TWÓJ KOKPIT
0

Andor

Seks i przemoc w „Andorze” ograniczone przez Lucasfilm

2022-11-18 18:44:53

Twórców „Obi-Wana Kenobiego” w pracy nad serialem ograniczał kanon (więcej), ale okazuje się, że twórcy „Andora” także mieli pod górę. Tyle, że nawet bardziej bo na drodze stał im Lucasfilm. Tony Gilroy stwierdził wprost, że Lucasfilm wprowadził ograniczenia na seks i przemoc. Tak przynajmniej wynika z rozmowy z Variety.

Rozmowa zaczęła się od związku z bohaterkami Vel Sartha i Cinta Kaz i gestem między nimi. Gilroy twierdzi, że nie miała to być żadna kontrowersja, polityka, ani próba wciskania czegokolwiek. Raczej otwarta furtka. Dostał od Lucasfilmu listę, czego nie może pokazywać. Tam nie było słowa o relacjach bohaterów tej samej płci. Z drugiej strony Lucasfilm do niczego takiego nie zachęcał. Zrobili ten związek jako jeden w tle. W dodatku mniej skomplikowany, zwłaszcza jak się porówna związki Dedry i Syrila, Syrila i Eedy, czy Perrina i Mon Mothmy.

Jednocześnie przyznał, że Lucasfilm bardzo wyraźnie powiedział, że seksu nie chcą. Przemoc także została sprowadzona do poziomu niżej, niż życzyliby sobie twórcy. Ale już jak się pogodzili z ograniczeniami, to Gilroy twierdzi, że byli z tym bardzo zadowoleni, patrząc na to, co mogą zrobić.

Niemniej jednak Tony się tak łatwo nie poddał. Rzucił Lucasfilmowi wyzwanie. Tworząc historię na Ferrix wykorzystał scenę otwierającą w burdelu, oraz scenę po stosunku płciowym. Było to testowanie Disneya, a te fragmenty napisano zanim zatrudnił pozostałych scenarzystów. Wysłał to do Lucasfilmu i Disneya i czekał, czy to przełkną. Czyli dało się zrobić materiał bardziej dla dorosłych, bez scen z kategorii X.

Tymczasem pojawiły się nowe dane na temat oglądalności. Na początek rating Nielsena za okres 17 – 23 października. „Andor” zgarnął 418 milionów obejrzanych minut, przy siedmiu odcinkach. Jeśli chodzi o produkcje oryginalne znalazł się na 9 pozycji.

Parrot Analtytics, która z kolei zajmuje się monitorowaniem sieci pod kątem trendów, przedstawiła dane za okres 29 października – 4 listopada. „Andor” utrzymuje się na stałym poziomie 33,8x. Nieznacznie wyprzedził „The Mandalorian” (z którym aktualnie niewiele się dzieje), ale został pokonany przez „Opowieści Jedi”. Acz nieznacznie. Niemniej jednak w świat idzie informacja, że fani wolą Ahsokę...Warto zauważyć, że „Andorowi” zainteresowanie nie spada. Niektórzy sugerują nawet, że powoli rośnie. Podobno widać to już w Trendach Google’a, gdzie okazało się, iż serialowi pomaga występ Andy’ego Serkisa. Cóż, na razie czekamy na bardziej aktualne dane. No i na finał pierwszego sezonu, który będzie już w środę.

A na koniec jeszcze kilka szkiców koncepcyjnych z serialu.TAGI: 3A (4) Andor (serial) (216) Andy Serkis (111) Disney (506) Lucasfilm (772) Opowieści Jedi (Tales of the Jedi) (36) The Mandalorian (567) Tony Gilroy (90)

KOMENTARZE (43)

 • Xalkigo2022-11-22 01:29:24

  Serial najlepszy jak dotąd, lepszy niż 3/4 seriali Marvela
  Ale marketing i promocją jak zwykle w przypadku Lucasfilm leży i kwiczy

 • SW-Yogurt2022-11-21 06:20:29

  Lepiej na discocośtam. ~:)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-11-20 22:20:05

  A może po prostu przenieście dyskusję na forum Andora, cytowanie wiele pomoże.

 • disclaimer2022-11-20 18:37:33

  Nie będzie to miało większego sensu, bo tylko zwiększy liczbę komentarzy. Jak to jest w nitkach na Twitterze.

