TWÓJ KOKPIT
0

The Bad Batch

„The Bad Batch” #1 na Disney+

2021-05-04 17:09:43 Różne

Dziś, czwartego maja, w święto fanów „Gwiezdnych Wojen”, ma swą premierę nowy rozdział w historii animowanej Sagi: pierwszy odcinek „ The Bad Batch”, czyli „Aftermath”. Spis wszystkich epizodów znajdziecie w tym miejscu, jak zwykle zachęcamy do oceny i aktywności na forum. Przez weekend majowy zebrało się mnóstwo nowych materiałów promocyjnych i informacji, a wieczorem zapewne dojdą jeszcze kolejne.

Materiały promocyjne

Na początek ciąg dalszy twitterowego pojedynku na plakaty z ostatniego tygodnia. Czwarte miejsce zajął Crosshair, a piąte Wrecker. Zamieszczono również grafikę z Omegą i tutaj mamy ciekawą rzecz do zauważenia: przy każdym bohaterze w twitterowym poście użyto kojarzących się z nią emotek, a przy dziewczynce są to gwiazdy. Czy ma to jakieś znaczenie? Przekonamy się pewnie już wkrótce.Z nowych filmików mamy: spoty telewizyjne o nazwie „Extraordinary”, „Bad Batch by the Numbers” i „Tomorrow” oraz film przedstawiający poszczególnych członków Parszywej Zgrai.

Na Giphy możemy teraz wyszukać oficjalne naklejki z serialu.Twórcy o serialu

Dziennikarze z Geek Culture mieli okazję uczestniczyć w konferencji prasowej dotyczącej serialu. Główna scenarzystka, Jeniffer Cobrett, powiedziała, że dla niej szczególnie interesujące w TBB będzie ukazanie wczesnych dni Imperium. Zobaczymy planety, których mieszkańcy będą szczęśliwi, a do tego nieświadomi konsekwencji przejęcia władzy przez nowy rząd. Serial zachowa styl wizualny TCW jako hołd dla poprzedniej serii.

Wedle Dee Bradley Bakera Omega będzie miała ciekawą relację z klonami, zwłaszcza z Hunterem, który będzie dla niej jak ojciec/wujek. Do tego podobno łatwo będzie nam dostrzec podobieństwa do duetu Din Djarin i Grogu - tym bardziej, że dziewczynka będzie miała „interesujący własny potencjał różnych mocy”. Wedle producenta Brada Raua dodanie rodzinnej dynamiki sprawia, że zwykły serial akcji nabierze o wiele większej głębi. Pisanie postaci było naturalne dla Cobrett, bo kobieta służyła w marynarce i wie jak zachowują się osoby z oddziału.

W wywiadzie z Cnetem (uwaga na spoilery!) Jennifer potwierdziła, że pierwszy sezon będzie liczył 16 odcinków i ma nadzieję, że pojawi się ich jeszcze więcej. Z kolei dla Entertainment Weekly powiedziała, że nasi bohaterowie znajdą się w zupełnie nowym dla siebie środowisku - przede wszystkim poprzednio Republika zapewniała im wszystko czego chcieli, teraz trzeba będzie samodzielnie na siebie zarabiać.

Bardzo delikatnie starano się podejść do kwestii moralności zwykłych klonów - bo przecież w TCW byli tymi „dobrymi”, ale teraz służą Imperium. Będzie to pokazane między innymi poprzez „wybielenie” ich zbroi, „unormowanie” fryzur czy zlikwidowanie ksywek, ale Rau zaznaczył tu wyraźnie, że będą oni tymi złymi. Cobrett obiecała też, że zobaczymy znane postaci, ale wszystkie one zostały starannie wybrane, by nie było efektu małej galaktyki i fanserwisu. W kwestii aktów znanych z TCW - takowych nie będzie, dostaniemy raczej spójne i ciągłe historie bardziej w stylu „Rebeliantów” czy „Ruchu Oporu”, ale oczywiście zdarzą się drobniejsze przygody.

Przecieki potwierdzonePotwierdziły się
przecieki z LEGO, z czego najważniejszą informacją, którą można wynieść jest oczywiście (Spoiler):zdrada Crosshaira(Koniec Spoilera). Dodatkowo faktycznie pojawiają się te elementy, które wspomniano wcześniej, jak choćby speeder w limonkowym kolorze.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: May the 4th (Star Wars Day) (46) The Bad Batch (53)

KOMENTARZE (10)

 • WIKspace2021-05-05 10:34:38

  Oglądałem wczoraj dwa razy - Dobry odcinek. (Ale ma też swoje wady.) Muzyka prześwietna i niektóre sceny były bardzo ładne. Czekam na kolejne. ;P

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-05-05 01:25:47

  To ojciec Rey był Palpatinem

 • Starkiller072021-05-04 23:15:50

  O takie Gwiezdne Wojny nic nie robiłem, naprawdę świetny pierwszy odcinek ciekawe jak się historia rozwinie 😏

 • vaderart2021-05-04 23:11:30

  Według mnie to młoda jest klonem-córką Imperatora i matką Rey, ale to też nie jest spoiler tylko moje domysły.

 • Peter_D2021-05-04 22:14:01

  Czy mi się wydaję, że ten serial będzie typowym sztampowcem na miarę nowego Lucasfilmu? Do tego mała okaże się zmodyfikowanym klonem, który ostatecznie będzie Jedi?
  PS To nie jest spoiler tylko moje domysły.

 • SW-Yogurt2021-05-04 19:00:03

  Cieszę siępoczątek spoilera , że kapitan Dunbar nie ciągnie mnie do Holandii; na razie... koniec spoilera

 • chris872021-05-04 18:00:13

  Super odcinek! Dobrze ze Disney+ jest ogarniete na TV to wybornie sie to oglada :)

 • Mossar2021-05-04 17:23:35

  Dla mnie takie 8/10, czyli wciągnęło, ale początek spoilera zdrada Crosshaira koniec spoilera łopatą wbijana do głowy od początku odcinka. A oprawa wizualna i muzyczna świetna, tak to ma wyglądać i za to kocham Lucasfilm Animation.

 • Alex Wolf2021-05-04 17:21:58

  Odlotowy odcinek, jest super moc, mam nadzieję, że powstaną także następne sezony o tej mega paczce :D

 • vaderart2021-05-04 17:11:35

  Już do pobrania i obejrzenia z napisami PL lub oryginalnym polskim dubbingiem XD

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..