TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 451: Jak poszła transmisja satelitarna Epizodu I?

2021-08-29 10:05:34Dziś cyfrowe kina i cyfrowa dystrybucja to norma. W wielu miejscach zmiana zaczęła się dokonywać przy okazji premiery „Ataku klonów” i „Zemsty Sithów”, ale dziś pytanie o testy tego rozwiązania, do których wykorzystano transmisję „Mrocznego widma”. Odpowiada Rick McCallum. Warto zwrócić uwagę, że rozważano wówczas dystrybucję satelitarną, dziś ze względu na szybki internet wygląda to na dość niepraktyczne rozwiązanie, ale wówczas jak widać w wypowiedzi, była to rozważana alternatywa.P: Słyszałem, że Epizod I był transmitowany cyfrowo za pośrednictwem satelity do wybranych kin. Jak przeszła ta próba, czy będzie to zastosowane na szerszą skalę przed Epizodem II?

O: Cyfrowe projekcje Epizodu I odbyły się w czterech kinach w zeszłym roku. Film był tam dostarczony fizycznie, na dyskach, w przeciwieństwie do dostarczenia go satelitą.

Byliśmy zadowoleni z rezultatów i ewidentnie publiczność również. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie zwiększyć ilość cyfrowych pokazów przed Epizodem II z powodu wielu zalet. Główną zaletą jest jakość prezentacji i fakt, że w porównaniu z fizycznym filmem, setne wyświetlenie będzie tak dobre jak pierwsze. Są też inne zalety jak koszt dystrybucji, czy koszt wytworzenia tysięcy kopii filmowych. Jest to też duży, pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Niezależnie, czy film zostanie dostarczony szybkimi łączami, transmisją satelitarną, czy fizycznym dyskiem, lub kombinacją wszystkich trzech, to coś co wisi w powietrzu. Będzie ciekawe zobaczyć jak to się rozwinie, patrząc na czynniki kosztów i bezpieczeństwa.
TAGI: Epizod I: Mroczne widmo (636) Epizod II: Atak klonów (911) Epizod III: Zemsta Sithów (965) Rick McCallum (209) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (625)

KOMENTARZE (4)

 • AquaManiac2021-09-13 13:08:17

  Tak, bo z pewnością przesyłali by bez korekcji błędów oraz bez zabezpieczenia przed kopiowaniem LOL!!!

 • SW-Yogurt2021-09-03 20:49:12

  Przy 6G będą stramować bezpośrednio do zwojów. ~:)

 • bartoszcze2021-08-29 20:34:56

  Uświadomili sobie że po pierwsze przekaz satelitarny nie wyklucza zakłóceń, a po drugie że jak odbiorca sam sobie ma sporządzić kopię otrzymanego przekazu, to jest to zaproszenie do robienia dodatkowych kopii... ;)

 • HAL 90002021-08-29 20:20:58

  Ciekawe pytanie (pamiętam jak o tym czytałem przed premierą TPM), niestety odpowiedź mocno wymijająca :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..