 • Peter_D2022-11-20 17:40:37

  Powinno być ograniczenie do ilości znaków w komentarzach, wtedy może ktoś by je przeczytał. Mi osobiście nie chce się skupiać na tych spagetti tasiemcach bez składu i ładu ;)

 • disclaimer2022-11-20 14:19:22

  Nope, wręcz przeciwnie, prowadzę tu dialog :)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-11-20 11:18:05

  @diclaimer Tak jak przy twoich, przy Andorze zawsze jak czarna owca wyskakujesz i myślisz że rację masz.

 • disclaimer2022-11-19 21:31:19

  @bartoszcze
  Mnie też rozwalają, można dostać czkawki ze śmiechu :)

 • disclaimer2022-11-19 21:29:41

  @Stuntman MIke
  *Ciągle prosisz o jakieś argumenty na uzasadnienia tez a skoro wszystko jest opinią a i tak wiesz najlepiej to nie ma sensu wchodzić głębiej i głębiej.

  Można. Na przykład w przytoczonym filmiku ze Stuckmannem da się odróżnić opinie od rzeczy, w których zwyczajnie mija się z prawdą lub przeinacza fakty.

  *Ja doskonale wiem co piszę. Zamiast się do tego odnosić to dopowiadasz sobie pewne rzeczy jak z tym obiektywnym graniem jak drewno. Moje "każdy słyszy" było oczywistym uogólnieniem,
  że chodzi o tych co oglądają Andora i ogólnie filmy/seriale, więc nie wiem po co te wycieczki do plemion.
  Chyba chcesz się popisać wiedzą, wywyższyć i dowartościować, jakbyś nie wiedział o co chodzi. A sam piszesz "nie było jeszcze osoby w internetach".


  Nie dopowiadam, a zadałem pytanie. Ponadto nie zaakcentowałeś w swoim komentarzu, że drugi człon dotyczy tylko twojej opinii, choć w gruncie rzeczy oba nią są. Twoje uzasadnienie do warsztatu także się z nim nie kłóci.
  "Każdy słyszy" a "ci co oglądają Andora" z siebie nie wynika. A z mojej obserwacji "nie było jeszcze osoby w internetach" zawsze można mnie wyprowadzić podając przynajmniej 1 przykład :)

  *Nikt nie mówi, że jest wyrocznią. po prostu ciekawe jak sobie tłumaczysz, że zdecydowana większość fanów tak chwali Andora. Ano tak, bastion zszedł na psy :P

  Nie wiem, skąd dane o zdecydowanej większości, skoro na Bastionie udziela się w kółko ta sama mini grupka osób z prawie 22 tys zarejestrowanych. A bastion schodzi na psy od lat. Nic nowego :P
  Posługiwanie się argumentum ad populum w przypadku Andora ma taką samą wagę, co w przypadku filmów MCU. Mnie jednak bardziej interesuje opinia rzeczywistych profesjonalistów, a nie piwniczanych neckbeardów. A tu lista filmówców stale się powiększa.

  *Już ci kiedyś dałem porównanie z Kościołem i ateistą. Wygadywanie skrajnie cynicznych rzeczy w miejscu gdzie zbierają się "fani" jest niesmaczne.
  Spora w tym zasługa tego, że tylko chodzi o to co mówisz ale jak mówisz. Widać, że chcesz się na siłę wyróżnić.


  Nie jestem pierwszą ni ostatnią osobą na tym portalu, która się o czymś "cynicznie" wypowiada. Nie jestem nawet w mniejszości. A ów portal nie zwie się "Bastion Polskich Fanów Andora, o którym można mówić tylko pozytywnie".
  I nie jest żadnym Kościołem XD
  OT, prequele, sequele, spin-offy, seriale, gry, książki, komiksy do wyboru do koloru, są, będą i były tu jechane czy się ci to podoba czy nie.

  *Mam wrażenie, że próbujesz wiele razy udowodnić, że różni użytkownicy tego forum to idioci.
  Myślę, że coś na kształt konwulsji możesz dostawać Ty bo widząc tyle osób nie wpisujących się w twoją bańkę próbujesz za każdym razy coś tu negatywnego napisać. Widać mały szacunek do ludzi, twórców, aktorów.


  Od dawna jest taki pewien odłam użytkowników ćwierćinteligentów, ale on nie miał większego związku z Andorem, przynajmniej dotychczas :)
  Że Gwiezdne wojny stronią z samej swojej natury od pokazywania seksu czy obscenicznej przemocy to nie "moja bańka", to podstawowe założenia tego świata.
  A szacunku nie dostaje się z automatu, wręcz przeciwnie przy opowiadaniu głupot traci się go.

