TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Bez domu w West Side: Odkupienie i Zmartwychwstanie

2021-12-31 07:35:24

W grudniu na nasze ekrany weszło kilka filmów z udziałem ludzi ze Starwarsówka. Pierwszy z nich to „West Side Story” Stevena Spielberga, czyli długo wyczekiwany musical reżysera. Jest to nowa adaptacja scenicznego musicalu. Scenariusz napisał Tony Kushner. Występują: Ansel Elgort, Rachel Zelger, Ariana DeBose, David Alvarez, Rita Moreno oraz Mike Faist.

Słynny broadwayowski musical powraca w nowej odsłonie i w reżyserii samego Stevena Spielberga! Zdobywca Oscara® zabiera widzów w podróż w czasie do roku 1957 i pozwala ponownie odkryć uroki młodzieńczej miłości, a także poczuć dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych: Jetsów i SharksówDrugi film to “Spider-Man: Bez drogi do domu” (Spider-Man: No Way Home) w reżyserii Jona Wattsa. Scenariusz napisali Chris McKenna i Erik Sommers. Występują: Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jon Favreau, Alfred Molina i William Dafoe. Jednym z producentów jest Kevin Feige zaś muzykę skomponował: Michael Giacchino.

Kiedy cały świat dowiaduje się, że pod maską Spider Mana skrywa się Peter Parker, superbohater decyduje się zwrócić o pomoc do Doktora Strange'a.Kolejna propozycja to “Matrix Zmartwychwstanie” (The Matrix Ressurection) Lany Wachowski, która jest też współautorką scenariusza razem z Davidem Mitchellem i Aleksandrem Hemonem. Występują: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jonathan Groff, Jessica Henwick i Christina Ricci. Muzykę skomponował Tom Tykwer i Johnny Klimek.

Podążaj za Neo, który prowadzi zwyczajne życie w San Francisco, gdzie jego terapeuta przepisuje mu niebieskie pigułki. Jednak Morfeusz oferuje mu czerwoną pigułkę i ponownie otwiera jego umysł na świat Matrix.Ostatnia pozycja to “Odkupienie” (Mass) Frana Kranza (reżyseria i scenariusz). Występują: Brenda Wool, Kagen Albright i Jason Isaacs.

Wiele lat po niewyobrażalnej tragedii, która połączyła ich losy, dwie pary rodziców siadają naprzeciwko siebie w przykościelnej salce, aby odbyć najtrudniejszą rozmowę swojego życia. Początkowo onieśmieleni, z czasem odsłaniają się coraz bardziej, pozwalając, aby emocje wzięły górę i doprowadziły do dramatycznego, chwytającego za serce finału. W swoim poruszającym debiucie - scenarzysta i reżyser filmu - Fran Kranz zabiera widzów w podróż po odkupienie w głąb największych lęków, żalu i gniewu.

TAGI: Jason Isaacs (16) Jon Favreau (205) Jon Watts (11) Kevin Feige (30) Michael Giacchino (56) Steven Spielberg (268)

KOMENTARZE (6)

 • bartoszcze2022-01-03 19:33:56

  @Lubsok
  Miała rolę mówioną! xD

 • Lord Sidious2022-01-03 17:48:14

  @bartoszcze - w Sing 2 jest. Ale premiera polska to 21 stycznia (o ile się nie zmieni), więc dopiero będzie o tym za jakiś czas.

 • bartoszcze2021-12-31 22:11:21

  @Finster
  A był tam ktoś ze starwarsówka?

 • Finster Vater2021-12-31 17:20:05

  Ni ma "Śpiewu dwa" i "Ludków Króla"? Dziwne...

 • SW-Yogurt2021-12-31 15:45:37

  Hmmm, jednak zostanę w domu.

 • Lubsok2021-12-31 14:54:19

  Nie no, pisanie, że Christina Ricci zagrała w Matrixie to spore nadużycie xP

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..