TWÓJ KOKPIT
0

Andor

„Andor”: Obcy, aktorzy i inne plotki

2021-12-22 19:46:22

Stellen Skarsgård w rozmowie z Screenrant poruszył temat serialu „Andor”. Jego zdaniem Tony Gilroy zrobił dobrą robotę, to człowiek, który uratował „Łotra 1”. Scenariusze zdaniem aktora są dobre, dodatkowo mógł też pracować razem ze swoim przyjacielem Diego Luną. O swojej postaci Stellen nie mógł za wiele powiedzieć, ale dodał, że była ciekawa do zagrania, bo ma wiele oblicz.

Dość ciekawy artykuł znalazł się na serwisie Looper, który ukazuje kilka nowych informacji na temat serialu. Neal Scanlan mówił o obcych. Będą dość mocno nawiązywać do estetyki „Łotra 1”. Nowi obcy właśnie będą bardzo w tym stylu, możliwe też, że pojawią się niektórzy z „Łotra 1”.


Tony Gilroy


Usystematyzowano także trochę historię powstawania „Andora”. Otóż pomysłodawcą serialu jest Jared Bush, to on zgłosił się z tym serialem do Lucasfilmu i on na początku go rozwijał. Pisaliśmy o nim w plotkach. Gdzieś tam na początku była nawet opcja na serial animowany. Później rolę showrunnera przejął Stephen Schiff, zaś Bush nie był zaangażowany w dalsze prace. Nie wiadomo ile z jego pomysłów przetrwało. No i późniejszą historię znamy. Lucasfilm uznał, że lepiej niż Schiff na stanowisku showrunnera poradzi sobie Tony Gilroy. Przyczyn nie podano, ale w połowie preprodukcji doszło do zmiany. Schiff jednak pozostał w zespole kreatywnym, choć ostatecznie realizowano wizję Gilroya. Jak pamiętamy Gilroy miał wyreżyserować kilka odcinków, ale z powodu COVID-19 nie mógł sobie pozwolić na podróż do Wielkiej Brytanii. Może przy drugim sezonie zajmie się też reżyserią.

Piszą także o tym, że rola Alana Tudyka początkowo miała być większa. Jak wiemy, w pierwszym sezonie się nie pojawi w ogóle. Natomiast początkowo zapowiedziano jego powrót razem z Diego Luną. K-2SO miał być zdecydowanie bardziej prominentną postacią, mieliśmy poznać jego historię, ale zarzucono, przynajmniej na razie ten wątek.

Natomiast z innych ciekawostek, Making Star Wars sugeruje, że w serialu możemy zobaczyć Maz Kanatę. Podobno Maz miała się pojawić w serialowych produkcjach Disneya, oni stawiają na „Andora”. No i jakoby Takodanę.

Pierwszy sezon „Andora” ma mieć 12 odcinków. Podobno całość jest przewidziana na trzy sezony. Pierwszy powinien trafić na Disney+ w trzecim kwartale przyszłego roku.
TAGI: Alan Tudyk (69) Andor (Serial o Cassianie Andorze) (109) Diego Luna (87) Disney+ (369) Neal Scanlan (50) Stellan Skarsgard (21) Stephen Schiff (8) Tony Gilroy (49)

KOMENTARZE (8)

 • SW-Yogurt2021-12-27 23:51:20

  @FV - Stąd na kupażowanie więcej czasu miał, to i zwidy gorsze...

 • Finster Vater2021-12-23 01:26:01

  @SW-Y - nie przesadzajmy, tego szczyla też niespecjalnie doglądał.

 • HAL 90002021-12-23 00:05:55

  chrzanić kwaśne wisienki [2]
  Andor to słodkie piżmo, najlepiej zapowiadający się serial SW :D

 • SW-Yogurt2021-12-22 23:00:48

  Aż tak źle nie będzie, mam nadzieję. Andor IMHO ma największy potencjał na wniesienie czegoś do pelikanonu. Również obrazki z fizycznych lokacji mogą świadczyć o ciut innym podejściu do kręcenia.
  K-2SO mógł/miał być wisienką, a chrzanić kwaśne wisienki, słodką truskawką. Przynajmniej dla mnie. ~;)

  Bobek Eulalii nie przebije. ~;) Co może wnieść, poza dyrdymałami o sobie, do których doszedł w kiszkach? Zobaczymy za tydzień...
  Obi, hmmm, ten rewanż będzie odbijał się do końca świata... No chyba, że będzie to jedynie koszmar skacowanego Jedi, który nie ma niczego go roboty, prócz doglądania szczyla, lepienia babek i pędzenia siwuchy. ~;)

 • vaderart2021-12-22 22:25:32

  Ni ma K-2SO <3 ? No to lipa. ~:(
  I coś mi się widzi że cały ten serial to będzie lipa zbita :/
  Cała nadzieja w Bobie i Obim...Help me Obi Wan Kenobi you`re my only hope :D

 • SW-Yogurt2021-12-22 22:11:30

  No wiadomo, że w S1 nie ma. Ale z newsa wynika, że i w S2 za dużo go nie będzie...

  A na D+ to bym raczej nie liczył. ~:P

 • bartoszcze2021-12-22 22:07:05

  Przecież od dawna było mówione, że w pierwszym sezonie ni.

  Może do III kwartału wreszcie D+ dopłynie nad Wisłę...

 • SW-Yogurt2021-12-22 21:30:22

  Ni ma K-2SO <3 ? No to lipa. ~:(
  Na razie zaje.*metr z "Yippee-ki-yay, m.*!" zeszedł na "Yyy, no może".

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..