TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Ewan McGregor o wątpliwościach w sprawie angażu do „Mrocznego widma”

2022-09-10 09:23:13

Dość ciekawe wyznanie miało miejsce w podcaście Smartless, którego gościem był Ewan McGregor. Mówił on o swoim angażu w prequelach, a dokładniej w „Mrocznym widmie”. Jak wiemy, nie był on jedynym kandydatem do roli młodego Obi-Wana Kenobiego. Dość poważnym konkurentem był wówczas Kenneth Brannagh, który był wówczas bardziej rozpoznawalnym aktorem. McGregor zabłysnął dopiero, co występem w „Trainspotting”.I jak się okazuje, tamten występ sprawił, że McGregor, który był fanem „Gwiezdnych Wojen” w dzieciństwie, zresztą jego wujek - Denis Lawson tam grał, jednak nabrał pewnych wątpliwości. Przede wszystkim zastanawiał się, czy chce grać w mainstreamowym filmie. Mówił do siebie, że jest aktorem Danny’ego Boyle’a, jest dla brytyjskiego przemysłu filmowego tym, czym Oasis dla muzyki. Więc taka produkcja trochę mu przeszkadzała. Ostatecznie jednak jego przywiązanie do sagi z lat dzieciństwa, a także wsparcie, którego udzielił mu Danny Boyle, zachęcając by wziął tę rolę, sprawiły, iż ostatecznie Ewan ją przyjął.

Dziś chyba trudno sobie wyobrazić innego aktora w tej roli, a sam McGregor wrócił niedawno do roli Obi-Wana w serialu.
TAGI: Denis Lawson (18) Epizod I: Mroczne widmo (636) Ewan McGregor (507)

KOMENTARZE (4)

 • rebelyell2022-09-12 22:04:13

  Nie wyobrażam sobie nikogo innego w roli młodego Kenobiego.

 • Nestor2022-09-11 08:29:48

  Plus SW jest taki, że to praca na lata. Na zawsze zostajesz przypisany do jakiejś postaci i ciągniesz z tego tytułu dochody.

 • AJ732022-09-10 15:06:43

  Od pierwszego "Trainspotting" pare filmów jednak jeszcze zrobił, także tego. Trudno powiedzieć, czy występ w "Mrocznym Widmie" i kolejnych filmach sagi pchnął jego karierę do przodu. Na pewno sprawił, że stał się bardziej rozpoznawalny. Ale rozpoznawalność nie oznacza z miejsca, że jest się dobrym aktorem. A Ewan dobrym aktorem (a niektóre swoje role ma bardzo dobre) po prostu jest.

 • SW-Yogurt2022-09-10 13:08:47

  Doskonały Obi. I wtedy, i teraz. Bo to w sumie jeden z dwóch jasnych punktów w tym... serialu pełnym pomroczności wcale nie jasnej.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..