TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

„Trial of Shadows” - noir w Wielkiej Republice

2021-05-27 08:22:00 Oficjalna

Trzeci epizod The High Republic Show przynosi ze sobą garść nowych informacji, zapowiedzi i smaczków dotyczących ery Wielkiej Republiki. Poza wysłuchaniem rozmowy na temat komiksów z m.in. Cavanem Scottem i Ario Arindito, spojrzeniem na ciekawą prezentację mieczy świetlnych z tej ery, fani mogą również zobaczyć jak wyglądała praca nad maską Nihila Marchiona Ro. Najważniejsza z informacji to jednak zapowiedź kolejnej serii komiksowej o tytule „Trial of Shadows”.


„Trial of Shadows” to mini-seria komiksowa ze stajni Marvela. Autorem jest Daniel J. Older, a za rysunek odpowiedzialny jest David Wachter. Premiera jesienią tego roku. Historia podejmie temat wydarzenia „Republic Fair”, które jest główną osią fabularną drugiej fali książek. Jedi Emerick Caphtor będzie musiał zbadać dziwną tajemnicę związaną z Zakonem Jedi. W tym samym momencie kanclerz Lina Soh zmobilizuje Sian Holt, wysokiej klasy detektyw, której zadaniem będzie rozwiązanie tej samej sprawy i tajemnicy.

„Jestem bardziej niż podekscytowany pracą nad tą przejmującą, przerażającą i czarującą historią” - mówi Older. Projekt jest fuzją dwóch ulubionych aspektów prywatnego fandomu Oldera: „moja dozgonna miłość do Star Wars połączona z moją dozgonną miłością do noir, historii kryminalnych i zagadek.”
Pod koniec odcinka zaprezentowano również dodatkowe warianty okładek głównych książek drugiej fali Wielkiej Republiki, których premiera już w czerwcu i lipcu. „The Rising Storm” Cavana Scotta otrzyma okładkę przedstawiającą czterech Jedi (Stellan Gios, Elzar Mann, Bell Zettifar i Indeera Stokes) oraz węglogara o imieniu Żarka (ang. Ember). Druga z okładek przedstawia Stellana Giosa oraz Linę Soh i jej dwa targony podczas walki z Nihilami. Oba eksluzywne warianty „Out of the Shadows” przedstawiają Nihilów. Tutaj można tylko spekulować, że główny Nihil na obu okładkach to Lourna Dee, Jeździec Nawałnicy znana ze „Światła Jedi”.

Wczoraj minęło także embargo na recenzje dwóch wyżej wspomnianych pozycji z drugiej fali i „Race to Crashpoint Tower” Daniel J. Oldera. Przedpremierowe kopie dostały się w ręce nieprzypadkowych ludzi, więc można się było spodziewać pozytywnych komentarzy, ale nawet biorąc pod uwagę stronniczość recenzentów, można wyciągnąć wniosek, że druga fala niczym nie ustępuje pierwszej, a według niektórych jest nawet lepsza.

TAGI: Cavan Scott (105) Daniel José Older (53) Justina Ireland (49) Marvel Comics (392) The High Republic: Trail of Shadows (4) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (154)

KOMENTARZE (5)

 • Mossar2021-05-28 06:45:25

  Dla mnie za duże pieniadze, ale te książki z eksluzywnymi okładkami są po 50 dolców i ludzie kupują :D

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-05-28 05:44:29

  Kolekcje, wydawnictwa zbijają prawdziwe pieniądze na kolekcjonerach

 • SW-Yogurt2021-05-27 23:31:18

  Zawsze bawi mnie idea wydawania tego samego z różnymi okładkami. ~:D

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-05-27 21:30:44

  Trochę szkoda HR Adventures, bo szczerze powiedziawszy podobało mi się jeszcze bardziej niż główna seria. Ciekawe czy egmont lub ktoś inne je wyda, pamiętam jak jeszcze SWKomiks był za parę drobniaków, to wrzucali tam wiele rzeczy z talesów i nie tylko

 • Mossar2021-05-27 14:50:53

  Wydaje mi się, że ta seria tymczasowo zastąpi The High Republic Adventures Oldera. W IDW już nie pierwszy raz mają problem z dotrzymaniem terminów. Ostatni nr THRA ma jakąś obsuwę. Może zamykają ten komiks po pierwszym arcu i po nim Older przenosi się do Marvela?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..