TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„The Mandalorian” i „Światło Jedi” w sprzedaży

2021-05-04 15:47:02 Olesiejuk

Jak informuję wydawnictwo Olesiejuk, dziś swoją premierę mają dwie nowokanoniczne powieści z uniwersum Star Wars. Książki „The Mandalorian” autorstwa Joe'ego Schreibera oraz „Światło Jedi” Charles'a Soule'a można zakupić w duecie póki co tylko w sieci Empik, w innych sklepach do sprzedaży trafiła tylko młodzieżówka oparta na serialu, bowiem pierwsza powieść serii Wielka Republika będzie dostępna dopiero od 19 maja.W czasach po upadku Imperium Galaktycznego, a przed wyłonieniem się Najwyższego Porządku, samotny łowca nagród znany jedynie jako Mandalorianin przemierza rubieże galaktyki w poszukiwaniu zleceń. Gdy jego celem okazuje się dziecko, postanawia chronić je za wszelką cenę…

Trzymająca w napięciu powieść młodzieżowa Joego Schreibera pozwoli czytelnikom na nowo wrócić do wydarzeń z pierwszej serii przebojowego serialu aktorskiego osadzonego w świecie „Gwiezdnych wojen”.

NA DŁUGO PRZED NASTANIEM NAJWYŻSZEGO PORZĄDKU, PRZED IMPERIUM I WOJNAMI KLONÓW… JEDI OŚWIETLALI GALAKTYCE DROGĘ W WIELKIEJ REPUBLICE.

To złota era w dziejach galaktyki. Nieustraszeni nadprzestrzenni zwiadowcy wciąż poszerzają terytorium Republiki aż do najodleglejszych gwiazd. Światy prosperują pod oświeconym przywództwem senatu, a wszędzie panuje pokój, zaprowadzony dzięki mądrości i sile członków znamienitego zakonu użytkowników Mocy, zwanych Jedi. W szczytowym okresie ich służby wolni obywatele galaktyki wierzą niezłomnie w ich zdolność do stawienia czoła każdej przeszkodzie, nieważne, co przyniesie los. Jednak nawet najjaśniejsze światło tworzy cienie, a niektórych z przeszkód nie da się pokonać pomimo największych starań.

Gdy przerażająca katastrofa w nadprzestrzeni rozdziera okręt na strzępy, chmura szczątków pędzących z niezwykłą prędkością zagraża bezpieczeństwu całego układu. Nim jeszcze wybrzmi echo komunikatu z prośbą o pomoc, Jedi spieszą już na ratunek. Okazuje się jednak, że skala potencjalnej tragedii może przerosnąć nawet ich. Podczas gdy deszcz śmierci i zniszczenia grozi skruszeniem pokojowego sojuszu, który z takim trudem pomagali budować, Jedi muszą zaufać Mocy i pozwolić, by poprowadziła ich w dniu, w którym najmniejsza pomyłka może kosztować życie miliardów istot.

Jedi stawiają mężnie czoła klęsce, tymczasem poza granicami Republiki czai się nowe, śmiertelne niebezpieczeństwo. Katastrofa nadprzestrzenna może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. W mroku zaś, z dala od blasku ery oświecenia, czyha nowy wróg i kryje się sekret, który może zasiać strach nawet w sercach Jedi…

TAGI: Charles Soule (115) Empik (151) Joe Schreiber (38) May the 4th (Star Wars Day) (46) nowości książkowe (253) Olesiejuk (12) The Mandalorian (333) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (92)

KOMENTARZE (5)

 • WIKspace2021-05-05 10:31:41

  Ja wczoraj zamówiłem obie pozycje + 2 ostatnie komiksy Egmontu. Czekam aż przyjdzie i zabieram się za czytanie. :D

 • SW-Yogurt2021-05-04 19:31:06

  Ciekawa propozycja - 10PLN zniżki za dedykację. ~;)

 • Mossar2021-05-04 19:20:18

  Yogurt, Yogurt. Ja wiem co Ty knujesz. Jak Olesiejuk zrezygnuje z licencji i ja będę sprzedawał swoja kolekcję to wtedy kupisz wszystkie z podpisem Mossara. Może to dobry pomysł. Jak będe sprzedawał książki to bedę pisał osobiste dedykacje kupujacym w zamian za obniżenie ceny o 10zł.

 • SW-Yogurt2021-05-04 19:06:22

  Przypadkiem byłem dziś w sklepie na E., ale nic się na mnie nie rzuciło, więc nie kupiłem.

 • Marek722021-05-04 15:52:54

  Dziś kupiłem oby dwie pozycje. Cieszy mnie to że format pozostał ten sam co wydawnictwo Uroboros to na duży plus. Czekam na dalsze pozycje z nowości i Legendy.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..