TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

P&O 463: Czy historia Maula była zaplanowana od początku?

2021-11-21 08:06:17Dziś pytanie o „Wojny klonów” i decyzje twórcze.

P: Czy wszystko o uniwersum „Gwiezdnych Wojen” jest zapisane w Holokronie? A może scenarzyści mają nowe pomysły jak w „Wojnach klonów” takie jak Savage Opress/Maul/Siostry Nocy i ich historia? Czy w którymś momencie, ktoś przyszedł i powiedział: „Pobawmy się Maulem”, czy może pracowano nad tym od lat, w momencie, gdy Maul umarł?O: Czy był jakiś wymyślony plan, by wskrzesić Dartha Maula przeciętego na pół w „Mrocznym widmie”, wie jedynie George Lucas. Wówczas nic takiego nie sugerował. Bawiliśmy się pomysłem ożywienia Maula w EU przez komiksy „Star Wars Tales” i „Visionaries”, ale zawsze byliśmy dalecy od tego, by twierdzić, że to prawdziwy Maul. Przez moment był pomysł, by przywrócić Dartha Maula w grze „The Force Unleased”, ale został on porzucony. A jeśli chodzi o kogoś, przychodzącego z pomysłem, to niejednokrotnie był nim sam George Lucas, który był zaangażowany w proces twórczy „Wojen klonów”. Podczas gdy producenci „Wojen klonów” mają materiał w postaci EU do swojej dyspozycji jako inspirację lub element do wykorzystania, George dość luźno podchodzi do tego, co i w jaki sposób można wykorzystać w serialu.
TAGI: Epizod I: Mroczne widmo (621) George Lucas (1112) Star Wars Tales (134) The Clone Wars (1377) The Force Unleashed (152) Visionaries (11) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (567)

KOMENTARZE (4)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-11-25 18:07:42

  Przywrócenie Maula do życia było jedną z najlepszych decyzji jakie zrobiono, znacznie rozbudowano jego charakter, motywacje. Nie był już tylko zwykłemy osiłkiem ładnie machającym mieczem

 • AJ732021-11-23 17:45:54

  Z cyklu, dobre postacie, które za szybko zejszły
  Podobny problem, jak ból czterech liter spadochroniarzy z EA, którzy nie mając pomysłów na TOR`a. wpadli na pomysł by wskrzesić Malgusa.
  Z różnicą jednak, że spadochroniarzom w jakiś niepojęty dla mnie sposób, udało się, i nie trzeba przymykać oczu i zgrzytać zębami (o dobrego stomatologa trudno dzisiaj !)
  Przeciwnie do Maula, który powinien zostać w tej dziurze, gdzie jego miejsce, i n i g d y z niej nie wyleźć. To był świetna postać z potencjałem, ale skoro Żorżu się nie zorientował, to nikt po nim nie powinien tego zmieniać.

 • SW-Yogurt2021-11-21 14:14:47

  I trzeba było zostawić Maula w dziurze, gdzie jego miejsca, a nie słuchać bredzenia Papcia.

 • HAL 90002021-11-21 13:30:30

  TFU 3 + Maul? Biorę :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..