TWÓJ KOKPIT
0

Andor

Twórcy zdradzają czego spodziewać się po „Andorze”

2022-05-24 20:02:10

Zbliżamy się do Celebration i zapowiedzi serialowych, tymczasem powoli są starannie ujawniane kolejne ciekawostki. Tym razem w Vanity Fair i dotyczą one serialu „Andor”.Bazują w dużej mierze na rozmowie z głównym twórcą serialu, czyli Tonym Gilroyem oraz odtwórcą roli tytułowej Diego Luną. Tony Gilroy odpowiada za finalny montaż „Łotra 1” (i dokrętki), ale też za trylogię Bourne’a, dostał też nominację do Oskara za film „Michael Clayton”. Michelle Rejwan, producentka serialu, podkreśla, że Gilroy jest mistrzem jeśli chodzi o kino szpiegowskie. Zdaniem reżysera, serial jest skierowany zarówno do zagorzałych fanów jak i „casuali”. Choć może w niektórych miejscach, odwrócić nasze oczekiwania. „Andor” będzie się różnić od innych seriali na Disney+.

Luna sugeruje, że serial może być pewnym komentarzem do bieżących wydarzeń. „Łotr 1” będzie teraz zwieńczeniem historii Cassiana Andora. Choć serial będzie się dziać 5 lat przed „Łotrem 1”, to jednak mogą się pojawić pewne retrospekcję ukazujące wcześniejszą historię głównego bohatera.

Poniżej są pewne drobne spoilery. Podobno „Andor” zmieni sposób w jaki patrzymy na „Łotra 1”. To historia, która ukazuje jak z chęci zatrzymania wojny, uczynienia świata miejscem do życia, można stać się rewolucjonistą. Może zainspirować ludzi do myślenia, ile można zmienić samemu.

Zobaczymy jak Imperium wpływa na wszechświat, jak się rozwija. Jak rozrywa planety w kolonialnym stylu, a w innych przypadkach, jak planecie którą Cassian obrał za swój dom (i która będzie jego bazą w pierwszym sezonie), sprawy się radykalizują. Imperium będzie starało się zdominować światy, przejąć kontrolę nad strategicznymi zasobami. To będzie prowadzić do opresji niszczącej kultury.

Sam serial skupi się na różnych odcieniach charakteru Andora. To postać skomplikowana moralnie. Walczył odkąd był dzieckiem, brał udział w partyzantce, ale też jest wyszkolonym zabójcą, który nie boi się zamordować sojusznika, co widzieliśmy w „Łotrze 1”. Pierwszy sezon jest o tym jak Andor staje się rewolucjonistą. Dopiero kolejny sezon i kolejne 12 odcinków skieruje go w kierunku Cassiana, którego znamy z „Łotra 1”. No i w pierwszym sezonie nie będzie Alana Tudyka, ale K-2SO będzie wprowadzony gdzieś w drugim. Natomiast Andor, którego zobaczymy w pierwszym sezonie będzie zwykłym złodziejaszkiem, który nie przywiązuje wagi do sprawy. Nie wierzy w nią. Skoncentrowany tylko na sobie i na tym, co jest teraz, odciętym od reszty. Jest wściekły o swoje dzieciństwo, nienawidzi Imperium, ale te uczucia nie prowadza go do niczego. Ale potrafi też innych uwodzić. To doskonały zabójca, wojownik i szpieg, który będzie musiał dojść do miejsca, w którym będzie gotów poświęcić się dla sprawy. Serial ukażę tę przemianę.Obsada serialu jest całkiem spora. 211 ról mówionych, 75 z nich ma znaczenie. Diego gra jedną główną rolę, drugą gra Genevieve O’Reilly (Mon Mothma). Ich historie się przenikają, ale oni się nie spotkają, aż do drugiej połowy. Na początku zobaczymy go w sytuacji złodziejskiej, gdy wpadnie w wielkie kłopoty. Ale ktoś będzie go obserwował i spróbuje go zwerbować w najgorszy dzień jego życia. Opowieść Cassiana będzie się koncentrować na nim i dwóch postaciach, które zagrają Stellan Skarsgård i Adria Arjona. Na razie nic o nich nie wiemy.

W odcinku czwartym wszystko zacznie się rozwijać. Serial ukaże pewne wydarzenia, które mają miejsce w ciągu pięciu lat. Pojawią się pewne postaci, znane już publiczności z oryginalnych dzieł. Ale czeka nas tu parę niespodzianek, bo nie wszystko będzie dokładnie takie jakie znamy. To co widzieliśmy, lub czytaliśmy na Wookieepedii to jedna strona medalu, która może być pewnego rodzaju kłamstwem. No i zakładają, że po czwartym odcinku ludzie będą twittować o Mon Mothmie.

Na „Andora” przyjdzie nam jeszcze sobie trochę poczekać. Na razie czekamy na jakiś zwiastun lub filmik. Miejmy nadzieję, że pokażą coś już na Celebration.
TAGI: Alan Tudyk (69) Andor (Serial o Cassianie Andorze) (114) Celebration (451) Diego Luna (87) Disney+ (383) Genevieve O'Reilly (39) Łotr 1 (spin-off) (516) Michelle Rejwan (17) Stellan Skarsgard (21) Tony Gilroy (50)

KOMENTARZE (9)

 • SW-Yogurt2022-06-04 01:02:51

  Czekam! Sierpień coraz bliżej. ~:)

 • KyloRen19872022-05-29 08:53:22

  ja tam czekam już na to co będzie po SW9 bo w końcu zapowiedzieli :D

 • Nestor2022-05-26 12:08:21

  Pokładam dosyć duże nadzieje w tym serialu. Liczę na takie serialowe Dark Times, gdzie każdy wybór odwleka tylko na chwilę nieuniknione.

 • DarthMati2022-05-25 22:25:03

  W przeciwieńśtwie do tej pseudotrylogii od Disneya będzie, co oglądać.

 • CoranHorn2022-05-25 20:08:09

  Mi się tam pomysł z rozbudowaniem postaci Mon Mothmy podoba. Ważna postać w uniwersum (w końcu głównodowodząca w siłach Sojuszu), a właściwie poza tym, że rozpoznajemy jej twarz i znamy imię, to nic o niej nie wiemy.
  Co prawda mogliśmy ją lepiej poznać w książkach, tyle że Disney tworząc "legendy", lekką ręką podtarł sobie tymi wszystkimi historiami, coś niecoś.
  Ps. Serial z Gwiezdnych Wojen w konwencji Bourne`a? Ja to kupuję:D

 • Finster Vater2022-05-25 04:17:59

  Mon Miotła - tak, tego ten serial najbardziej potrzebuje...

  Dark Times, wróć...

 • JackDanielsGD2022-05-24 22:23:03

  Czuję że zarówno Obi jak i Andor pójdą w kierunku które pokochają fani. Zupelnie inaczej niż z cukierkowym Boba i pół cukierkowym Mando

 • bartoszcze2022-05-24 21:13:02

  Cool.

 • disclaimer2022-05-24 20:08:01

  Użyła słowa "casuale"? Już lecę oglądać :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..