TWÓJ KOKPIT
0

Gry komputerowe

Dziesięć lat „The Old Republic”: Zwiastuny kinowe

2021-12-13 16:44:23Dokładnie 10 lat temu pierwsi użytkownicy mogli zacząć grać (w ramach early access) w „The Old Republic”, przynajmniej już oficjalnie w pełną wersję gry. Przypominamy, że użytkownicy Bastionu mogli brać udział w otwartych beta testach gry, na miesiąc przed jej premierą. Z tamtego okresu pochodzą też nasze pierwsze wrażenia, do których warto zajrzeć po 10 latach, by zobaczyć ile się zmieniło. 10 lat SWTORa to dobry moment, by przypomnieć sobie kilka rzeczy, lub zobaczyć je na nowo.

Właśnie z okazji 10-lecia gry „The Old Republic” BioWare postanowiło odświeżyć zwiastuny gry, te zrobione na sposób "kinowy". Były one bardzo popularne w swoim czasie i mocno kojarzone z grą. Ich nowe wersje są obecnie dostępne na YouTubie w wersji 4K Ultra HD.

Deceived


Return


Hope


Sacrifice


Betrayed


Przy okazji premiery gry w 2010 zorganizowaliśmy wraz z Electronic Arts konkurs wiedzowy w formie quizu. Quiz był dostępny przez ograniczony czas, ci którzy nie wzięli w nim udziału, mają teraz okazję spróbować swoich sił. Quiz został otworzony na nowo do końca roku i jest dostępny tutaj. Pozostałych zachęcamy by próbowali swoich sił w innych quizach, w tym turniejowym i szkoleniowym, natomiast nowy quiz z okazji 10-lecia „The Old Republic” pojawi się za tydzień, dokładnie w 10 rocznicę właściwego otwarcia gry.
TAGI: The Old Republic (526) Zwiastun (347)

KOMENTARZE (11)

 • AJ732021-12-15 14:04:28

  Jaka szkoda, że "Legacy Of The Sith" nie wypaliło w tym roku, i trzeba czekać :(

  Co do SWTORA, nie mam długiego stażu z grą, zasadniczo w ogóle nie grywam w mmo, dlatego też dość późno złapałem torowego bakcyla. Dla mnie "The Old Republic" to fabuła, która poniekąd jest także rozwinięciem "KotORów", choć przedstawionym 300 lat później. Klamrą, spinającą całość, i dalej, idącą już poza historie znane z tych dwóch gier.
  Moim zdaniem, na "The Old Republic" należy patrzeć i oceniać jak na dwie oddzielne historie. Te pierwsze, klasowe znane z podstawki, i te późniejsze, które dotyczą Zakuul Empire.
  Klasowe historie to materiał wystarczający z powodzeniem na osiem, dużych gier z najwyższej fabularnie półki. Świat/y, przedstawiony z rozmachem, w którym czuje się, że jest się częścią - albo w w centrum galaktycznych wydarzeń, i jeszcze ma się wpływ na te wydarzenia - czego chcieć więcej od SW ? :)))

  "Zakuul Eternal Empire", to już swtor 2.0. Zupełnie nowa historia, nowe możliwości, i gra która odchodzi od stylu mmo, a staje się zdecydowanie grą single-player, z elementami mmo oczywiście, ale nacisk wyraźnie jest położony na fabularne single story. Moim zdaniem, SWTOR najlepszy jest właśnie w dodatkach "KoTFE/KotET", dla których warto pomęczyć się wcześniej z cartelem Huttów, i tym "Revanowym".
  To jest zupełnie inny poziom fabuły, w której nic nie jest oczywiste choć takim się wydaje, i gdzie naprawdę trzeba się zastanawiać nad wyborami i ich konsekwencjami. Można powiedzieć, że o ile "SWTOR" jako podstawka to typowe mmo swoich czasów, to już swtor z dodatków "KotET/KotFE" wygląda niczym film, gdzie czasem ma się wrażenie, że cut-scenek jest więcej niż samej gry :P
  No i wreszcie, stajemy na czele swojej własnej frakcji, z flotę, armią, zasobami. Jak dla mnie - fajn baj mi! :)

  No i jak już je ogramy, kończąc historię Zakuullańskiego dramatu, to później nic już nie stoi na przeszkodzie, by płynnie przejść w Ossus/Onlsaught i zrobić rzeź na Jedi :D, a następnie przejść do finałowej części całego story ... gdzie mam wrażenie, zabrakło już pomysłów na ... finał. Po czym wrócić na nostalgicznie "KotORowe" Dantooine, gdzie rozpoczyna się wreszcie zupełnie nowy rozdział gry.