  *Skoro monolog Luthena jest dla ciebie bardziej kiczowaty niż monologi Anakina to o czym tu będziemy gadać.

  Anakin nie prowadził monologów. A to nie gadaj, nikt ci nie każe.

  *Oskarek. Śmieszny Oskarek, prawda? Kloaczne peany? Kolejni co gadają od czapy. Pewnie na pytanie czemu oni tak gadają masz odpowiedź bo nie są zbyt mądrzy i nie przytaczają żadnych sensownych argumentów poza "Andor jest wybitny".

  Zgadza się.
  "Ten serial podchodzi pod miano wybitnego",
  "To w ogóle inny poziom",
  "To jest absolutnie fantastyczny serial ze świetnie napisanymi postaciami"
  "Andor bez dwóch zdań to jest wow zdecydowanie w tej chwili mój ulubiony serial z tych wszystkich spin-offowych rzeczy."
  "Najlepiej napisany, najlepiej zagrany"

  *A pod Twoim linkiem widzę kompetentnego gościa z neutralną miną, który uważa, że TPM był rozczarowujący choć ma plusy. W sumie się zgadzam.

  Ot, proszę, przykłady niekompetencji:
  - "every performance in this movie is on the same level of emotion" nie podając scenek z filmu, a prezentując własną reinterpretację dialogów, manipulując w ten sposób widzem, że wszystkie brzmią tak samo.
  - "everyone just feels like they`re going through a drive in the country" pokazując scenkę w której bohaterowie nie wiedzą, że są śledzeni przez wielką rybę, prowadzący pospolitą rozmowę.
  - "who the main character of the movie is" - kopiuj-wklej z RLM. Nie wiem na jakiej zasadzie ma działać ten zarzut ani skąd się bierze, jak nie na operowaniu na schematach. W każdym razie nie tłumaczy, dlaczego dla przykładu konstrukcja filmu mogłaby się rozlecieć. Magnolia PT Andersona ma kilka wątków głównych bohaterów i też nie da się z góry powiedzieć, kto bardziej wysuwa się na plan. Mroczne widmo w zestawieniu nie jest wcale skomplikowane. Centralnym wątkiem jest wyzwolenie Naboo i dylemat królowej, ten obserwujemy z perspektywy dwójki Jedi, a przy okazji swoje character arki mają Anakin i Jar Jar. Sama Nowa Nadzieja jest zbudowana bardzo podobnie.
  - pasujący dziecięcy kask w kokpicie starfightera - bzdura
  - 80% scenek w wyścigu podracerów polega na ruchu kamery z lewa do prawa - brak znajomości 180-degree rule, pościg poza tym jest mariażem wielu kątów widzenia - na wprost, z ramienia, aerial shots, z perspektywy pierwszej osoby, close-upy.
  - rozwalanie bezdusznych droidów nie tworzy napięcia. ale Stormtrooperzy są spoko, bo "wiesz, że są ludźmi" i "czujesz napięcie"? Skąd, dlaczego?
  - Oryginalna Trylogia wygląda świetne, ponieważ używała prawdziwych modeli - pomijając dosyć niejasny pogląd Stuckmanna, od czego zależy świetny wygląd filmu, w tym kontekście nie ma to żadnego związku, gdyż w Mrocznym widmie też stosowano modele, miniatury. I to więcej od jakiegokolwiek filmu z Oryginalnej Trylogii. Dwa, ten sam zarzut można przypisać "Żołnierzom kosmosu" Verhoevena, czy i obecnym star łorsom.
  - istnienie midichlorianów w jakiś sposób zaprzecza mistycyzmowi OT. Jak? Nie wiadomo.
  - porównanie konfliktu na Naboo z osobistą podróżą Luke`a w Powrocie Jedi. Bez związku. W obu trylogiach mamy wątki zarówno w skali mikro, co w skali makro. Ględzenie o Imperatorze kuszącym Luke`a, kiedy w Nowej Nadziej ledwo słyszymy o Imperatorze, nie znamy jego zamiarów, nie wiemy, że Vader nie jest tym kim się zdaje. Na Luke`u nie ciąży żaden emocjonalny konflikt, ponieważ to jescze nie ten moment w historii.
  - Yoda niebędący śmieszkiem stanowi problem. Dlaczego? Nie wiadomo. W OT doskonale widać moment, kiedy Yoda zmienia się ze śmieszka w poważnego typa, który tylko triggeruje Luke`a i nie jest to przypadkowa różnica artystyczna.
  - Zatwardziała w swoich zasadach Rada Jedi stanowi problem. Dlaczego? Nie wiadomo. Nie akceptują Anakina z powodu wieku. Dlaczego? Spytajmy się Yody z Imperium kontratakuje :)
  - Rada Jedi nie robi nic w związku z Sithami. First of all, co mają zrobić? Jedi są dyplomatami i negocjatorami. Rada nie ma zielonego pojęcia o Sidiousie, a misją dwójki Jedi jest z nakazu Kanclerza rozwiązanie konfliktu na Naboo.
  - Ludki na Coruscant, na której panuje względny pokój, stolicy Republiki, robią co? Chodzą, stoją i gadają. W Gwiezdnych wojnach nie wolno stać i gadać. Tzn można, ale tylko z dodatkiem rozrywkowych przeszkadzajek dla dziudziusiów z ADHD ala JJ Abrams, bez których sceny stają się nudne, choć praktycznie nie mają żadnego zaczepienia w fabule. Co za ironia, kiedy ten sam trik Abrams powtarza w Przebudzeniu Mocy, kiedy już już zaczyna się jakaś spokojna scena dialogowa pomiędzy Rey a Finnem czy Hanem a Rey na Sokole i... nope, musimy odhaczyć kolejną przygodówkę z gangsterami :)
  - Obi-wan nie używa speedrunu, choć powinien. Nie znaczy to, że mógł. W KotORze pomimo obecności speedrunu, gracz też nie może używać go wedle życzenia, jeśli ma niewystarczający poziom Mocy. Coś za coś, a Jedi nie są superbohaterami, męczą się :)
  - Yoda zmienia zdanie o szkoleniu Anakina po 20 minutach. Nie jest powiedziane, że Yoda się zgodził, tylko Rada. A Obi-wan zamierzał szkolić Anakina niezależnie od decyzji z góry. Nie zmuszono, go, a przysiągł swojemu mistrzowi. Mając na uwadze, jakoby Anakin był potencjalnym Wybrańcem, sensowniej trzymać Anakina pod płaszczem niż ryzykować.
  - Qui-Gona nie powinno być w filmie, tylko sam Obi-wan. Pomijamy, że jednym z przewodnich, ukrytych motywów TPM jest zawarty w pojedynku Maula z rycerzami, która nie jest jedynie fajną sceną akcji, a wprost od niej zależy, na jakich wartościach zostanie wychowany Anakin.

