TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Krótko o trzecim sezonie „The Mandalorian”

2022-06-10 21:04:36Zaczynamy od wspomnień z Celebration i kilku ciekawostek. Oczywiście nie obyło się bez wspomnienia technologii, która zrewolucjonizowała serialowe „Gwiezdne Wojny”, czyli ILM StageCraft Volume. Zanim o technologii zrobiło się głośno, do Lucasfilmu przyjechał z wizytą James Cameron, który pracował niedaleko nad sequelami „Avatara”. Jon Favreau pokazał mu testowy fragment „The Mandalorian”, oczywiście nagrany na StageCrafcie. Cameron był przekonany, że to obraz nałożony cyfrowo na tło, dopiero później dotarło do niego, co właśnie zobaczył.

Początkowo planowano, żeby Grogu był w większości ujęć postacią cyfrową. Trochę inną wizję miał John Rosengrant kierownik klasycznych efektów specjalnych. Uznał on, że lepsza będzie lalka, która da się sterować, łatwiej będzie choćby zadbać o interakcję aktorów. Przygotował filmik testowy, który miał udowodnić jego rację, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć. Pokazał go Jonowi Favreau i ten zrozumiał, że mogą z lalki wycisnąć więcej.

A teraz nowe plotki. Emily Swallow, która zagrała Zbrojmistrzynię, trochę powiedziała o swojej roli. Przede wszystkim wróci w trzecim sezonie. Natomiast, czy dowiemy się czegoś o niej więcej, tego nie chciała zdradzić. Powiedziała, że Jon i Dave Filoni, mówią jej bardzo niewiele na temat jej roli. Ma wrażenie, że rozszerzają ją, wówczas gdy czują taką potrzebę, więc nie starają się eksplorować wszystkiego, zostawiając sobie miejsce na rozwój historii.

Pedro Pascal powiedział, że trzeci sezon będzie lepszy niż ostatni i myśli, że go pokochamy. Mówił też, że zmieni się rola Grogu i relacja jego z Dinem. Grogu się rozwija w Mocy, więc zobaczymy kto kogo będzie ochraniał. Carl Weathers mówił natomiast, że będzie on pełniejszy, bardziej wypełniony akcją, ale też skupiony na bohaterach. Katee Sackhoff odparła krótko – będzie mroczniejszy. Giancarlo Esposito natomiast twierdzi, że będzie on większy, ale też będzie rozwijał poprzedni sezon, zostawiając wiele elementów do rozwinięcia w przyszłości. Jak wiemy czwarty sezon jest już pisany.

Ciekawostką jest też wywiad z Jonem Kasdanem, który wciąż robi wszystko by kontynuować „Hana Solo”. Przyznał, że rozmawiał na ten temat z Jonem Favreau, któremu ten film się bardzo podobał. Zastanawiali się jak kontynuować jego wątki. Ziarno zostało rzucone, zobaczymy czy i kiedy Favreau się tym zajmie.

Jeśli chodzi o „Hana Solo” to mamy jeszcze jedną ciekawostkę. Ten film sprawił, że Bryce Dallas Howard dołączyła do Starwarsówka. Kończyła kręcić w Pinewood „Jurassic World: Upadłe królestwo”, a w tym samym czasie trwały zdjęcia do „Hana Solo”, już reżyserowanego przez jej ojca, Rona Howarda. Przyszła na plan i poprosiła, by mogła mu pomóc w reżyserii. Tak zwrócili na nią uwagę w Lucasfilmie. Wpierw zaprosili ją na warsztaty dla młodych filmowców w ILM, później skontaktował się z nią Jon Favreau. Porozmawiał z nią o „Gwiezdnych Wojnach”, George’u Lucasie, pokazał co planują zrobić z Grogu, z pilotem serialu i z czasem wciągnął do ekipy.

Trzeci sezon „The Mandalorian” zobaczymy na Disney+ w lutym.
TAGI: Bryce Dallas Howard (32) Carl Weathers (30) Dave Filoni (553) Disney+ (382) Emily Swallow (4) George Lucas (1105) Giancarlo Esposito (31) Han Solo (spin-off) (402) Industrial Light & Magic (302) Jon Favreau (184) Jon Kasdan (58) Katee Sackhoff (33) Pedro Pascal (54) Ron Howard (177) The Mandalorian (433)

KOMENTARZE (5)

 • Finster Vater2022-06-11 22:36:49

  Pan Ciapek zaczął zwalniać szefów oddziałów. Co prawda na razie jeszcze nie tego, co powinien, ale jest nadzieja.

 • SW-Yogurt2022-06-11 20:28:30

  Jeśli lepszy niż ostatni, pełniejszy, bardziej wypełniony akcją, mroczniejszy, większy, to znaczy to jedno: Czarny Pan powraca! Choć, jak zwykle, dostanie bęcki, tym razem od Eulalii, co wytłumaczy, dlaczego hełm, który miał wnuczek, był pogięty.

  Aha, SOLO2 tylko z panem niewymawialnym. Jeśli chcą słuchać KK, robić deepf.* lub zmieniać obsadę, to niech się .*!

 • RodzyN jr.2022-06-11 00:17:51

  Ten opis trzeciego sezonu, głupio wygląda jak ktoś nie ogladał The Book of Boba Fett.

 • bartoszcze2022-06-10 23:00:30

  Grogu jak Grogu.
  SOLO2 jest na tapecie! #MakeSolo2Happen
  :)

 • AJ732022-06-10 21:37:01

  Znaczy, czy oni mają pomysł na Grogu czy nie, bo nic z tego nie rozumiem ? :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..