TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Kanoniczny „Uczeń Jedi”

2022-02-27 16:36:35 starwars.com

Do startu drugiej fazy Wielkiej Republiki zostało jeszcze parę miesięcy, a czas pomiędzy został wypełniony premierami książek przedstawiającymi losy bohaterów znanych nam z filmów i seriali. Na 26 lipca została zapowiedziana powieść dla starszej młodzieży „Padawan” pióra Kiersten White, autorki znanej niektórym z antologii „From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back”. Fabuła skupi się oczywiście na losach młodego Obi-Wana Kenobiego, padawana Qui-Gon Jinna. Książka w cenie 18,99 USD zostanie wydana w nakładzie Disney-Lucasfilm Press. Zainteresowanych powieścią odsyłam na oficjalną, gdzie przedstawiono krótki wywiad z autorką oraz okładkę, do której ilustrację stworzył Charlie Bowater.


Obi-Wan Kenobi jako młody padawan stara się odnaleźć swoje miejsce w Mocy w trakcie przygody wymagającej dojrzałych decyzji.

Obi-Wan Kenobi naprawdę chce być dobrym padawanem. Nawet najlepszym padawanem. Ale z jego nowym mistrzem, Qui-Gon Jinnem, wydaje się to coraz bardziej niemożliwe. Wszyscy przyjaciele Obi-Wana przestali trenować w akademii, a by stać się prawdziwymi Jedi, zaczęli zdobywają doświadczenie na misjach, podczas gdy on wciąż przebywa na Coruscant, ćwicząc swoje formy i medytując. Odkąd były mistrz Qui-Gona, Dooku, opuścił Zakon, wydaje się, że Qui-Gon był zbyt zajęty próbami połączenia się z Mocą lub kłótniami z Radą Jedi, by właściwie wyszkolić swojego padawana.

Kiedy Obi-Wan w końcu przekonuje Qui-Gona, by zabrał go na misję na odległą planetę, którą kiedyś eksplorowali starożytni Jedi, jego mistrz nie pojawia się w dniu ich wyjazdu. Obi-Wan podejmuje lekkomyślną decyzje o samodzielnej podróży. Po przybyciu na tajemniczą planetę spotyka grupę nastolatków bez nadzoru dorosłych, którzy wykazują zdolności kontaktu z Mocą. Wolny od ograniczeń Zakonu, Obi-Wan dołącza do nich w ich śmiałych przygodach, ale jego padawanska strona wciąż kwestionuje dziwny związek nastolatków z Mocą i otaczającą ich zieloną planetą oraz jak to wszystko będzie miało wpływ jego przyszłość. Obi-Wan pozna swoje granice związku z Jedi i Mocą w tej ekscytującej i uduchowionej przygodzie jednego z najwytrwalszych bohaterów Gwiezdnych Wojen.

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Charlie Bowater (1) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (100) Kiersten White (1) zapowiedzi książkowe (301)

KOMENTARZE (5)

 • thx11382022-03-03 10:07:44

  Jak śpiewała Maryla; ,,Ale to już było..."

 • DarthMati2022-02-28 20:01:44

  Proszę dalej.

 • Jenari2022-02-27 21:34:19

  Opis historii myślę, że bardziej by pasował do przygód młodego Qui-Gona ale zobaczymy.

 • Elrond1232022-02-27 17:24:23

  Ileż można wszędzie tego Kenobiego? Boję się, że mi wyskoczy z lodówki.

 • SW-Yogurt2022-02-27 16:56:49

  Opis nie wygląda zachęcająco, więc kiedyś Obi zasponsoruje mi to, czego naprawdę szukał, ale o czym nie można było napisać w młodzieżówce. ~:)

  Aha, w opisie jest błędne nie, o tu: "Wszyscy przyjaciele Obi-Wana nie trenują (...)"

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..