 • CoranHorn2022-11-19 18:16:31

  I dobrze. Gwiezdnych Wojny zawsze były filmami przygodowymi, dla całych rodzin. Historia walki dobra ze złem. I nijak ma się to do scen erotycznych. Bo i jak to potem puścić dziecku? Tu się w pełni zgadzam z Disneyem - zero erotykiem w Uniwersum. Zwyczajnie nie jest też potrzebna. Żeby przyciągnąć ludzi do telewizora wystarczy stworzyć dobry scenariusz.

 • SW-Yogurt2022-11-19 17:54:35

  Wyniki Andora są fajne, ale killfile byłby lepszy. ~:)

 • Stuntman Mike2022-11-19 10:59:18

  "Tak, jest to wyłącznie kwestia umowy społecznej, trendów i zależna od osobistych preferencji. Jedni powiedzą, że Thom Yorke śpiewa jak jęczący kot i fałszuje, inni jeszcze co innego. Obiektywnie da się prawdopodobnie odróżnić śpiew od zwykłej mowy, ale nie przypisywać im atrybuty oparte na ludzkich upodobaniach."

  Nie jestem ekspertem ale chyba właśnie fałszowanie to bardziej obiektywnie da się stwierdzić. Ciągle prosisz o jakieś argumenty na uzasadnienia tez a skoro wszystko jest opinią a i tak wiesz najlepiej to nie ma sensu wchodzić głębiej i głębiej.

  *"Ty za to dużo piszesz dla samego czepiania się słówek"

  "Nie widzę w tym niczego złego, wszak wolę kiedy rozmówcy rozumieją słowa, których używają, inaczej ja nie rozumiem niczego z tego, co do mnie piszą :)"

  Ja doskonale wiem co piszę. Zamiast się do tego odnosić to dopowiadasz sobie pewne rzeczy jak z tym obiektywnym graniem jak drewno. Moje "każdy słyszy" było oczywistym uogólnieniem, że chodzi o tych co oglądają Andora i ogólnie filmy/seriale, więc nie wiem po co te wycieczki do plemion. Chyba chcesz się popisać wiedzą, wywyższyć i dowartościować, jakbyś nie wiedział o co chodzi. A sam piszesz "nie było jeszcze osoby w internetach".

