TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Dynastia Thrawna Odrodzi Skywalkera

2021-11-10 22:17:03 Olesiejuk

Dziś odbyła się kolejna podwójna premiera od wydawnictwa Olesiejuk. Na półkach księgarń w całej Polsce można już odnaleźć powieść „Chaos” pióra Timothy Zahn, będący pierwszym tomem trylogii Dynastii Thrawna w przekładzie Kuby Polkowskiego, oraz adaptacja powieściowa epizodu IX „Skywalker. Odrodzenie” autorstwa Rae Carson. Obie książki są do kupienia w cenie 44,99 zł w miękkiej oprawie.


Poza granicami odległej galaktyki leżą Nieznane Regiony: mroczne i niezbadane, pełne tajemnic i niebezpieczeństw. W tym chaosie tylko tajemnicza Dynastia Chissów jest niezmienna, na tle nieustannych przemian wyróżnia się swoją stabilnością. Jednak do czasu… Wypracowane przez setki lat reguły gry mogą okazać się niewystarczające w nowej rzeczywistości. Stolica Chissów została zaatakowana, a po wrogu nie został żaden ślad. By wytropić przeciwników, potrzebny jest ktoś, kto okaże się równie wyjątkowy jak okoliczności ataku. To starszy kapitan Mitth’raw’nuruodo, jeden z najzdolniejszych młodych oficerów Dynastii, urodzony bez tytułu, ale adoptowany przez potężną rodzinę Mitthów, która nadała mu imię Thrawn. Jego niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów może okazać się tym, czego Chissowie potrzebują teraz najbardziej. Thrawn rusza na swoją pierwszą misję, ale im bardziej zagłębia się w obszar kosmosu, który jego ludzie nazywają Chaosem, tym lepiej zdaje sobie sprawę, że jego misja nie jest tym, czym mu się wydawała.

"Dynastia Thrawna. Chaos" to pierwsza część nowej epickiej trylogii „Star Wars” Timothy'ego Zahna, autora bestsellerów „New York Timesa”.

Temat do dyskusji na forum.


„Niech nas galaktyka broni od starszych braci” – mówi Leia w opowieści filmowej „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”. To jedna z wielu scen, w których czytelnik może dowiedzieć się więcej o generał Organie: czy była Jedi, co ją powstrzymywało przed doprowadzeniem do incydentu politycznego w Senacie, czemu teraz irytuje ją nieżyjący brat? Rae Carson, autorka tej wartkiej adaptacji ostatniej części sagi o Skywalkerach, dodała głębi psychologicznej postaciom i pokazała przyczyny ich postępowania, wzbogacając sceny z filmu o dodatkowy kontekst. Leię i Rey łączy tu przywiązanie wybiegające poza relacje mentorka-uczennica, a stała obecność Luke’a w myślach siostry dowodzi, że z rodziną jest trochę jak z Mocą – na zawsze „staje się częścią ciebie”, czy się tego chce, czy nie. Tak jest z Poem i jego dawnym życiem na Kijimi, tak jest z Finnem i jego nową rodziną – jego przyjaciółmi. „Wróć do domu” – mówi Han Solo do syna. Kylo Ren sądzi, że już na to za późno. Ben potrafi jednak przyjąć przebaczenie ojca i zrozumieć, jakie stoi przed nim zadanie.
Jak pisze autorka: „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" jest ostatnią częścią sagi, ale Moc pozostanie z nami już na zawsze”.

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Dynastia Thrawna (trylogia) (16) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (430) Kuba Polkowski (2) nowości książkowe (274) Olesiejuk (42) Rae Carson (18) Timothy Zahn (239)

KOMENTARZE (9)

 • Mossar2021-11-12 09:27:22

  Ja zamówiłem. Najwyżej położę w biblioteczce wspólnotowej ;)

 • mkn2021-11-12 09:05:59

  Thrawn oczywiście zamówiony. Mimo ogromnej sympatii do polskiego wydawcy, do zamówienia adaptacji troski nie potrafię się zmusić w żaden sposób. Próbowałem kliknąć, starałem się, spinałem, walczyłem, no i jednak nie potrafię :(((

 • SW-Yogurt2021-11-11 16:48:14

  Wyśmienicie. Z czystym sumieniem nie kupię. ~:)

 • Ashtal2021-11-11 11:23:59

  W tytule "Dynastia Thrawna Odrodzi Skywakera" brakuje literki "L".

 • Mossar2021-11-10 23:14:32

  @Lubsok Ty to jesteś udany xD

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-11-10 23:14:00

  A niby jak Lubsok mieli to wydać, skoro dopiero w tym roku zaczęli wydawać. Zresztą co cię to obchodzi przecież i tak nie przeczytasz

 • Karwan892021-11-10 22:53:43

  Plus nieoficjalnie w styczniu 2 tom Eskadry Alfabet :D

 • vaderart2021-11-10 22:41:15

  Można już kupić taniej w necie Thrawna po 31 a Skywalkera po 27zł :P

 • Lubsok2021-11-10 22:40:10

  Adaptacja filmu wychodzi dwa lata po premierze xDDD

  Jak za czasów Oraburarusa

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..