TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Kanoniczna powieść o ślubie Hana i Leii

2022-02-17 18:44:25 StarWars.com

W dzień Walentego oficjalna podarowała prezent wszystkim fanom zakochanym w uniwersum Star Wars, na jej łamach otrzymaliśmy zapowiedź kanonicznej powieści o ślubie najbardziej znanej pary w odległej galaktyce. Książkę o tytule „The Princess and the Scoundrel” napisze Beth Revis, autorka powieści „Rebel Rising”. Historia ma rozgrywać się zaraz po „Powrocie Jedi”, jednak by nie zdradzać więcej szczegółów, zapraszam chętnych do przeczytania krótkiego wywiadu z autorką na StarWars.com. Książka ukaże się w nakładzie wydawnictwa Del Rey. Legendarne zaślubiny Leii i Hana można było wcześniej poznać w powieści „Ślub księżniczki Lei” wydanej w 1994 roku i napisanej przez Dave'a Wolvertona.


Serdecznie zapraszamy na ślub księżniczki Lei Organy i Hana Solo.

Gwiazda Śmierci zostaje zniszczona. Darth Vader nie żyje. Imperium jest spustoszone. Ale na leśnym księżycu Endor, pośród chaosu zmieniającej się galaktyki, czas stoi w miejscu dla księżniczki i jej łajdaka.

Po zamrożeniu w karbonicie, a następnie zaryzykowaniu wszystkiego dla Rebelii, Han chce zacząć żyć dla siebie. On i Leia zasłużyli na wspólną przyszłość. A kiedy oświadcza się Lei, po raz pierwszy od dłuższego czasu ma dobre przeczucia. Ale dla Lei walaka nie wydaje się tak naprawdę skończona. Jest jeszcze praca do zrobienia, pokuta za mroczny sekret, o którym teraz wie, że płynie w jej żyłach. Jej brat, Luke, oferuje jej tę szansę — taką, która wiąże się z rodziną i obietnicą Mocy. Ale kiedy Han prosi ją o rękę, Leia od razu odpowiada. . . TAK.

Ale sielankowe szczęście nie twa długo. Gdy tylko Han i Leia opuszczają swoją idylliczną ceremonię na Endorze i wyruszają w podróż poślubną, znajdują się na najwspanialszej i najbardziej efektownej scenie ze wszystkich: Halcyonie, luksusowym stateku w podróży do najcudowniejszych światów w galaktyce. Ich małżeństwo oraz pokój i dobrobyt, które reprezentuje, są piorunochronem dla wszystkich w galaktyce — w tym dla resztek Imperium, które wciąż trzymają się władzy.

W obliczu najbardziej rozpaczliwej chwili żołnierze Imperium rozproszyli się po całej galaktyce, okopując się na odizolowanych światach, podatnych na ich wpływy. Gdy Halcyon podróżuje od świata do świata, jedna rzecz staje się całkowicie jasna: wojna się nie skończyła. Ale gdy niebezpieczeństwo się zbliża, Han i Leia odkrywają, że toczą swoje najlepsze bitwy nie w pojedynkę, ale jako mąż i żona.

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Beth Revis (14) Del Rey (510) zapowiedzi książkowe (301)

KOMENTARZE (8)

 • DarthMati2022-02-18 16:15:56

  Disney zniszczył Luke`a, robiąc z niego marnego mistrza Yedi, a teraz niszczy ponownie historię Hana i Lei.

 • mkn2022-02-18 12:59:03

  Wszelkie książki postROTJ bardzo mile widziane, ale nie takie :/

 • JJ Abrakad Abrams2022-02-18 10:54:08

  @Vos nawiązanie do Pięknej i Bestii :)

 • vaderart2022-02-17 20:53:22

  A ja już czekam na "Trzeci ślub księżniczki Lei" to będzie Hit!

 • Vos2022-02-17 20:47:23

  Ale kicz. xd Nie twierdzę, że Ślub Księżniczki Lei był nie wiadomo jak wyszukanym tytułem, ale Księżniczka i łajdak, serio?

 • thx11382022-02-17 19:34:17

  Księżniczka, która dzień po zniszczeniu swojego świata nie poddaje się żałobie, w chwili gdy można dobić Imperium i zacząć organizować Nową Republikę, wyrusza... w podróż poślubną. I tradycyjnie nowy poziom żenady w reklamowaniu nowego hotelu Disney`a.

 • Lubsok2022-02-17 18:53:44

  A będzie znów Karabin Posłuchu? Hehe

 • SW-Yogurt2022-02-17 18:48:37

  No i to jest prawidłowe, z punktu widzenia biznesowego. Skasować coś, a potem skasować drugi raz za to samo, tylko inaczej. ~:D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..