  *Skoro się nie zgadzasz to czekam na zdanie "Hayden świetnym aktorem jest ". Nie jesteś w stanie nikogo przekonać do swoich racji

  "Przekonywanie do "moich racji" odnośnie tego czy ktoś jest świetnym/złym aktorem nigdy nie było istotą moich komentarzy. Kluczowe jest za to zweryfikowanie opinii innych użytkowników, którzy ubzdurali sobie, że są opiniotwórczą wyrocznią, po czym stękają, że nie przyjmuję ich argumentów :)"

  Nikt nie mówi, że jest wyrocznią. po prostu ciekawe jak sobie tłumaczysz, że zdecydowana większość fanów tak chwali Andora. Ano tak, bastion zszedł na psy :P

  "*jedyne na co cię stać to za każdym razem obsrać i ośmieszyć produkcję, którą fani pokochali. Mniej pychy i więcej szacunku dla innych."
  Jeżeli ktoś się czuje osobiście obrażony, bo ktoś obśmiał jego kochaną produkcję, to nie mój problem, a raczej jego niskiej samooceny."

  Już ci kiedyś dałem porównanie z Kościołem i ateistą. Wygadywanie skrajnie cynicznych rzeczy w miejscu gdzie zbierają się "fani" jest niesmaczne. Spora w tym zasługa tego, że tylko chodzi o to co mówisz ale jak mówisz. Widać, że chcesz się na siłę wyróżnić.

  "A gdy co gorsza robi z tejże produkcji element swojej tożsamości i dostaje konwulsji na widok osób nie wpisujących się w jego poglądową bańkę, to parafrazując Dakanna i Yako "Gwiezdne wojny nie istnieją, to jest fikcja". Ale tak naprawdę polecam udać się do specjalisty."

  Mam wrażenie, że próbujesz wiele razy udowodnić, że różni użytkownicy tego forum to idioci. Myślę, że coś na kształt konwulsji możesz dostawać Ty bo widząc tyle osób nie wpisujących się w twoją bańkę próbujesz za każdym razy coś tu negatywnego napisać. Widać mały szacunek do ludzi, twórców, aktorów.

  *dialogi będą na pierwszym miejscu w rankingach :P
  "A, no tak, tylko jak dopraszałem się kilka razy o przykłady, nastawała cisza, a przypominam jesteśmy tuż przed końcem sezonu."

  Co z tego że ci podam dialogi jak i tak wiesz lepiej i to będzie tylko kwestia opinii. Skoro monolog Luthena jest dla ciebie bardziej kiczowaty niż monologi Anakina to o czym tu będziemy gadać.

  "Oglądałem. Od samego wstępu wiadomo, że Oskarek z Radkiem będą podawać argumenty pod tezę, zaczynając od kloacznych peanów :)
  A tu sobie posłuchaj jak smutny, niekompetentny człowiek hejtuje Mroczne widmo :) https://youtu.be/EUXx-A5khOw"

  Oskarek. Śmieszny Oskarek, prawda? Kloaczne peany? Kolejni co gadają od czapy. Pewnie na pytanie czemu oni tak gadają masz odpowiedź bo nie są zbyt mądrzy i nie przytaczają żadnych sensownych argumentów poza "Andor jest wybitny". A pod Twoim linkiem widzę kompetentnego gościa z neutralną miną, który uważa, że TPM był rozczarowujący choć ma plusy. W sumie się zgadzam. • bartoszcze2022-11-19 10:57:15

  @darth sheldon
  Nie widzę co ten cały diclaimer pisze, ale już same odpowiedzi Stuntmana rozwalają komentarze :)

 • bartoszcze2022-11-19 10:53:53

  @Finster
  W sumie o tyle masz rację, że tylko przy rankingu trendów jest podane całe Top10 - aczkolwiek co mówią trendy to ja właściwie nie wiem, skoro przoduje dawno zakończone Stranger Things :)

  Wyniki oglądalności przynajmniej można próbować brać na serio.

 • disclaimer2022-11-19 03:35:40

  @Stuntman MIke

  *Jeśli tak to możemy przyjąć, że wszystko z dziedziny sztuki jest opinią.

