TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

George Lucas znowu najbogatszy

2002-01-08 19:26:00 Filmweb.pl

Jak podaje Filmweb.pl za Onet.pl
George Lucas najbogatszą gwiazdą show-biznesu
Reżyser i producent George Lucas, dziennikarka telewizyjna Oprah Winfrey, zespół The Beatles i aktor Bruce Willis - znaleźli się wśród gwiazd show-biznesu, które najwięcej zarobiły w 2001 roku.
George Lucas powiększył swoje konto w minionym roku o 250 milionów dolarów. Również w ubiegłym roku był na pierwszym miejscu z sumą... 400 milionów dolarów. 57-letni Lucas w ostatnich latach wzbogacił się głównie dzięki produkowaniu kolejnych części "Gwiezdnych wojen".
Tak na prawdę nie tyle na samym produkowaniu, choć w 1999 i 2000, motorem napędowym było "Mroczne Widmo", to największą kasę Lucas zgarnia na licencjach reklamowych (w 1999 w Polsce np. PZU) i produkcyjnych (np. Lego), jeszcze przed premierą "Mrocznego Widma", Lucas zarobił na tych licencjach więcej, niż "Mroczne Widmo" zarobiło w samych USA. A należy do tego jeszcze dodać wszystkie rzeczy, które nie tylko są robione na podstawie licencji Lucasa, ale i przez firmy Lucasa, np. gry LucasArts. Nic dziwnego, że Imperium Lucasa prosperuje.
TAGI: George Lucas (1107) listy (163)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..