TWÓJ KOKPIT
0

Obi-Wan Kenobi

Sporo plotek o serialu „Obi-Wan Kenobi”

2022-03-16 17:06:16

Zaczynamy od plotek, których źródłem tym razem jest The Hollywood Reporter. Twierdzili oni, że „Obi-Wan Kenobi” pierwotnie miał mieć inny charakter. Głównym złym miał być Darth Maul, Vadera miało nie być w ogóle, zaś główna akcja miała koncentrować się na pilnowaniu Luke’a. Ray Park jakoby szykował się do roli, co oczywiście mogłoby spowodować retconowanie „Rebeliantów”. Podobno Jon Favreau i Dave Filoni stwierdzili, że to za bardzo przypomina „The Mandalorian” (o tym słyszeliśmy wielokrotnie), więc za zgodą decydentów w Lucasfilmie całość przerobiono. Potwierdzili ponadto, że Luke’a gra Grant Feely. Czy te wieści są prawdziwe? Tu robi się naprawdę ciekawie. Star Wars News Net wrzucił zdjęcie tweeta, na którym Pablo Hidalgo dementuje całą sprawę. Nie można było sprawdzić, bo to był tweet prywatny. Tymczasem Hidalgo stwierdził, że gdyby chciał coś skomentować w tej sprawie, to zrobiłby publicznie, zaprzeczając sprawie.

Jeszce kilka ciekawostek z artykułów z „Entertainment Weekly”. Tam Kathleen Kennedy, Joby Harold oraz Deborah Chow mówią wprost, że serial został mocno przemodelowany, względem oryginalnych założeń. Kto wie, może do nich (i do Maula) wrócą w drugim sezonie. Na razie o tym nikt nie mówi, ale Kennedy sugeruje, że wszystkim na planie dobrze się pracowało i nie chcieliby, aby to się skończyło. Tylko najpierw musieliby odpowiedzieć na pytanie, po co dalej ruszać Kenobiego.

Hayden Christensen wspominał, że zobaczenie Ewana McGregora w kostiumie, po tylu latach, to było coś surrealistycznego. Wyjątkowy moment, który będzie pamiętał bardzo długo. Hayden opowiadał też o prequelach, mówiąc, że gdy pierwszy raz zobaczył Ewana, ten rzucił się na niego i uściskał, jakby byli starymi znajomymi. Za to zobaczenie Christensena w kostiumie Vadera to było coś specjalnego dla pani reżyser Debory Chow. Hayden był większy, a ona bardzo szczęśliwa, że może to reżyserować.

Za to w sieci pojawiają się spekulacje, że forteca Inkwizytorów, którą widzieliśmy, znajduje się na księżycu Nur. Podobno wcześniej widzieliśmy ją w grze Jedi: Upadły zakon. Jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia, ale wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest.I garść spoilerów. Jak donosi Star Wars News Net w „Obi-Wanie Kenobim” w końcu zobaczymy miejsce, o którym słyszeliśmy od bardzo dawna. Anchorhead, było wspominane w „Nowej nadziei”, stację Tosche na przedmieściach widzieliśmy w „Księdze Boby Fetta”, ale w Kenobim zobaczymy całą infrastrukturę transportową. W końcu Luke mówił Obi-Wanowi, że w Anchorhead będzie mógł znaleźć transport w praktyce dowolne miejsce. Co więcej, Anchorhead prawdopodobnie widzieliśmy w tle w zwiastunie.Swoje przecieki ma też Making Star Wars. Sugerują oni, że zobaczymy, gdzieś na początku scenę rozkazu 66 i szturmu na świątynię Jedi. Tam klony zabiją mistrzów, a dwóch młodych uczniów Jedi (w okolicach 20 lat) umknie z życiem. Jeden mógłby się stać Inkwizytorem, drugi potem szukać Obi-Wana? Na razie plotka, której sami raczej nie rozwijają. Za to mają przecieki na temat bohaterów. O’Shea Jackson Jr ma zagrać kogoś, kto prowadzi akcje humanitarne. Co prawda Rebelia jeszcze nie jest rozkręcona, ale ma on być przedstawicielem grupy, która nie zamierza walczyć zbrojnie, a jedynie pomagać. Choćby koordynując akcje pomocowe na Jabiim, tym dotkniętym przez Imperium. Indira Varma ma z kolei grać imperialną oficer, ale jest postać ma być dobra. Będzie ona stała w opozycji do Sithów. Kumail Nanjiani czyli informator, ma trochę przypominać Hana Solo. Najpierw będzie pomagał dobrym, a potem wręcz przeciwnie.

Za to Bespin Bulletin sugeruje, że rewanż stulecia będzie mieć miejsce na... księżycu Mustafar. W czasie tej walki mamy usłyszeć Qui-Gona. Zobaczymy go jednak jako ducha dopiero pod koniec serialu, gdy Kenobi wróci do swojej pustelni na Tatooine.

Serial zadebiutuje na Disney+ 25 maja.
TAGI: Dave Filoni (553) Deborah Chow (61) Disney+ (382) Ewan McGregor (486) Hayden Christensen (256) Indira Varma (14) Jedi: Fallen Order (54) Joby Harold (12) Jon Favreau (184) Kathleen Kennedy (427) Księga Boby Fetta (The Book of Boba Fett) (119) Kumail Nanjiani (11) O`Shea Jackson Jr. (9) Obi-Wan Kenobi (serial) (140) Pablo Hidalgo (321) Plotki (1202) Ray Park (62) The Mandalorian (433)

KOMENTARZE (8)

 • SW-Yogurt2022-05-25 19:58:35

  Zwłoki, czy rewanż stulecia... Ciężki wybór, czego nie chcę zobaczyć, został rozwiązany za mnie. Ale wystarczy nie zabijać Kenobiego i wszystko przede mną. ~:)
  A było posadzić Obiego z flaszką i babkami, to i 10 sezonów by było.

 • Nestor2022-03-17 09:48:12

  Plotki nie są złe, już wolę takie akcje i szanse na pojedynki, niż pustynny Obi-Wan w stylu Mando przemierzającego ulice. Każdy serial powinien mieć inny styl.

 • AJ732022-03-16 21:12:26

  Kotor nie jest kanoniczny, nic nie musi się zgadzać. Jak chcą, to mogą przez tą pipidówkę i autostradę położyć :P

 • WuOJot2022-03-16 19:38:30

  Ancorhead? Zobaczymy na ile będzie się zgadzać z KotORem

 • disclaimer2022-03-16 19:17:20

  https://makingstarwars.net/2022/03/exclusive-star-wars-obi-wan-kenobi-about-that-clone-wars-flashback/

  O flashbackach z Wojen klonów

 • bartoszcze2022-03-16 18:16:59

  Yogurt będzie niepocieszony, liczył na babki z piasku, a tu taka zmiana koncepcji...

 • Melethron2022-03-16 17:43:48

  No oby ta forteca to był Nur, a nie znowu jakaś nowa lokacja.

 • AJ732022-03-16 17:17:07

  No to, teraz pytanie, co takiego było w oryginalnym scenariuszu, że Katrina and co. musieli przemodelować cały serial, i czy aby na pewno była to słuszna decyzja hehe :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..