TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Duże przecieki z „Tales of the Jedi” [AKTUALIZACJA]

2022-07-28 10:53:15 Różne

Mimo wakacji leakerzy nie śpią i - cytując Poego - „jakoś” udało im się dotrzeć do fragmentu „Tales of the Jedi”, nadchodzącej animacji o Ahsoce i Dooku. Lecz podobnie nie odpoczywa Disney i filmik z TikToka zniknął w błyskawicznym tempie. Oczywiście ktoś go zapisał i teraz krąży w Internecie - jedną z takich kopii możecie zobaczyć poniżej (zapewne niedługo zniknie), ale ostrzegamy przed bardzo dużym spoilerem!Filmik pochodzi rzekomo od osoby odpowiedzialnej za dubbing, zapewne jednego z realizatorów dźwięku lub montażystów. Na Twitterze pojawiło się też nowe konto niejakiego Erica, który ukrywa się pod pseudonimem Aesokas. Przedstawił on bardzo dużo szczegółów dotyczących fabuły. Niby można byłoby go uznać za kolejnego opowiadacza bajek, ale na poparcie swoich słów ma zrzuty ekranu z serialu. Oto, co ma do przekazania:(Spoiler):
 • Zasadniczo powieść „Ahsoka” Johnston jest coraz większym kandydatem do całkowitego wyrzucenia z kanonu - Togrutanka pojawi się na przykład na pogrzebie Padmé razem z Bailem Organą - tak ma się zaczynać jeden z odcinków. Książkowa Raada - rolniczy księżyc, na którym Tano próbowała znaleźć schronienie po rozkazie 66 - też wystąpi, ale podobno również mają być zmiany. Na przykład Kaeden, jedna z głównych bohaterek, ma tylko pojawić się w tle i nawet nie być nazwana, ale książkowy opis się zgadza - ciemnoskóra dziewczyna z warkoczykami. Ahsoka ma ocalić ją przed pojazdem spadającym jej na głowę - tak dziewczyna dowie się o wrażliwości na Moc Togrutanki. Kaeden obieca jej zachować tę wiedzę w sekrecie. Widoczny w zwiastunie inkwizytor (w powieści był to Szósty Brat, ale ten z zajawki tak nie wygląda - albo nowy, albo kolejny retcon) ma podpalić pola na Raadzie, dojdzie do walki, w wyniku której inkwizytor straci życie. Nie zobaczymy białych mieczy Tano.

 • Informacje o odcinku z małą Togrutanką są niemal identyczne z tymi, które dostaliśmy po Celebration - jedyna nowość jest taka, że dziewczynka użyje Mocy, by poskromić wielkie zwierzę i na nim jeździć. Słowa babci/starszej z wioski „Jedi. Ahsoka jest Jedi” padają pod koniec epizodu.

 • W drugim odcinku o Ahsoce Anakin jest - cytując - „suką”. Nie ma wielkiej roli, widać go głównie w scenach treningu z padawanką. Dziewczyna pokaże swoje umiejętności Radzie, a potem ma powiedzieć „Łatwiiiiizna”. Cały epizod dzieje się na przestrzeni sezonów 1-3 TCW, pod koniec dostaniemy rozszerzoną wersję rozkazu 66 z sezonu siódmego. Pojawi się Kanan jako młodzik i Depa Billaba, a podczas rozkazu Jesse.

 • W odcinkach o Dooku on i Mace Windu mają badać sprawę śmierci mistrzyni Katari. W miejscu jej śmierci witają ich mieszkańcy, lecz po krótkim dochodzeniu okazuje się, że to oni zabili kobietę. Dooku zaczyna się złościć, ale Mace każe mu się uspokoić i działać zgodnie z zaleceniami Rady - zabrać ciało na Coruscant. Hrabia chce dowiedzieć się więcej, a Windu wraca. Z tego powodu dostaje rangę mistrza jako pierwszy, co wzbudza w Dooku wielką gorycz i niechęć do decyzyjnego ciała zakonu.

 • W kolejnym epizodzie Jedi mają się zgodzić na uratowanie dziecka senatora, ale tylko dlatego, że polityk ów jest nieco skorumpowany i chcą go lepiej zrozumieć. Gdy potomek zostaje uratowany, senator nagle przystępuje do walki. Dooku dusi go Mocą, Qui-Gon próbuje go powstrzymać , lecz zostaje odepchnięty. Ostatecznie udaje się to porwanemu dziecku.

 • W kolejnym odcinku Dooku spotyka Palpatine’a na Geonosis, który powoli przeciąga go na ciemną stronę. Zmusza go do zabicia Yaddle, która wytropiła hrabiego na planecie.

