TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„Quest of the Jedi” od Dark Horse w tym roku

2022-02-12 08:47:47

Do startu drugiej fazy ponad pół roku, więc można by się spodziewać, że w kolejnym epizodzie „The High Republic Show” nie dowiemy się za wiele na temat przyszłości tej inicjatywy. Nic bardziej mylnego — odcinek zdradził naprawdę wiele na temat drugiej fazy i planów związanych z tym projektem w ramach innych mediów. Przypomniano m.in. o zapowiedzianej parę miesięcy temu grze „Eclipse”, serialu „The Acolyte” w reżyserii Leslye Headland, ale też zwrócono uwagę na to, że w związku z „Wielka Republiką” czeka nas wiele nowych rzeczy, których na razie nie mogą zdradzić. Od jakiegoś czasu w sieci sporo mówi się o ewentualnej produkcji aktorskiej z tej ery (np. tutaj), więc może na Star Wars Celebration dowiemy się czegoś więcej na ten temat.


W dalszej części programu temat zszedł na aktualnie wydawane książki i komiksy. Najpierw przedyskutowano od deski do deski wydarzenia z „The Fallen Star” Claudii Gray, by później przejść do komiksu „Szlak Cieni” Daniela Jose Oldera, który Michael Siglain nazwał najlepiej napisanym komiksem ich czasów. Później przedstawiono, co czeka fanów ery w następnych tygodniach (komiks „Eye of the Storm” Charlesa Soule'a i finały obu komiksów typu ongoing Daniela J. Oldera i Cavana Scotta), aż w końcu nadszedł najważniejszy moment każdego epizodu, czyli nowe zapowiedzi.Pierwsza powieść dla dorosłego czytelnika to Convergence Zoraidy Córdovy. Za powieść dla młodego dorosłego pt. Path of Deceit odpowie Tessa Gratton i Justina Ireland, natomiast książkę dla najmłodszych Quest for the Hidden City napisze George Mann. Wiemy już też co nas czeka od wydawnictwa komiksowego Dark Horse - Claudia Gray napisze komiks o tytule „Quest of the Jedi”. Do tego można śmiało dołożyć wcześniej zapowiedziany komiks o Porterze Engle'u Charlesa Soule'a i kontynuację „The High Republic Adventures” Daniela J. Oldera od wydawnictwa Dark Horse.


To nie koniec zapowiedzi, gdyż w tym roku czeka nas również album Kristin Baver pod tytułem „Art of the Star Wars: The High Republic”. Wydanie będzie zawierać wszelkiego rodzaju rysunki, grafiki, projekty, które powstały przed i w czasie tworzenia historii z tej inicjatywy. W albumie będzie można zobaczyć różne kostiumy Jedi, rysunki koncepcyjne Nihilów i Marchiona Ro czy zagrożenia dla Jedi, które zostało wyjawione w ostatnich komiksach fazy pierwszej.
TAGI: Claudia Gray (77) Dark Horse Comics (797) George Mann (16) Justina Ireland (49) Kristin Baver (10) Tessa Gratton (5) The High Republic Adventures (Dark Horse Comics) (3) The High Republic: Eye of the Storm (6) The High Republic: Quest of the Jedi (1) The High Republic: Trail of Shadows (4) Wielka Republika (2021-2022) (The High Republic - komiksy) (37) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (154) Zoraida Córdova (16)

KOMENTARZE (5)

 • ogór2022-02-14 23:49:36

  Super te okładki są! :)

 • Mossar2022-02-13 16:17:54

  O ile będzie w ogóle ;)

  Z drugiej strony czas strasznie zapieprza. Zaraz będzie kolejny sezon Mando a ja mam wrażenie że dopiero co była premiera pierwszego.

 • SW-Yogurt2022-02-13 15:38:11

  Przypominanie o Eclipse, które będzie za parę lat, jest zabawne. ~:)

 • Mossar2022-02-12 10:00:45

  No ta Cordova mnie napawa trochę obawami, ale zobaczmy. Za to komiksy w drugiej fazie to powinno być złoto. To Quest of the Jedi z DH, dalej THR i THRA, komiks o Porterze.

 • mkn2022-02-12 09:22:52

  Główne książki na początek 2 fazy w wykonaniu Córdovy i Ireland... hmm... no nie wiem... przeczytamy, zobaczymy...
  Cieszy tyle nowych komiksów, oczywiście najbardziej ciekawi Quest of the Jedi o DH.
  Cieszy również, że Eclipse i Acolyte to nie wszystko.

  High Republic 10/10 <3

  P.S. Ujawniono kogo Marchion trzyma na łańcuchu. Akurat ten spoiler mogli sobie odpuścić :(

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..