TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nieoczekiwany powrót w „War of the Bounty Hunters” #1

2021-06-06 13:12:15

Komiksy i książki rzadko opowiadają istotne fabularnie historie, które można by z powodzeniem wyobrazić sobie w formie filmu lub serialu. Stąd też od paru lat szanse na doświadczenie w komiksach historii Jedi i Sithów z okresu Starej Republiki, początków Zakonu Je'daii jak w legendarnym Świcie Jedi czy chociażby przeszłości Darth Plagueisa są niewielkie. Raz na jakiś, któryś z twórców i komiksów wychyla się przed szereg i udaje się wprowadzić do kanonu odważniejszą i przełomową opowieść, jednakże standardem w obowiązującym kanonie jest okupywanie okresów i obszarów fabularnych, które nie ograniczają serialowej czy filmowej twórczości. Ubiegłej środy Charles Soule zaprzeczył niejako tej teorii, wprowadzając do swojego komiksu postać, której chyba nikt się nie spodziewał.


Zanim w Waszych głowach pojawią się takie postacie jak Quinlan Vos, Exar Kun czy chociażby Mara Jade, należałoby uściślić, że nie jest to żaden starożytny Jedi ani postać, która w czasach Legend zyskała miano kultowej. Pojawienie się tej postaci jest w pełni usprawiedliwione fabularnie, lecz chyba mało kto spodziewał się, że przyszłość owej bohaterki doświadczymy w komiksie - kilkanaście lat później od jej ostatniego pojawienia się. Mowa o komiksie, który z dużym prawdopodobieństwem zostanie wydany przez wydawnictwo Egmont, gdyż jest on nierozerwalną częścią aktualnie wydawanych w Polsce opowieści. Jeśli chcecie doświadczyć tego ujawnienia podczas lektury komiksu, nie klikajcie w spoiler umieszczony poniżej.


Postać, o której mowa to Qi'ra znana z filmu „Solo: Gwiezdne Wojny - historie”. Sama bohaterka może nie jest objawieniem, które mogłoby spowodować, że czytelnik wyskoczy z krzykiem z fotela, ale okoliczności jej pojawienia są już dużo ciekawsze. W komiksie względem Qi'ry stosowany jest tytuł „lady”, a Korelianka, po kilkunastu latach od wydarzeń z filmu, rządzi Szkarłatnym Świtem (Crimson Dawn), na którego czele pod koniec filmu stał Zabrak o imieniu Maul. W jaki sposób Maul stracił władzę nad organizacją i jak wylądował na planecie Malachor? Czy Qi'ra miała z tym coś wspólnego? W jaki sposób po wydarzeniach z filmu została liderem Szkarłatnego Świtu? Czy rzeczywiście jest najważniejszą postacią w tej organizacji czy nad nią stoi ktoś potężniejszy? Pytań może nasuwać się wiele, ale najważniejsze jest chyba to związane z ewentualną kontynuacją filmu. Czy pojawienie się Qi'ry w komiksie jednoznacznie wskazuje na to, że Disney nie ma zamiaru tworzyć drugiej części historii znanej z filmu o Hanie Solo? A może twórcom nie straszne ograniczenia fabularne wynikające z komiksu o łowcach nagród?

Na część z tych pytań zapewne otrzymamy odpowiedzi w kolejnych zeszytach mini-serii „War of the Bounty Hunters” oraz komiksach typu tie-in, które w pewnym stopniu będą nawiązywać do tej historii (więcej o inicjatywie tutaj). Na ostatnie z pytań zawartych w poprzednim akapicie odpowiedział członek LSG, Matt Martin. Stwierdzenie rozmyte jak większość opinii wyrażanych przez członków Lucasfilm Story Group, lecz można wnioskować, że historię tej bohaterki, osadzoną przed wydarzeniami z komiksu Charlesa Soule'a, można opowiedzieć na wiele różnych sposobów, a komiks wciąż zostawia szerokie pole do popisu.

TAGI: Charles Soule (117) Marvel Comics (383)

KOMENTARZE (9)

 • Nestor2021-06-11 10:45:20

  Zaskoczył mnie ten powrót i jednocześnie bardziej zainteresował całym projektem. Swoją drogą, jestem pod wrażeniem jego rozmachu.

 • Finster Vater2021-06-08 01:01:07

  Tera tak - jak Qi`Ra wygryzła Maulowatego z posady, że ten aż musiał się w katakumbach na Malachorze ukrywać?

 • SW-Yogurt2021-06-07 20:13:46

  Na wygląd trzeba sobie zapracować, tak jak Obi. ~;)

 • Vos2021-06-07 17:31:50

  A tam za młodo, za młodo. Pani Qi`ra jest szefową mafii, może sobie pozwolić na dobrego chirurga plastycznego. 💅

 • Mossar2021-06-07 06:05:44

  Tak. I co wynika z tej uwagi? Książki i komiksy w kanonie nie pełnią tej roli co kiedyś. Nacisk najpierw był na filmy, teraz jest na seriale i raczej nie powinno to nikogo dziwić.

 • Krogulec2021-06-07 02:20:39

  " Raz na jakiś, któryś z twórców i komiksów wychyla się przed szereg i udaje się wprowadzić do kanonu odważniejszą i przełomową opowieść, jednakże standardem w obowiązującym kanonie jest okupywanie okresów i obszarów fabularnych, które nie ograniczają serialowej czy filmowej twórczości"

  Na to jest nazywa. To są fillery^

 • thx11382021-06-06 16:37:54

  A kiedy będą retconować te historie to zaczekam na aktualniejsze?

 • Mossar2021-06-06 13:36:51

  Tez miałem wrażenie, że wygląda za młodo. Z drugiej strony kobieta przed 40tką naprawdę może wyglądać prawie tak samo jak mając 20-25 lat.

 • JJ Abrakad Abrams2021-06-06 13:32:31

  Za młodo w tym komiksie wygląda. To samo z postaciami z Wojen Klonów w The Mandalorian. Mam wrażenie, że ten Solo był jedynie po to, żeby wprowadzić tą postać z dużym potencjałem nawet na własny serial.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..