Klasyczna Trylogia

THX w „Powrocie Jedi”

StarWars.Com

George Lucas bardzo lubi odniesienia do swoich starych filmów, a w szczególności filmu „THX 1138”, do którego odniesienia są jakoby w każdym jego filmie. Na Oficjalnej zapytano Steva Sansweeta, człowiek odpowiedzialnego za kontakt z fanami, gdzie w „Powrocie Jedi” znajduje się odniesienie do tego filmu Lucasa. Sansweet odpowiedział, że nie wie, ale podobno jest, może gdzieś napisane małymi literkami na jakimś modelu, ale on nie jest w stanie wskazać w którym to miejscu. No cóż może ktoś z Was znalazł odniesienie. Tymczasem przypominamy o odniesieniach do THX 1138 w pozostałych filmach:
- w Amerykańskim Graffiti drugim reżyserskim filmie Lucasa, samochód Boba Falfy (którego grał Harrison Ford) miał rejestracjeTHI 138, przy czym i „I” jak i „1” były identyczne.
- w ANH jest przeniesienie więźnia z celi 1138.
- w TESB, generał Rieeken na Hoth mówi: „Wysłać Łotra 10 i 11 na stanowisko 38”.
- w TPM Jar Jar Binks, po tym jak zniszczono już statek kontroli droidów rozwala robota bojowego o numerze 1138.
- w AOTC jakoby jeden z szturmoców klonów ma numer 1138, ale tego nie zauważyłem osobiście.
W tym momencie faktycznie pozostaje tylko ROTJ.Tagi: Amerykańskie Graffiti (15) Epizod I: Mroczne widmo (532) Epizod II: Atak klonów (827) Epizod IV: Nowa nadzieja (605) Epizod V: Imperium kontratakuje (463) Epizod VI: Powrót Jedi (439) THX 1138 (27)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.