TWÓJ KOKPIT
0

Obi-Wan Kenobi

„Obi-Wan Kenobi” trafi do kin?

2022-06-13 22:09:32

Wygląda na to, że „Obi-Wan Kenobi” trafi jednak do kin. Niestety w dość ograniczonej ilości. W dniu finału (22 czerwiec) serial zostanie puszczony w kanadyjskim kinie Cineplex. Po pokazie na pytania publiczności odpowiedzą twórcy serialu. Obecnie serial po czterech odcinkach, jak się wytnie napisy końcowe, czołówkę itp. ma około 2 godzin i 15 minut. Na razie nie zdradzono ile będzie ten pokaz trwał w całości.

Po trzech odcinkach, zdaniem analizy wpisów w sieci, Parrot Analytics twierdzi, że „Obi-Wan Kenobi” to najbardziej poszukiwany nowy serial. Wyprzedza on między innymi „Star Trek: Strange New Worlds”. „Stranger Things” nie było brane pod uwagę, bo to nowy sezon, nie serial.

Pojawił się też krótki filmik ukazujący kulisy powstawania sekwencji z pierwszego odcinka.Rupert Friend był w programie Jimmy’ego Kimmela. Oczywiście oprócz wspomnień aktora, jak wielkim szczęściem dla niego jest dołączenie do ekipy, miała tam miejsce ciekawa dyskusja. Kimmel powiedział, że postać Frienda, czyli Wielki Inkwizytor została ugodzona w brzuch. Friend odparł szybko, że w jeden z brzuchów. Kimmel zaczął to ciągnąć, na co Friend zapytał, o to czy Kimmel wie, czy Inkwizytor to przetrwał. Prowadzący potwierdził. Zdziwiony aktor zapytał: w jaki sposób? Kimmel odparł, że tylko go testuje, na co gość przyznał, że była to dobra próba. Zobaczymy, czy w ten sposób zapowiedzieli jakoś powrót Wielkiego Inkwizytora do serialu.

Kompozytorka Natalie Holt wspomniała krótko o używaniu tematów Johna Williamsa. Im dalej, tym będzie ich więcej, bo serial ma prowadzić do „Nowej nadziei”, także muzycznie. No i wspominała o temacie, który specjalnie napisał Williams, czyli temacie Kenobiego. Dla niej praca z nim to wielkie przeżycie.Joby Harold mówił o wykorzystaniu księżycu Nur i fortecy Inkwizytorów. Z jednej strony chcieli połączyć to z kanonem, wykorzystać coś. Z drugiej to takie miejsce, do którego ciężko było się Kenobiemu wybrać. Jedno z tych miejsc w galaktyce, które go przerażają i wolałby się od nich trzymać z daleka. W ten sposób wizyta w fortecy wpływa również na Obi-Wana. On musi się obudzić, zrozumieć, co się dzieje w galaktyce, którą zostawił osiadając na Tatooine. To istotny element jego drogi.

Mówił też, że to historia składająca się z sześciu rozdziałów. Obecnie dochodzimy do miejsca, które jest przebudzeniem Kenobiego, w którym odnajduje siebie ponownie. Cała ta struktura to coś, nad czym twórcy pracowali wspólnie, pod nadzorem Debory Chow. Trochę się też powtarzał, czasem używając innych słów. Ostatnio mówił o Lei, teraz dodał, że decyzja o dołączeniu jej do serialu była kontrowersyjna wśród samych twórców.

Scenarzysta wspominał też o momencie, w którym Obi-Wan dowiaduje się o Vaderze. Mieli sporo rozmów z Pablo Hidalgo na temat tego, jak bardzo Kenobi był odcięty od wydarzeń galaktyki.

Dobra wiadomość dla fanów cioci Beru. Bonnie Piesse twierdzi, że zobaczymy jej więcej w ostatnich odcinkach. Na razie raczej jej nie było.

Mamy też nowe plakaty.Już od jutra będzie można oglądać serial „Obi-Wan Kenobi” także i w Polsce. Rusza bowiem polski Disney+.
TAGI: Bonnie Piesse (18) Deborah Chow (62) Disney+ (385) Joby Harold (13) John Williams (433) Natalie Holt (5) Obi-Wan Kenobi (serial) (146) Pablo Hidalgo (321) Rupert Friend (24) Star Trek (117)

KOMENTARZE (9)

 • DarthMati2022-06-15 19:11:22

  Pierwszy plakat najlepszy, reszta to *upa.

 • SW-Yogurt2022-06-14 20:46:07

  Nawet ciocia Beru nie naprawi Kenobiego. ~:(

 • Lubsok2022-06-14 12:17:09

  Te plakaty projektował jakiś kompletny jełop. Vader wygląda jakby miał monokl.

 • thx11382022-06-14 08:13:11

  Konkurencja dla Top Gun Maverick? Powodzenia!

 • darekmil2022-06-14 07:52:09

  Tylko ciocia Beru może uratować ten serial.

 • bartoszcze2022-06-14 06:55:37

  Dopiero dochodzą do tego przebudzenia...? OK.

  PS na wielkim ekranie to będzie wyglądało bardzo biednie? nie żebym się wybierał do Kanady

 • Finster Vater2022-06-14 00:13:15

  Fajnie, tylko po co?

 • AJ732022-06-13 22:42:42

  Czyli tak, jak wróci Wielki Inkwi - bo przecież przeżył, kto by nie przeżył mając dwa żołądki ?, to Reva ma przerąbane. Jak Kenobi zorientuje się, że Lola to szpieg i wymontują ten nadajnik z jej bebechów, to Vader załatwi Revę - czyli też przerąbane. Ma ta Reva.
  A i jeszcze Kenobi, jak już teraz złapał Moc, to będzie taki pokaz, że szok. No i Reva też ma przerąbane. Echh, kolejny sezon musi być jak nic.

 • Adam Skywalker2022-06-13 22:40:25

  Wiadomości dla fanów cioci Beru to coś, na co czekam zawsze najbardziej :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..