TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowe zestawy Lego i… spoilery z „Andora”?

2022-06-03 18:04:20 LEGO.com

Podczas Celebration w Anaheim dowiedzieliśmy się wiele o przyszłości marki, mieliśmy okazję m.in. obejrzeć zwiastun „Andora”, kontynuację „Upadłego zakonu” czy concept arty z drugiej fazy Wielkiej Republiki. W całym tym zamieszaniu łatwo mogą umknąć zapowiedzi od Lego.

Tak się składa, że dwa z nich mają związek z wyżej wspomnianymi tytułami. Pierwszym z nim jest towarzysz Cala, BD-1 w skali zbliżonej do 1:1. Ten 31-centymetrowy słodziak droid ma ruchomą głowę, schowek na stymy i – jak na zestaw kolekcjonerski przystało – tabliczkę informacyjną z modelem w skali bliższej minifigurce. Jest już dostępny w przedsprzedaży za 479,99 zł. Druga zapowiedź dotyczy „Andora” i ujawnia pewne informacje o serialu. Zasadzka na Ferrix zawiera mobilną kapsułę, skuter repulsorowy oraz minifigurki Cassiana Andora, Luthena Raela (w oliwkowym płaszczu) i Syrila Karna (w niebieskim mundurze). Cena? 379,99 zł.

Pozostałe zestawy są powiązane z Kenobim – ale nie tylko serialem, a również postacią. Na przykład jego myśliwiec z „Ataku klonów”. Model ma zaledwie 25 cm długości i choćna pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia, warto zwrócić uwagę na obecność minifigurki Taun We (poza mistrzem Jedi i jego droidem R4-P17). Zapłacimy za niego 159,99 zł. Jeśli zaś chodzi o serial, Lego zaprezentowało okręt Inkwizytorów, Scythe, wyceniony na 479,99 zł. Klockowi weterani z pewnością już wiedzą czego się spodziewać: otwierany kokpit, ruchome skrzydła, sprężynowe działka, składana rampa. Wśród minifigurek znajdziemy Obi-Wana w stroju z serialu, Wielkiego Inkwizytora, Trzecią Siostrę (Revę) i Piątego Brata. Wszystkie powyższe zestawy dostępne są w przedsprzedaży z wysyłką od 1 sierpnia. Nie są to jeszcze jednak wszystkie nowości z Obi-Wanem, bowiem w sprzedaży jest dostępny dwupak BrickHeadz za 89,99 zł, w którym obok Jedi znalazł się też (jakżeby inaczej) Darth Vader.

To nie koniec atrakcji dla fanów klocków: już za tydzień Lego rozpoczyna obchody 90-lecia istnienia, obiecując specjalne zestawy, alternatywne instrukcje i inne akcje. A już 18 czerwca odbędzie się drugi LEGO CON, na którym mogą zostać zapowiedziane kolejne zestawy. Jest też zła wiadoność: ze względu na rosnące koszty produkcji, transportu i operowania ceny ok 25% produktów zostaną zwiększone.

TAGI: Andor (Serial o Cassianie Andorze) (113) LEGO (537) LEGO CON (2) LEGO Star Wars (324)

KOMENTARZE (1)

  • SW-Yogurt2022-06-04 19:41:37

    Dlaczego redaktor Ponda nie ma uprawnień do skryptów wyświetlających obrazki?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..