 • Zobaczymy pogrzeb Qui-Gona, Ki-Adi Mundi wygłosi na nim mowę.

(Koniec Spoilera).

Czy to wszystko okaże się prawdą? Przecieki wyglądają na prawdziwe, zgadzają się zresztą ze scenami ze zwiastuna. Napiszcie co o tym sądzicie w komentarzach.

AKTUALIZACJA - 29.07.22

Film już niestety zniknął, natomiast Aesokas pojawił się też na Reddicie, gdzie przedstawił więcej szczegółów dotyczących powyższych informacji.

(Spoiler):Odnośnie walki Dooku z Yaddle scena wygląda następująco: mistrzyni wpada do pomieszczenia na Geonosis, w którym rozmawiają dwaj Sithowie. Wyważa drzwi i zapala swój miecz świetlny, po czym pyta dlaczego hrabia zadaje się z wrogiem. Ten odpowiada typowymi słowami, że przejrzał kłamstwa Jedi et cetera. Rozpoczyna się imponująca walka - Yaddle jest wyjątkowo potężna, jednak mimo tego przegrywa. Zabójstwo mistrzyni stanie się ostatnim krokiem Dooku do przejścia na ciemną stronę, bo w epizodzie widać, że mężczyzna jeszcze ma na sobie szaty Jedi i walczy błękitnym ostrzem. Co ciekawe, Yaddle mówi z normalną składnią - do tej pory (a konkretnie w starym kanonie) była to cecha przedstawicieli rasy Yody. Lucas miał rzekomo powiedzieć Frankowi Ozowi, że taki sposób mówienia był uważany za grzeczny i elegancki w dawnych czasach, a zatem zielony mistrz stanowił swego rodzaju relikt przeszłości. Głos Palpatine’a nie brzmi, jakby przemawiał tu Ian McDiarmid, więc pewnie możemy spodziewać się Sama Witwera w tej roli.

Warto zwrócić uwagę, że jeśli przecieki okażą się prawdziwe, to spora część powieści audio „Dooku: Jedi Lost” zostanie zdekanonizowana, ale chyba już się przyzwyczailiśmy, że Filoni niezbyt przejmuje się kanonem książkowo-komiksowym.

Jeśli chodzi o rozkaz 66, to sezon siódmy TCW nadal jest kanoniczny, te sceny będą po prostu nowe - konkretnie rzecz ujmując, odgrywać się będą po tym, jak w 12 odcinku Ahsoka i Rex poddali się Jessemu. Cała sekwencja ma trwać około trzech minut i pojawi się pod koniec drugiego odcinka o Ahsoce. Wcześniej w epizodzie Anakin będzie ją uczył, nakazując klonom ogłuszanie jej z blastera. Dziewczyna będzie ponosić porażkę za porażką, aż w końcu uda się jej opanować ruch, który potem ocali jej życie.
(Koniec Spoilera).

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Tales of the Jedi (animacja) (6)

KOMENTARZE (9)

 • Bazy2022-07-29 17:43:25

  Na 10 rocznicę resetu kanonu dostaniemy kolejny reset :D

 • bartoszcze2022-07-29 08:36:10

  @Nestor
  Z pewnego punktu widzenia to jest prawda :D

 • Nestor2022-07-28 23:42:41

  No to jest jechanka po wszystkim. W sumie to jest sensowne - wszystko co ma nowszą datę produkcji jest bardziej kanoniczne od tego co było wydane wcześniej.

 • disclaimer2022-07-28 16:14:59

  Proszę skanonizować Lego Holiday Special

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-07-28 13:59:17

  Akurat za filmami Lego jestem za, zwłaszcza że Freemakerzy jako postaci są w kanonie

 • Finster Vater2022-07-28 12:56:05

  Jestem za kanonizowaniem 😉 Freemakerów!

 • Karwan892022-07-28 12:16:49

  I ciekawe czy ten ostatni odcinek ma się dziać przed TPM czy po... bo jak przed, to pewnie dostaniemy nową wersję TPM, bo inaczej AOTC nie bedzie mialo sensu.

  Dawno sie tak nie zdenerwowałem, jak po przeczytaniu tego newsa...

 • Karwan892022-07-28 12:11:03

  Jak tak dalej będzie Story Group pilnować swojej pracy, to zaraz się okaże, ze te historyjki z Lego są kanoniczne.

 • mkn2022-07-28 11:51:59

  Nie czytam spoilerów, ale podobno TCW7 to była tylko przymiarka do orki. Tym razem Filoni poszedł na całość i tak zaorał, że po książce E. K. Johnston nie ma co zbierać :D
  Prawda to?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..