  Tak, jest to wyłącznie kwestia umowy społecznej, trendów i zależna od osobistych preferencji. Jedni powiedzą, że Thom Yorke śpiewa jak jęczący kot i fałszuje, inni jeszcze co innego. Obiektywnie da się prawdopodobnie odróżnić śpiew od zwykłej mowy, ale nie przypisywać im atrybuty oparte na ludzkich upodobaniach.

  *"Ty za to dużo piszesz dla samego czepiania się słówek"

  Nie widzę w tym niczego złego, wszak wolę kiedy rozmówcy rozumieją słowa, których używają, inaczej ja nie rozumiem niczego z tego, co do mnie piszą :)

  *Skoro się nie zgadzasz to czekam na zdanie "Hayden świetnym aktorem jest ". Nie jesteś w stanie nikogo przekonać do swoich racji

  Przekonywanie do "moich racji" odnośnie tego czy ktoś jest świetnym/złym aktorem nigdy nie było istotą moich komentarzy. Kluczowe jest za to zweryfikowanie opinii innych użytkowników, którzy ubzdurali sobie, że są opiniotwórczą wyrocznią, po czym stękają, że nie przyjmuję ich argumentów :)

  *jedyne na co cię stać to za każdym razem obsrać i ośmieszyć produkcję, którą fani pokochali. Mniej pychy i więcej szacunku dla innych.

  Jeżeli ktoś się czuje osobiście obrażony, bo ktoś obśmiał jego kochaną produkcję, to nie mój problem, a raczej jego niskiej samooceny.
  A gdy co gorsza robi z tejże produkcji element swojej tożsamości i dostaje konwulsji na widok osób nie wpisujących się w jego poglądową bańkę, to parafrazując Dakanna i Yako "Gwiezdne wojny nie istnieją, to jest fikcja". Ale tak naprawdę polecam udać się do specjalisty.

  *dialogi będą na pierwszym miejscu w rankingach :P

  A, no tak, tylko jak dopraszałem się kilka razy o przykłady, nastawała cisza, a przypominam jesteśmy tuż przed końcem sezonu.

  *Posłuchaj sobie kompetentnych i uśmiechniętych ludzi, którzy prawie godzinkę omawiają świetność Andora. :)

  Oglądałem. Od samego wstępu wiadomo, że Oskarek z Radkiem będą podawać argumenty pod tezę, zaczynając od kloacznych peanów :)
  A tu sobie posłuchaj jak smutny, niekompetentny człowiek hejtuje Mroczne widmo :) https://youtu.be/EUXx-A5khOw

 • Finster Vater2022-11-19 02:25:25

  @Bartoszcze- to mówisz, że w tym okresie były nowe odcinki Wieś-mima i Mandaloriana?

 • Stuntman Mike2022-11-19 02:17:32

  ""Obiektywnie Hayden zagrał źle" pomimo, że ta opinia nie różni się niczym od tego, jakoby Portman i Jackson "zagrali jak drewno", bowiem oba twierdzenia są opinią XD Odsyłam do wykładu https://podarilove.ru/pl/chto-takoe-obektivnost-kak-otlichit-obektivnoe-mnenie-ot-subektivnogo/"

  Nie są oba opinią, gdyż zagrali jak drewno to porównanie do czegoś i tu można sobie wymyślać, natomiast czy dobrze ktoś zagrał czy źle odwołuje się już do pewnego warsztatu. Może mi powiesz, że zdanie "Freddy Mercury śpiewał dobrze" to tylko opinia? Jeśli tak to możemy przyjąć, że wszystko z dziedziny sztuki jest opinią.

  "Dużo piszesz dla samego pisania, a niewiele treści przekazujesz. W to też wchodzi ograniczona pula tematów, gdyż nawet tu ni w newsie czy w tagach nie znalazłem odnośników do słów "prequele", "Lucas", "Portman", "Hayden", "Jackson" :D"

  Ty za to dużo piszesz dla samego czepiania się słówek i filozofowania zamiast przykładowo bronić tezy, że jest inaczej. Skoro się nie zgadzasz to czekam na zdanie "Hayden świetnym aktorem jest ". Nie jesteś w stanie nikogo przekonać do swoich racji i jedyne na co cię stać to za każdym razem obsrać i ośmieszyć produkcję, którą fani pokochali. Mniej pychy i więcej szacunku dla innych.


