TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Charles Soule z nową rolą w Lucasfilm

2022-04-28 11:52:38

Charles Soule to autor, który jak mało kto zasłużył się dla współczesnych książkowo-serialowych Gwiezdnych Wojen. Już na początku istnienia aktualnego kanonu napisał przychylnie odebrany przez fanów komiks „Lando”, później przyszedł czas na historie o Obi-Wanie Kenobim i Anakinie oraz Poe Dameronie, lecz dopiero komiks „Darth Vader: Mroczny Lord Sithów” przyniósł mu większy rozgłos i sympatię czytelników. W kolejnych latach musiał sprostać wysokim oczekiwaniom fanom - wtedy też pojawiła się jego nowa opowieść o Kylo Renie sprzed „Przebudzenia Mocy” oraz flagowy komiks „Star Wars”. Jego powieść „Światło Jedi” rozpoczęła nową erę Wielkiej Republiki, a komiks „Eye of the Storm” zakończył pierwszą fazę tego projektu. Autor jest też związany z paroma innymi projektami komiksowymi oraz nadchodzącymi pozycjami drugiej fazy „Wielkiej Republiki”. Razem z Cavanem Scottem są twórcami najprężniej działającymi w aktualnym kanonie. W przypadku Charlesa to jednak nie koniec wpływu na powstające opowieści gwiezdno-wojenne.


Wszystko wskazuje na to, że Charlesowi Soule'owi udało się wyrwać z dość niszowego świata książek i komiksów Star Wars i mieć wpływ na większą całość. Jak donosi sam autor oraz treść na stronie Star Wars Celebration, Charles został Konsultantem Kreatywnym (Creative Consultant) Lucasfilmu. Póki co nie wiemy z czym wiążę się ta nowa rola, ale biorąc pod uwagę dorobek autora w świecie komiksów i książek, wydaje się, że Soule będzie łącznikiem między tym „światem”, a filmami, serialami lub grami. Jego rola może się też ograniczać tylko do produkcji związanych z erą Wielkiej Republiki — przypominamy, że przed nami takie historie jak „The Acolyte” (dziejące się u schyłku wspomnianej ery), gra „Eclipse”, animowane opowieści „Tales of the Jedi” czy chociażby serial młodzieżowy z Wielkiej Republiki, o którym słychać pogłoski już od dłuższego czasu.

Niezależnie jak oceniać ostatnie seriale Star Wars na platformie Disney+ to niezaprzeczalnym faktem jest to, że widać w nich zauważalny wzrost ilości nawiązań do książek i komiksów. Ostatnio istotną rolę odgrywał bohater komiksów o Doctor Aphrze, wcześniej zaś pojawił się pewien blondyn z trylogii „Koniec i Początek”. Owe nawiązania i awans Soule'a na nowe stanowisko pokazuje, że Lucasfilm poważnie myśli o większej spójności świata Star Wars.
TAGI: Charles Soule (134)

KOMENTARZE (5)

 • SW-Yogurt2022-06-02 21:57:05

  Jestem very excited, że mnie to wcale. ~:)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-04-29 19:03:42

  Z jednej strony się cieszę, bi to Soule, ale z drugiej strony czy aby Creative Consultant nie znaczy właściwie tyle co nic

 • DarthMati2022-04-28 20:00:40

  Narobili taki bajzel w Disneyu, że potrzebują źrebaka, który to jakoś ogarnie. Chyba że sam się zaraz pogubi.

 • Mossar2022-04-28 13:59:44

  No Soule nie jest bezbłędny. Ostatnio mu idzie trochę słabiej. Ale na pewno zrobił dużo dobrego dla Pelikanonu.

 • mkn2022-04-28 13:00:31

  Gratulacje dla pana Karola!
  Nie wszystko co tworzy dla SW jest świetne, ale patrząc całościowo to zdecydowanie się wyróżnia w tym zalewie średnizny, a często wręcz chłamu.
  Weź tam Karol zrób trochę porządek np. z tymi nowymi Vaderami i Bounty Huntersami (chociaż pewnie to nie jego rola ani wpływy :P)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..