TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

„Wonder Woman 3” zdradza problemy „Rogue Squadron”

2022-12-12 20:59:20

Zaczęło się od newsa nie związanego wprost z „Gwiezdnymi Wojnami”. James Gunn i Peter Safran przejęli kontrolę nad filmami DC i powoli zaczęli wprowadzać własne porządki. Ostatnio pojawiła się wiadomość, że skasowali oni trzecią „Wonder Woman” nad którą pracowała Patty Jenkins. Jak wiemy, Patty Jenkins miała problemy z dogadaniem się z Lucasfilmem w sprawie scenariusza do „Rogue Squadron”. W końcu pani reżyser postanowiła zawiesić projekt i wpierw zrobić kolejną „Wonder Woman”. Plotki sugerowały, że za problemami stała Michelle Rejwan, której już nie ma na stanowisku kierowniczym w Lucasfilmie. Więc pojawiła się nadzieja na powrót prac nad „Rogue Squadron”. Ale pojawia się pewne nowe szczegóły.Jeff Sneider, źródło, które jako pierwsze donosiło nam o Damonie Lindelofie ma pewne plotki na ten temat. Jego zdaniem, skasowanie „Wonder Woman 3” nie ma wiele wspólnego z czyszczeniem i nową wizją DC, ale z jakością scenariusza i współpracą z samą Jenkins. Scenariusz, który dostarczyła jest jednym wielkim bałaganem. Natomiast problem tkwi w tym, że współpraca z nią to koszmar. Jest przekonana o swoich racjach i swojej wizji, więc prośba o poprawki czy dopracowanie.

Historię Sneidera poniekąd potwierdza The Wrap, który sugeruje, że to nie Gunn i Safran skasowali „Wonder Woman 3”. Projekty toczące się w ramach DC miały być bezpieczne. Decyzję tę podjęli szefowie Warner Bros. Discovery, gdyż nie podobał im się zarys scenariusza. Jenkins zaś zaczęła im pisać, że nie rozumieją jej wizji, postaci i tak dalej.

Niby to nas niewiele interesuje, ale Sneider twierdzi, że sytuacja z „Rogue Squadron” wyglądała dokładnie tak samo. Scenariusz był nienajlepszy, a Jenkins problematyczna. Nie podał szczegółów, nie wiadomo jak w tym wszystkim odnalazł się Matthew Robinson, który pomagał Jenkins pisać scenariusz do „Gwiezdnych Wojen”. Wcześniej pojawiały się sugestie, że „Rogue Squadron” miał też problem z czasem, był zaplanowany na 2023, więc znów działała tu presja czasowa, z którą miały już wcześniej problemy produkcje Lucasfilmu. Teraz wygląda, że jest tu zdecydowanie więcej zmiennych.

Obecnie „Rogue Squadron” został usunięty z listy premier Disneya i odłożony na półkę. W obliczu wieści Sneidera, nie wiadomo, czy zostanie z niej ściągnięty. Wiele pewnie zależy od samej Jenkins.
TAGI: Damon Lindelof (31) Disney (485) Lucasfilm (737) Michelle Rejwan (21) Patty Jenkins (27) Rogue Squadron (59)

KOMENTARZE (6)

 • Lord Pupatin2022-12-14 11:19:02

  No szkoda. Musi jej być przykro, że jej projekty trafiają w limbo, ale jak ktoś nie rozumie, że tworzenie filmów, szczególnie w ramach uniwersum, jest pracą zespołową to tak się kończy.

 • SW-Yogurt2022-12-13 21:57:50

  Nie będzie. Będzie. Dziś chyba już bez znaczenia.

 • RodzyN jr.2022-12-12 22:36:08

  Miejmy nadzieję, że nie dadzą jej niczego że SW. Obie części WW to były mocno przeciętne, a miejscami słabe filmy.

 • Peter_D2022-12-12 21:55:13

  @bartoszcze przecież widzisz, że to zła kobieta była...tu nie ma czego sprzątać...

 • bartoszcze2022-12-12 21:20:40

  A nie dałoby się zrobić tak, żeby ona miała Wizję jak Dżordż i ją reżyserowała, ale scenariusz jako taki w oparciu o Wizję napisał ktoś inny?

 • Peter_D2022-12-12 21:12:12

  Idealny moment by za scenariusz zabrał się Kasdan i Stackpole, zrobić z tego serial, na 2-3 sezony w stylu Andora tylko z bitwami kosmicznymi i mamy hicior.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..