  "Bardzo śmiała teza, masz na to jakieś badania? Co powiesz o Inuitach czy plemieniu Ayoreo z terenów Gran Chaco? Ile dialogów z Andora pojawiło się w rankingach najlepszych dialogów z SW?"

  Naprawdę myślisz, że mam na to badania? :)))) Uogólniam sobie i mówię o ludziach którzy oglądają SW i interesują się popkulturą. Zachowujesz się jak niezbyt kumaty robot :P O rankingi dialogów się nie martw, sądząc po tym co o tym sądzą fani tego forum i nie tylko, dialogi będą na pierwszym miejscu w rankingach :P

  Świeża rekomendacja :) Posłuchaj sobie kompetentnych i uśmiechniętych ludzi, którzy prawie godzinkę omawiają świetność Andora. :)
  https://www.youtube.com/watch?v=Akw0gkODc18

 • disclaimer2022-11-19 01:24:33

  "Obiektywnie Hayden zagrał źle" pomimo, że ta opinia nie różni się niczym od tego, jakoby Portman i Jackson "zagrali jak drewno", bowiem oba twierdzenia są opinią XD Odsyłam do wykładu https://podarilove.ru/pl/chto-takoe-obektivnost-kak-otlichit-obektivnoe-mnenie-ot-subektivnogo/

  Dużo piszesz dla samego pisania, a niewiele treści przekazujesz. W to też wchodzi ograniczona pula tematów, gdyż nawet tu ni w newsie czy w tagach nie znalazłem odnośników do słów "prequele", "Lucas", "Portman", "Hayden", "Jackson" :D

  Bardzo śmiała teza, masz na to jakieś badania? Co powiesz o Inuitach czy plemieniu Ayoreo z terenów Gran Chaco? Ile dialogów z Andora pojawiło się w rankingach najlepszych dialogów z SW?

 • Stuntman Mike2022-11-19 01:03:34

  "Widzę, że Kaskader w swoim żywiole. "

  Tak jak i Ty. :)

  "Co to obiektywnie znaczy "grać jak drewno"?"

  Nie napisałem że obiektywnie zagrali jak drewno. Napisałem, że obiektywnie Hayden zagrał źle a Portman i Jackson mimo, że umieją grać zagrali jak drewno i to już może być jak najbardziej moje odczucie. Znaczy to, że sztucznie, bez charyzmy jak na ich możliwości. Zamiast filozofować przyznaj, że dałbyś Oskara za lead i supporting roles każdemu :P

  Choćby komisarz Sev świetnie to uzasadnia, no ale mówiłeś, że go nie oglądasz :P

  "Tak, i miałeś mi podać przykłady tych uzasadnień, a nie podałeś :P"

  Ja i tak dużo piszę :), więc sobie łaskawie pooglądaj skoro już zapoznajesz się z opiniami w internetach. Poza tym komisarz jest bardziej wygadany i bardziej elokwentny niż ja :P

  Dialogi i monologi każdy słyszy jak się wybijają na tle innych produkcji SW.

  "Każdy? Przetrząsnąłeś cały internet i 8 miliardów ludzi na Ziemi? "

  Każdy na zasadzie, kto usłyszy ten zrozumie :)

 • disclaimer2022-11-19 00:30:07

  Widzę, że Kaskader w swoim żywiole. Co to obiektywnie znaczy "grać jak drewno"?

  Choćby komisarz Sev świetnie to uzasadnia, no ale mówiłeś, że go nie oglądasz :P

  Tak, i miałeś mi podać przykłady tych uzasadnień, a nie podałeś :P

  Dialogi i monologi każdy słyszy jak się wybijają na tle innych produkcji SW.

  Każdy? Przetrząsnąłeś cały internet i 8 miliardów ludzi na Ziemi?

 • Stuntman Mike2022-11-19 00:09:56

  "Nie było jeszcze osoby w internetach uzasadniającej, że są dobrze napisane. Spora różnica. "

  Cały internet przetrząsnąłeś? :)
  Choćby komisarz Sev świetnie to uzasadnia, no ale mówiłeś, że go nie oglądasz :P

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-11-19 00:07:54

  Widzę że diclaimer szczeka, a karawana jedzie dalej.

