TWÓJ KOKPIT
0

Książki

P&O 480: Jak właściwie ukradziono plany Gwiazdy Śmierci?

2022-03-20 07:32:39Ponownie pytanie o stary kanon, gdzie kwestia kradzieży planów Gwiazdy Śmierci była wielokrotnie poruszana w różnych źródłach, ale nigdzie całościowo. W nowym kanonie jest to zgrabnie zebrane w jednym filmie – „Łotr 1”.

P: Czy możecie powiedzieć, jaka właściwie była ścieżka od ukradzenia planów Gwiazdy Śmierci do dostarczenia ich Lei? Zawsze myślałem, że te historie są prawdziwe, ale czy możecie ułożyć je we właściwej kolejności?

O: Prawdę mówiąc, wygląda na to, że z roku na rok jest coraz więcej fragmentów tej układanki. Chronologicznie poniżej jest krótkie streszczenie, tego co na razie wiemy. W Dark Forces Kyle Katarn kradnie plany z planety Danuta z małą pomocą twi’lekańskiej agentki imieniem Rianna Saren, co z kolei ukazano w grze Lethal Alliance. W książeczce „The Lost Jedi” wydanej w Wielkiej Brytanii przez Adventure Game Books, Havet Storm kradnie plany superlasera. Te plany, podobnie jak pozostałe trafiają na planetę Toprawa, gdzie już złożone w całość mają posłużyć znalezieniu słabych punktów Gwiazdy Śmierci. Operacja Skyhook, ukazana w radiowej adaptacji „Gwiezdnych Wojen” oraz grach „X-wing”, to nazwa kodowa tajnej operacji Sojuszu Rebeliantów, gdzie wysłano „Tantive IV” by przejął plany z Toprawy. W powieści Świt Rebelii A.C. Crispin, Bria Tharen i eskadra Czerwonej Ręki zdobywa stację przekaźnikową na Toprawie, by móc przesłać zebrane plany Lei przebywającej na „Tantive IV”.
TAGI: A.C. Crispin (16) Dark Forces (20) Lethal Alliance (6) X-Wing (69) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (548)

KOMENTARZE (3)

  • GhostRider15072022-03-21 05:44:10

    Pytanie jest o stary kanon więc może lepiej zacząć czytać uważnie bo książki też pewnie z taką "uwagą" są czytane.

  • Darth Ponda2022-03-20 12:13:48

    Z „Battlefronta 2” dowiadujemy się, że plany zostały również wykradzione podczas buntu niewolników na Gwieździe Śmierci i przesłane na Polis Massę, skąd trafiły na Tantive IV.

  • AJ732022-03-20 11:44:10

    "Łotra 1" się nie oglądało ? ...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..