TWÓJ KOKPIT
0

Książki

P&O 489: Jak wyglądał „mały manewr” Landa w czasie bitwy o Taanab?

2022-05-22 09:46:29P: Czym był „mały manewr” Landa w czasie bitwy o Taanab?

O: Zostało to opisane w „Star Wars Adventures Journal” nr 5. W roku poprzedzającym bitwę o Yavin, Lando był w kosmoporcie Pandath na Taanab, gdy piraci z planety Norulac przybyli by złupić Taanab.

Po tym jak piraci uszkodzili jego statek, Calrissian, założył się i zgodził zaatakować łupieżców. Ukrył swój okręt w pierścieniu lodowym wokół księżyca Taanab, a gdy piraci ruszyli do ataku wypuścił setki sieci conner wprost w atakującą flotę.

Kiedy piraci zostali unieruchomieni, Calrissian celował w nich bryłami lodu powodując kolejne zniszczenia. Ostatecznie poprowadził flotę obrony Taanab, by posprzątać. Samodzielnie odpowiadał za 19 śmierci.K: Warto dodać, czym była sieć conner. To broń opracowana przez firmę Conner Ship Systems. Wystrzeliwało się ją pociskami, które rozwijały się do szerokiego pasa materiału przypominającego pajęczą sieć, tyle że naładowanego. Gdy sieć dotknęła statek, powodowało to wyłączenie jego systemów.
TAGI: Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (553)

KOMENTARZE (2)

  • SW-Yogurt2022-06-03 23:05:30

    Po co Palporowi była flota w EIX? Było wykupić galaktyczną produkcję sieci conner i nikt by mu nie podskoczył.

  • Hagan2022-05-27 10:54:09

    I na podstawie tych informacji Lando został awansowany na generała. To już prędzej uwierzyłbym że załatwił sobie awans w sposób opisany w dowcipnym opowiadaniu na stronie starwarsy.pl :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..