TWÓJ KOKPIT
0

Obi-Wan Kenobi

Twórcy gotowi na drugi sezon „Obi-Wana Kenobiego”

2022-06-21 21:24:15

Zaczynamy od drugiego sezonu serialu „Obi-Wan Kenobi”. Jak pamiętamy miał być to serial limitowany, z ograniczoną liczbą odcinków. Ale jak wiemy, w przyszłości ruch jest i obecnie wiele osób odpowiedzialnych za produkcje, wyraża chęć pracy nad kolejnym sezonem. Albo raczej gotowość. Choćby scenarzysta Joby Harold, który mówi, że choć wiedzieli, że to będzie krótki serial i nie mają nic zaplanowanego dalej, ale Obi-Wan Kenobi to wspaniała postać.

Bardziej otwarty jest w tej kwestii Ewan McGregor. Mówi, że ma nadzieję, iż to nie koniec i jeszcze zagra Kenobiego. Bo choć owszem, to jest zamknięta historia, to jednak bohater ma spory potencjał. No i można spokojnie opowiedzieć kilka historii zanim zmieni się w postać zagraną przez Aleca Guinnessa.

Deborah Chow także wspomina, że pisali się na ograniczony serial, który opowiada jedną historię. Tyle, że jest jeszcze dziesięć lat, a nawet zobaczenia Obi-Wana jeżdżącego po pustyni mogłoby być interesujące, więc kto wie?

Hayden Christensen także potwierdził, że choć to miał być jednorazowy występ, bardzo chętnie by go powtórzył.

A tak przy okazji, tydzień temu pisaliśmy, że „Obi-Wan Kenobi” prowadzi w rankingu nowych seriali. W tym tygodniu nie tylko utrzymał swoją pozycję, ale polepszył trochę również wynik.

Oczywiście są też nowe plakaty, tym razem wśród oficjalnych pojawił się jeden fanowski (ten z pojedynkiem), którym konto Disney+ Hotstar reklamowało ostatni odcinek „Obi-Wana Kenobiego”. Pytanie, czy coś w ten sposób zdradzają, czy zwyczajnie spodobał im się plakat.


Jeden z kaskaderów (Dmitrious) zdradził, że Vader, którego widzimy w serialu to efekt współpracy całej grupy ludzi. Są to: Dorian Gregory, Olga Sokolova, Dmitrious Bistrevsky, Tom O’Connell, Hayden Christensen i James Earl Jones. Pierwsza piątka odpowiada za ruchy Vadera. Jego zbroję nosił Dmitrious, Tom i Hayden. Natomiast w zależności od ujęcia widzimy inną osobę.Hayden Christensen przyznał, że przygotowanie się do roli to jakieś 4-5 godzinny dziennie poświęcone na charakteryzację. Nad procesem czuwał osobiście Doug Chiang. Wspomniał właśnie o innych odtwórcach, mówiąc, że była to konieczność. Vader jest wyższy niż Haden, więc ten nie mógł go grać w każdej scenie. Natomiast do tego, co zagrał w zbroi musiał nabrać trochę masy, więc przybrał na wadze jakieś 11-13 kg.

Mówił też o samej postaci. Ona jest w pewien sposób dotknięta relacją z Kenobim, która pękła. Ale to też moment, w którym widzimy Vadera, będącego jeszcze najbliższej (czasowo) Anakinowi. Joby Harold także mówił na temat kanonu i tego jak do niego podchodzą. Choćby scena z „Nowej nadziei”, gdzie Leia nagrywa wiadomość do Kenobiego, nawiązując do jego walki w wojnach klonów u boku Baila Organy, zamiast wspólnej eskapady na Daiyu. To są rzeczy, których twórcy byli bardzo świadomi i przed podjęciem decyzji była ona szeroko dyskutowana w Lucasfilmie. Natomiast w kwestii szokującego zabicia Wielkiego Inkwizytora przez Revę, stwierdził, że to jeden z tych tematów, które łatwiej będzie omawiać, gdy już zobaczymy cały serial. Wspomniał też o sekretności planów. Nie rozmawiał wiele z ludźmi spoza Lucasfilmu, starał się zachować szczegóły i założenia dla siebie, ale robił pewne wyjątki dla swoich domowników. Potem groził swoim dzieciom, że je wydziedziczy, jeśli od nich wyjdzie jak bardzo Leia jest istotna w tej historii.

Ostatni odcinek zobaczymy jutro.
TAGI: Alec Guinness (73) Deborah Chow (74) Disney+ (512) Doug Chiang (120) Ewan McGregor (507) Hayden Christensen (275) Joby Harold (17) Lucasfilm (772) Obi-Wan Kenobi (serial) (199)

KOMENTARZE (13)

 • Finster Vater2022-06-22 14:32:03

  Mogli zrobić film, z historią co jej fragment jest na pasku "Jasnej strony", z tym co się później wydarzyło z Obim i Ventress, niczego nie kombinować. Ale nie...

