszem.

 • SW-Yogurt2021-04-21 23:12:33

  Piękne, druga fala pierwszej fazy. ~:)
  A panna może mieć jakiegoś fisia, czy inny zespół i opowiada którejś ze swoich osobowości co robi. W takim przypadku Upadła Dwudziestka może być za mała...

 • Mossar2021-04-21 20:58:25

  Wyrwane z kontekstu, bo nie wiemy co działo się wcześniej.

 • Zablokowany 2.02021-04-21 19:55:11

  Wyrwane z jakiego kontekstu jak opisuje wydarzenia dziejące się na tej samej stronie?

 • Mossar2021-04-21 18:06:16

  Brzmi głupio, ale jest wyrwane z kontekstu.

 • Zablokowany 2.02021-04-21 17:29:17

  "The kind is in the trouble", "the kid that needs saving". Kto pisze te dialogi? Gdyby były brajlem to bym zrozumiał, że opisują akcję dla nieszczęśników którzy nie widzą na oczy, a tak nie wiem po co są. Ktoś wie? Brzmi to jakby pracownik, typowy korpiarz, zmęczony po 12 godzinach w robocie wklepywał te wypociny w dymki i mu nagle zabrakło dialogów a deadline na jutro xD. Po ataku paniki wklepał fragment scenariusza i liczył że to jakoś będzie xD

  Nie dziwię się, że japońce z tymi mongoliami, czy jak oni zwą te rysunki, zdominowali rynek.

 • Mossar2021-04-19 16:03:02

  Co do pierwszego akapitu to zostało zasugerowane przez Burzola tutaj: https://star-wars.pl/Forum/Temat/24276#795984

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..