TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Przygoda Padawana

2022-07-27 10:15:04 Disney-Lucasfilm Press

Od wczoraj za pośrednictwem globalnych platform można zakupić powieść dla starszej młodzieży pod tytułem „Padawan” pióra Kiersten White, autorki znanej niektórym z antologii „From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back”. Fabuła skupia się na losach młodego Obi-Wana Kenobiego, padawana Qui-Gon Jinna. Zarys historii przypomina lekko buntownicze zapędy Kenobiego znane z legendarnej serii Uczeń Jedi. Książka w cenie 18,99 USD została wydana w nakładzie Disney-Lucasfilm Press. Ilustrację na okładce stworzył Charlie Bowater.


Obi-Wan Kenobi jako młody padawan stara się odnaleźć swoje miejsce w Mocy w trakcie przygody wymagającej dojrzałych decyzji.

Obi-Wan Kenobi naprawdę chce być dobrym padawanem. Nawet najlepszym padawanem. Ale z jego nowym mistrzem, Qui-Gon Jinnem, wydaje się to coraz bardziej niemożliwe. Wszyscy przyjaciele Obi-Wana przestali trenować w akademii, a by stać się prawdziwymi Jedi, zaczęli zdobywają doświadczenie na misjach, podczas gdy on wciąż przebywa na Coruscant, ćwicząc swoje formy i medytując. Odkąd były mistrz Qui-Gona, Dooku, opuścił Zakon, wydaje się, że Qui-Gon był zbyt zajęty próbami połączenia się z Mocą lub kłótniami z Radą Jedi, by właściwie wyszkolić swojego padawana.

Kiedy Obi-Wan w końcu przekonuje Qui-Gona, by zabrał go na misję na odległą planetę, którą kiedyś eksplorowali starożytni Jedi, jego mistrz nie pojawia się w dniu ich wyjazdu. Obi-Wan podejmuje lekkomyślną decyzje o samodzielnej podróży. Po przybyciu na tajemniczą planetę spotyka grupę nastolatków bez nadzoru dorosłych, którzy wykazują zdolności kontaktu z Mocą. Wolny od ograniczeń Zakonu, Obi-Wan dołącza do nich w ich śmiałych przygodach, ale jego padawanska strona wciąż kwestionuje dziwny związek nastolatków z Mocą i otaczającą ich zieloną planetą oraz jak to wszystko będzie miało wpływ jego przyszłość. Obi-Wan pozna swoje granice związku z Jedi i Mocą w tej ekscytującej i uduchowionej przygodzie jednego z najwytrwalszych bohaterów Gwiezdnych Wojen.

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Charlie Bowater (2) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (101) Kiersten White (2) nowości książkowe (275)

KOMENTARZE (3)

  • SW-Yogurt2022-08-07 17:39:42

    Masakry ciąg dalszy. ~:)

  • bartoszcze2022-07-31 12:23:49

    O-BI xD

  • Luke S2022-07-31 10:10:41

    Czytałem gdzieś, że jest tam wątek Obiego jako bi xD

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..