  A teraz jeszcze (oby nie) chcą, po skasowaniu EU, wziąć kolejną postać z EU (A`sharada Hetta, jak wierzyć plotkom) i przerobić ja znowu na swoją modłę. Można prosić, żeby nie?

 • Elrond1232022-06-21 23:24:18

  Kenobi razem z sequelami wydają mi się być znakiem, że to początek końca Gwiezdnych Wojen. Zupełny brak pomysłów, tylko niekompetentne jechanie na nostalgii fanów filmów 1-6. Ten serial mi i patrząc się po recenzjach to chyba większości fanów po prostu obrzydził legendarne postaci jak Kenobi, Vader czy Leia. Boję się tego, co będzie jutro. Będzie kolejna walka na Mustafarze i Reva u Luke`a na Tatooine. Trzeba wódkę kupić, bo na trzeźwo ja się na to nie piszę.

 • darekmil2022-06-21 23:21:48

  Jezu, nie...

 • Virdi2022-06-21 23:03:34

  Nie jestem przeciwny co do 2 sezonu, ale nie wyobrażam sobie tego inaczej niż treningu Kenobiego i retrospekcji z Wojen Klonów. Może do retrospekcji mogliby też wziąć Samuela L. Jacksona, bo ten się ostatnio wypowiadał że polatał by z mieczem świetlnym. No i przede wszystkim to byłaby fajna opcja żeby ponownie zobaczyć Haydena.

 • bartoszcze2022-06-21 22:23:06

  Obiektywnie stwierdzam że jak zrobią drugi sezon, to dobrze, a jak nie zrobią, to też dobrze. Z jakiego punktu widzenia zawsze.

 • mkn2022-06-21 22:13:39

  Niezmiernie mnie cieszy informacja o utrzymaniu #1 i polepszeniu wyników <3
  Twórcy chcą, aktorzy chcą, wyniki świetnie = widzowie chcą, więc dawać drugi sezon, jedziecie z tematem! Tylko tym razem proszę tak nie skąpić hajsów i w ogóle trochę się bardziej postarać i przyłożyć :P

 • disclaimer2022-06-21 22:10:03

  Za mało to nie jest, po prostu twórcy zamiast skupić się na budowaniu tła fabularnego i emocjonalnego pod ten ich reklamowany, wyczekiwany rewanż, spychają go na bok "przy okazji", bo wiadomo popularne postaci, samo się sprzeda, mamy za mało kasy, zbyt kiepskich scenarzystów. Przy takich środkach 30 minutowe mini-historyjki o czysto prozaicznych sprawach jak ganianie za małolatą po galaktyce i chowanie/uciekanie przed wrogimi npc-ami to maks.

 • Bazy2022-06-21 22:07:52

  please don`t...

 • SW-Yogurt2022-06-21 22:03:43

  Wspaniale, że tfurcy są gotowi na więcej. Ja takiej gotowości nie zgłaszam. ~:P
  I bardzo mi się podoba, że ten pan, o którym chyba nie mam najlepszego zdania, był świadom różnych rzeczy. Szkoda, że jednocześnie miał na nie wywalone. ~:(

 • AJ732022-06-21 21:50:38

  Oni są dziwni, serio.
  Robić limitowany serial z dwiema ikonicznymi postaciami w SW, zamiast pełnego wieloodcinkowego serialu ...
  Co prawda, widząć, że nie mieli zupełnie pomysłu na porządną, wciągającą fabułę, nie dziwię się, że zdecydowali zrobić sześć-bieda odcinków. No ale czy ktoś tam na pokładzie w tym LucasFilmie czy bardziej firmie na D. nie pomyślał, że to za mało, za krótko, i że jednak fani - pomimo tej bieda produkcji, będą chcieli kolejnego sezonu ?.

  Trzeba jednak przyznać rację Kenobiemu ... znaczy, Ewanowi. W którymś z ostatnich wywiadów mówił, że jest jeszcze spory margines czasowy do "ANH", więc można by pokusić się o jakiś kolejny serial. Z drugiej jednak strony, jeśli ma to być podobny poziom, to nie wiem.

 • artem662022-06-21 21:34:41

  Mam nadzieję, że w drugim sezonie dojdzie do rewanżu tysiąclecia (rewanż stulecia jutro)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-06-21 21:33:59

  Jeśli dadzą, to co ponoć pierwotnie planowali dopóki nie wskoczył Vader, to z wielką checią bym zobaczył. Bo ponoć pierwotnie złoczyńcą miał być A`sharad Hett,który zacząłby jednoczyć plemiona ludzi piasku, dowiedziałby się o Luke`u i postanowiłby go zabić gdyż widziałby w nim zagrożenie które może ściągnąć Vadera i przyczynić się do zagłady jego ludzi.

 • KyloRen19872022-06-21 21:29:19

  oby nie było 2 sezonu...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..