TWÓJ KOKPIT
0

Obi-Wan Kenobi

Ciekawostki po trzecim odcinku serialu „Obi-Wan Kenobi”

2022-06-06 17:14:37

Po trzecim odcinku nie dostaliśmy nowych plakatów, ale za to jest nowa reklama serialu. Można ją obejrzeć poniżej.Natomiast jeśli chodzi o odbiór serialu, to w momencie premiery znajdował się wśród trzech najpopularniejszych trendów w internecie, tuż za „Top Gun: Maverick” i „Stranger Things 4”. Nieźle, zważywszy uwagę na promocję jaką robi Lucasfilm.

Za to po trzecim odcinku coś siadło. Widać to choćby na Rotten Tomatoes, gdzie ocena serialu zaczyna zbliżać się do „Księgi Boby Fetta” (czyli spada). O ile w przypadku serialu o Fetcie, nikt się nie przejął ocenami, o tyle tutaj znów zaczyna się „powtórka z rozrywki”, czyli historie o atakach botów, hejterów. Do tego dochodzą rasiści atakujący Moses Ingram. Niestety aktorka dostała przykre wiadomości od nich. Czyli złego PRu, ciąg dalszy. Samodzielnie możecie ocenić ostatni odcinek tutaj.


Kaskaderowie z serialu w kostiumach

Za to przejdźmy do ciekawostek. W napisach końcowych ostatniego odcinka został wymieniony James Earl Jones jako głos Dartha Vadera. Aktor jednak nie brał udziału w nagrywaniu tych kwestii. Użyto archiwalnych nagrań i programu Respeecher, który za pomocą sztucznej inteligencji stara się odtworzyć oryginalny głos. Wcześniej używano go przy głosie Marka Hamilla w „Księdze Boby Fetta”.

Kolejna ciekawostka to wyznanie Temuery Morrisona. Przyznał on, że po raz pierwszy nosił zbroję klona na ekranie. Jak pamiętamy w prequelach zbroje klonów były w większości komputerowe, więc Temuera nie miał potrzeby się przebierać.

W serialu w roli dealerki przyprawy wystąpiła Esther McGregor, córka Ewana McGregora. Jej postać nosi imię Tetha Grig. Po raz pierwszy w życiu zagrała scenę ze swoim ojcem. Przypominamy, że partnerka Ewana - Mary Elizabeth Winstead pojawi się w „Ahsoce”.


Esther McGregor w serialu


Indira Varma mówiła, że była fanką „Gwiezdnych Wojen” od maleńkości, więc gdy jej agent zapytał, czy byłaby zainteresowana rolą, od razu odparła, że tak. Od razu zrobiła sobie też małe poszukiwania, dowiedziała się, że reżyseruje Deborah Chow, obejrzała „The Mandalorianina” z Pedro Pascalem, z którym grała w „Grze o tron”. No i oczywiście chciała zagrać u boku Ewana. Tę współpracę bardzo sobie chwali. O swojej postaci mówi, że jest bardzo odważna i wiele ryzykuje. Zostaje w Imperium, czerpiąc z tego możliwości choćby podróżowania po galaktyce, ale robi jednocześnie swoje.

Joby Harold podsumowując pierwszą połowę serialu w Vanity Fair, mówił o tym, jak ważny dla nich był pomysł, by Obi-Wan wyruszył poza Tatooine. Pilnował tylko jednego z rodzeństwa, czyli Luke’a, ale właśnie problemy Lei to coś, co sprawia, że jest w stanie porzucić swój posterunek. Leia była wyzwaniem, chcieli by zarówno odzwierciedlała w sobie Carrie Fisher i dorosłą Leię, ale też miała w sobie coś z rodziców, zarówno tych prawdziwych jak i przybranych. No i mają nadzieję, że zrozumiemy dlaczego Leia nazwała swego syna Ben. Wspominał też, że zgadzają się z J.J. Abramsem, by sceny w których Jedi używają Mocy, były czymś wyjątkowym, zasłużonym, a nie tanią sztuczką.Wspomniał też o kanonie i tym, że go nie zniszczą. Nie chciał wchodzić w szczegóły, mówił tylko o sytuacji z Rupertem Friendem, który gra Wielkiego Inkwizytora. Wszyscy byli zaskoczeni i o to właśnie tu chodziło.

No i tu przechodzimy do wieści z MSW. Zanim przejdziemy do spoilerów jedna rzecz. Twierdzą, że drugi sezon „Obi-Wana Kenobiego” dostał zielone światło. Dalej zdradzamy fabułę...Zaś spoilerowo – po pierwsze Wielki Inkwizytor wróci jeszcze w serialu. Nie zginął. Natomiast w drugim sezonie zobaczymy Revę i Rokena (O’Shea Jackson Jr.). Jak twierdzą, nie zgadza się to z poprzednimi spoilerami, gdzie Reva miała zginąć pod koniec serialu z rąk Vadera. Ta scena ma zostać wycięta, a Reva przeżyje.

