TWÓJ KOKPIT
0

Obi-Wan Kenobi

Detonator, młotek i inne rekwizyty z „Obi-Wana Kenobiego”

2022-11-12 02:31:52 oficjalna

W trzeciej części rozmowy z Bradem Elliotem, rekwizytorem serialu „Obi-Wan Kenobi” przedstawił on kilka inspiracji gwiezdno-wojennych, ale nie będących związanymi z preqeulami i Obi-Wanem, czy animacjami. Okazuje się, że inspirowali się mocno także „Powrotem Jedi” i pałacem Jabby.

W scenariuszu było napisane, że Ned-B ma potężny młot. I nic więcej, żadnych szczegółów. Elliot uznał, że dobrym miejscem, by poszukać inspiracji będą strażnicy skiffów Jabby. Oni także mieli masywną broń. Więc wibro-topory zainspirowały ten młot.Detonator termiczny Tali to już w ogóle mocna inspiracja detonatorem, który miała Leia w przebraniu Boushha. Głównie dlatego, że odtworzenie go zdawało się być zbędnym kosztem. Taniej było kupić replikę firmy Master Replicas. To oczywiście część zewnętrzna, natomiast trzeba było tę replikę rozebrać, zmienić cały system elektroniki, by działał tak jak chciała Deborah Chow. Ale i tak takie podejście okazało się dużo bardziej efektywne, niż praca od początku.Mniej pomysłowe są pojemniki na przyprawę, które pojawiają się na planecie Daiyu. Inspirowano się fajką wodną Jabby. Tu chodzi o to, by mieć karnister ciśnieniowy oraz przycisk, który uwalnia przyprawę.Więcej pracy trzeba było włożyć w kaburę Tali i Lei. Wyzwaniem było to, by pasowała zarówno do dziewczynki trzymającej tam LO-LĘ i dorosłej kobiety z blasterem. Ostatecznym rozwiązaniem ta kabura się trochę różni, w przypadku Lei brakuje jednego paska.Czasem trzeba jeszcze prócz praktycznych elementów rozważyć historię, którą się opowiada. Tak było z kluczem startowym do wahadłowca. Mogło to być cokolwiek, co zmieściłoby się w dłoniach małej Lei. Ale uznali, że lepiej zainspirować się wypustką astromecha, która właściwie powinna odpalić podobny statek.

TAGI: Deborah Chow (68) Epizod VI: Powrót Jedi (503) Master Replicas (37) Obi-Wan Kenobi (serial) (174)

KOMENTARZE (4)

 • SW-Yogurt2022-11-12 19:47:17

  @bartoszcze - raczej odkryli, bo pewnie miałem zamknięte oczy, aby chronić się przed chorobą morska wywoływaną przez brak statywu. ~;)

 • AJ732022-11-12 17:29:00

  O, a ja myślałem, że znów jaki gadżet chcą wcisnąć ?. Nie ma za co, i tak bym nie kupił.

 • bartoszcze2022-11-12 15:03:23

  @Yogurt
  To patrz ile Ci zaspoilerowali!

 • SW-Yogurt2022-11-12 14:56:29

  Fascynujące, niczego z tego nie widziałem.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..