TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nadchodzi Cień Sithów

2022-03-26 17:08:02 starwars.com

Na jesieni ubiegłego roku zapowiedziano powieść pod tytułem „Shadow of the Sith” autorstwa Adama Christophera, której fabuła ma dziać się dwadzieścia lat po bitwie o Endor i skupiać się na wątkach przedstawionych w epizodzie IX - „Skywalker. Odrodzenie”, a głównymi bohaterami są Luke Skywalker i Lando Calrissian. Powieść trafi do sprzedaży 26 czerwca 2022 roku w nakładzie imprintu Del Rey. Poniższą ilustracje do okładki książki wykonał Juan Esteban R. Zainteresowanych przeczytaniem fragmentu powieści odsyłam na oficjalną.


Luke Skywalker i Lando Calrissian powracają w powieści, której akcja toczy się między „Powrotem Jedi” a „Przebudzeniem Mocy”.

Imperium upadło. Prawie dwie dekady po bitwie o Endor rozbite resztki sił Palpatine'a uciekły w najdalsze zakątki galaktyki. Ale dla bohaterów Nowej Republiki niebezpieczeństwo i strata są nieodłącznymi towarzyszami, nawet w trakcie powstawania epoki pokoju.

Mistrza Jedi Luke'a Skywalkera nawiedzają mroczne wizje, przepowiadające złowieszczą grozę rosnącą gdzieś w odmętach kosmosu, na martwym świecie zwanym Exegol. Zakłócenie w Mocy jest niezaprzeczalne.... a najgorsze obawy potwierdzają się, gdy jego stary przyjaciel Lando Calrissian przychodzi do niego z doniesieniami o nowym zagrożeniu ze strony Sithów.

Po tym, jak córka Lando została porwana, Calrissian zaczął szukać po galaktyce śladów prowadzących do zaginionego dziecka. Ale każda nowa plotka prowadzi tylko do ślepych zaułków i gasnących nadziei - dopóki jego ścieżki nie skrzyżują się z Ochi z Bestoonu, zabójcą Sithów, który odpowiadał za porwanie młodej dziewczyny.

Prawdziwe motywy Ochiego pozostają ukryte dla Luke'a i Lando. Na księżycowym złomowisku tajemniczy wysłannik Wiecznego Sitha przekazał zabójcy święte ostrze, obiecując, że odpowie na pytania, które prześladowały go od czasu upadku Imperium. W zamian musi wykonać ostatnią misję: Wrócić na Exegol z kluczem do chwalebnego odrodzenia Sithów - Rey, wnuczką samego Dartha Sidiousa.

Gdy Ochi poluje na Rey i jej rodziców na krańcu galaktyki, Luke i Lando podróżują by odkryć tajemnicę Sithów i pomagają młodej rodzinie w tarapatach.

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Adam Christopher (12) Del Rey (507) Juan Esteban R. (1) zapowiedzi książkowe (301)

KOMENTARZE (3)

  • Hagan2022-03-29 08:53:50

    Czyli dostaniemy rozwinięcie tego, co zostało streszczone w "Skywalker Odrodzenie". Trochę dziwnie będzie się czytało wiedząc, jak się to skończy.

  • mkn2022-03-27 08:13:42

    Poza High Republic odpuściłem sobie czytanie na bieżąco po angielsku i czekam na Olesiejuka, ale opis zaciekawił mnie na tyle, że dla tej książki zrobię wyjątek.

  • Mossar2022-03-26 20:36:03

    Chyba jedyne SW które przeczytam w tym wakacyjnym okresie. Nie dlatego że wygląda na coś wybitnego, po prostu jestem ciekawy co tam nawyrabiają.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..