W środę już czwarty odcinek serialu. Połowa za nami.
TAGI: Carrie Fisher (371) Deborah Chow (62) Ewan McGregor (488) Gra o tron (58) Indira Varma (14) J. J. Abrams (544) James Earl Jones (95) Joby Harold (13) Księga Boby Fetta (The Book of Boba Fett) (120) Mark Hamill (390) Moses Ingram (14) O`Shea Jackson Jr. (9) Obi-Wan Kenobi (serial) (145) Pedro Pascal (54) Rupert Friend (24) Temuera Morrison (91) The Mandalorian (435)

KOMENTARZE (18)

 • kyloboski2022-06-08 12:08:54

  Obi wspominał ze ma brata, wiec może w 2 sezonie umrze i jego brat (wyglądający jak Guinness) będzie kontynuował pilnowanie Luke`a. Wtedy chociaż będzie się zgadzało, że nie pamięta R2D2 :D [2]

 • RodzyN jr.2022-06-07 14:54:22

  Respeecher to chyba firma, a nie program.

 • disclaimer2022-06-07 13:25:19

  "Tak, faktycznie. Tak wystarczyło, że aż jej pogroził."

  Bo chodziło o to, że miała zrobić przy tym stoickiego poker face`a. To takie meta Star Wars wg. JJa Abramsa i jego fanboyowe "jak operują force userzy" :P

 • Nestor2022-06-07 13:01:09

  Ewan jest ponad fabułą tego serialu. Ja największy hyper SW przechodzę trudne czasy przez panią Chow.

 • bartoszcze2022-06-07 10:22:49

  PS zacząłem czytać "recenzje publiczności" na RT i serdecznie płaczę ze śmiechu :)

 • bartoszcze2022-06-07 10:15:52

  "wystarczyło tylko, że powie coś w trybie rozkazującym"

  Tak, faktycznie. Tak wystarczyło, że aż jej pogroził.

 • Qel Asim2022-06-07 08:09:19

  Córeczka tatusiowi prochy sprzedaje! Zakazać serialu! To potworna demoralizacja!!!


  Żartowałem 😂

 • Finster Vater2022-06-06 19:59:44

  To że "zdradzą fabułę" sezonu drugiego jest pocieszające, oznaczać to bowiem może, iż sezon drugi będzie fabułę posiadał. Inaczej trudno zdradzić coś, czego nie ma.

 • Mossar2022-06-06 19:58:01

  Rey nie była taka zła postacią. Uważam że Daisy Ridley dała radę, a zabrakło może trochę pomysłu na jej rolę w tej trylogii. Mieli pomysł na Kylo, też nie do końca wykorzystany, ale przy Rey wykreowali przyjemną protagonistkę, która mogła mieć fajna historię związaną z byciem "nobody", ale jak widać obaj reżyserowie mieli na to zupełnie inny pomysł.

 • AJ732022-06-06 19:55:00

  Hehehe, czwarty sezon "Stranger Things" zamiata podłogę "Kenobim". To po pierwsze. Po drugie, jeśli prawdą jest wycinanie i zmienianie finału, to tylko świadczy o szołrunnerce i jej akolitach.
  Trzy, Reva została wprowadzona do tego serialu, bo to ma być kolejna postać po Rey, którą Disney na siłę wciska i którą chce ustawić co najmniej na poziomie dwóch głównych postaci serialu. Widać, niczego się nie nauczyli z Rey, i nie nauczą. Będą więc winić fanów za grillowanie Moses Ingram, zamiast zadać sobie zasadnicze pytanie - co takiego spieprzyliśmy tym razem ?
  Brawo Disney !.

 • JJ Abrakad Abrams2022-06-06 19:51:37

  "zgadzają się z J.J. Abramsem, by sceny w których Jedi używają Mocy, były czymś wyjątkowym, zasłużonym, a nie tanią sztuczką."

  Pierwsza scena, gdzie Rey używa Mocy to mind trick na szturmowcu i wystarczyło tylko, że powie coś w trybie rozkazującym. No bardzo zasłużone...

 • thx11382022-06-06 19:41:30

  Nie ma to jak rasistowska korporacja, kreująca na zasadzie samosprawdzającej sie przepowiedni problem z rasizmem (wiedząc, że to ostatnia linia obrony ich beznadziejnego serialu) i media pogrążone w świętym oburzeniu po kilku anonimowych i nie zweryfikowanych tweetach. Po ich treści można stwierdzić, że pisane były przez jakichś smarkaczy i osoby, dla któych angielski nie jest pierwszym językiem. A wszystko wspomagane pewnie kontami pracowników samego korpo. I jeszcze Ewan na krótkiej smyczy Disney`a, grający jak mu zagrają w nadziei, że nie popadnie w niełaskę.

 • SW-Yogurt2022-06-06 19:30:33

  Nie wiem, co oni piją w tej firmie na L., ale na pewno nie jest to sojowe latte. To co wygadują i w czym upatrują powodów, że siadło bardziej przypomina stany po "jagodziance na kościach"...

 • disclaimer2022-06-06 19:15:30

  I to od takich świeżo założonych kont z jedną oceną, wiadomo jaką :)

 • disclaimer2022-06-06 19:13:51

  Najlepsze, jak przez pierwsze dni user score na metacritic wynosił od 4.4 (web archive) do 3.7 (z pamięci), po czym ni z tego ni z owego przybyło blisko 1 tysiąc samych pozytywnych ocen i średnia 7.8 XD

 • Getmano2022-06-06 18:43:06

  Ale jajca

 • Czysty2022-06-06 18:14:02

  Obi wspominał ze ma brata, wiec może w 2 sezonie umrze i jego brat (wyglądający jak Guinness) będzie kontynuował pilnowanie Luke`a. Wtedy chociaż będzie się zgadzało, że nie pamięta R2D2 :D

 • Adakus2022-06-06 17:48:30

  To jakieś żarty z tym drugim sezonem.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..