  Czy gra się broni po latach ? - oczywiście. Fabularnie jest właśnie tym wszystkim, czego gracze wyczekują. A przedsmak na jeszcze lepsze daje powrót Malgusa i zmiany w samej grze. Tak wizualne, jak i zdecydowanie większe niż dotychczas w możliwościach kreacji postaci. Dla mnie, zapowiedź nowego rozdziału w "TORze", jest tym, na co czekam najbardziej. Żadne tam sikłele "Fallen Order", tylko właśnie "Legacy Of The Sith", które zapowiada się wręcz wyśmienicie. Oby tylko Bio dało radę i wyrobiło się do tego lutego z "przeróbką"całości :P

  Ps. jak na "Ten Years Anniversary" przystało. Skromnie bo skromnie, ale warto poszukać na flocie “Anniversary Personnel” vendor", bo rozdają fajne gifty :)

  - https://www.swtor.com/info/in-game-events

 • SW-Yogurt2021-12-14 18:39:58

  Obrazki wciąż świetne, co nie zmienia faktu, że od 10 lat bawi mnie z jakiej tandety zbudowana jest Republika i okolice. ~:)

 • HAL 90002021-12-14 16:12:00

  Zwiastuny świetne.

 • Lord Sidious2021-12-14 16:07:56

  RodzyN jr. - spróbuj skorzystać z quizu szkoleniowego, tam jest większość tych pytań obecnie.

 • mkn2021-12-14 15:50:09

  Zwiastun Eclipse kozak, ale nie wiem co ma wspólnego ze swtorem i śmiesznie małymi zasobami jakie EA przeznacza na utrzymanie tego mmo :P
  Na 10-lecie prezent dla wszystkich fanów - ta dam ta dam... QUIZ!!! XD

 • JJ Abrakad Abrams2021-12-14 10:05:42

  @mkn A zwiastun Eclipse ?

 • Qel Asim2021-12-14 09:29:23

  Pamiętam ten czas bardzo dokładnie 😊
  Dokładnie tyle lat spędziłem z Bastionem w trybie codziennym. Nawet jeśli ostatnie dwa lata mało piszę 😂

  A przy okazji, oznacza to, że mój fanfic, moja książka SW wciąż czeka na dokończenie, dekadę po rozpoczęciu pisania.
  Muszę w końcu uśmiercić tę TORową postać w godny sposób 😁

  Anyway, TOR to jedyne MMORPG, które polubiłem i do którego ciągle w wolnych chwilach wracam. Abonament na miesiąc i się śmiga.

  Zawsze jak do niego wracam przeżywam też szok, bo interfejs ciągle ulega modyfikacjom. Niemniej to bardzo dobrze, bo to oznacza, że gra żyje i ma się dobrze. Co mnie cieszy! 😊

  TORze, sto lat! 😉

 • mkn2021-12-13 22:17:27

  Kiedyś takie ładne cinematiki, a dzisiaj szczątkowa ekipa nawet bieda-zawartości nie daje rady na czas sklecić :)

 • vaderart2021-12-13 21:36:44

  Zwiastuny super, chętnie obejrzałbym cały film zrobiony taką animacją.

 • RodzyN jr.2021-12-13 16:57:51

  Brałem udział w quizie a nie pamiętam 🤷

 • Mossar2021-12-13 16:50:08

  Raz na 3 miesiące mam ochotę wrócić.. i wracam tak już pewnie z 10 raz, a mój Consular w końcu na Korelii. Może w końcu ukończę podstawkę ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..