 • Stuntman Mike2022-11-19 00:05:32

  Z kolei co do gry aktorskiej to obiektywnie Hayden nie umiał grać w prequelach i dodatkowo Lucas go kiepsko prowadził :) A nawet aktorzy którzy umieli grać jak Portman czy Jackson zagrali jak drewno. (Thanks to Lucas) W Andorze niezależnie od sympatii to Starsgard, Serkis, Whitaker, Soller, O`Reilly, Luna, Fiona Shaw, you name it.... grają co najmniej dobrze albo wybitnie. Co do tego jak są napisane ich postacie to już bardziej subiektywne można dywagować ale moim zdaniem i tak jest to liga lepiej niż Kenobi, Fett, Mando czy prequele. Dialogi i monologi każdy słyszy jak się wybijają na tle innych produkcji SW.

  Co do tytułu to Andor w sumie powinien się nazywać Rebels, gdyby ten tytuł nie był zajęty, ale to nie jest jakiś większy problem. Najważniejsze, że jest to wreszcie wyższej jakości serial SW, w świetnym tonie, bez żenad, crindżu i infantylizmów, który z każdym następnym arkiem jest coraz lepszy. Jak progres się utrzyma to będzie można go stawiać obok serialowej klasyki s-f/opera.

 • disclaimer2022-11-18 23:21:45

  SW to fikcja, ale może się nie znam :)

 • thx11382022-11-18 23:02:20

  Ale jeśli o czymś nie napisano to nie znaczy, że nie mogło mieć miejsca, prawda?

 • bartoszcze2022-11-18 22:58:07

  @AJ
  coś takiego jak Talesy robi im wynik

  Ej, ale gdzie to wyczytałeś? Talesy robią jedynie szum w sieci, a nie wynik oglądalności.

 • disclaimer2022-11-18 22:27:06

  Nie ma czegoś takiego jak obiektywna opinia :)

 • AJ732022-11-18 22:22:29

  A to jest Twoja subiektywna opinia, a pisałem o obiektywnej :D

 • disclaimer2022-11-18 22:20:11

  Obiektywnie one nie są napisane.

 • AJ732022-11-18 22:13:09

  Nie spotkałem też osoby, która by uzasadniła obiektywnie, że są źle napisane :D

 • disclaimer2022-11-18 22:02:04

  Nie było jeszcze osoby w internetach uzasadniającej, że są dobrze napisane. Spora różnica.

 • AJ732022-11-18 21:45:20

  bo wszyscy albo Luthen, albo Kino, czy to Sryril, czy panna bitchface :P
  Dżizas, toż to ogromny plus !. Mieć w serialu tyle dobrze napisanych postaci, i jeszcze świetnie obsadzonych aktorsko - tylko życzyć tego wszystkim przyszłym produkcjom bez znaczenia czy serial to czy film SW.

 • Mossar2022-11-18 21:35:21

  A idź pan, Opowieści Jedi to taka głupotka do zapomnienia po paru dniach. Odcinki o Dooku były spoko, ale gdzie im tam do Andora.

 • disclaimer2022-11-18 21:29:19

  Qel wyjątkowo z sensem. A że nie hit? Serial z Gwiezdnymi wojnami w pierwszym członie tytułu... bez Gwiezdnych wojen. W drugim Andor - Cassian, charakter, który ogólnie #nikogo, bo wszyscy albo Luthen, albo Kino, czy to Sryril, czy panna bitchface :P

 • AJ732022-11-18 21:22:52

  :D, to w Talesach jest fabuła ? ... Traktować to jak uzupełnienie, to i owszem, ale porównywać z serialem gdzie są pełne epizody a nie luźne parominutowe wątki ?

 • Qel Asim2022-11-18 21:09:51

  A idźcie mi w... dal 😂 z propozycją relacji partnerskich między Syrilem a Daedrą!
  Ona jest świetna podobnie jak cały wywiad imperialny, ale jak widzę Syrila to mam ochotę rzucać kapciem w ekran.

  A jak Lucasfilm z Disney`em będą bardziej ingerować w II sezon to bardzo dobrze, bo jakby fabuła Andora była choć w 1/4 tak dobra (lub jakby chociaż była jakaś w ogóle) jak w Opowieściach Jedi, to ten serial by był absolutnym hitem. Nikt by nawet nie zwracał uwagę na udział Serkisa, a tymczasem odnoszę wrażenie, że jego pojawienie się miało być tylko po to by ludzie znudzeni pierwszymi dwoma aktami jednak nie rzucili serialu.

 • AJ732022-11-18 21:05:59

  Niestety, tak może być. Chociaż niekoniecznie. Wydaje się, że serial jednak zachowa ten sam styl co w pierwszym sezonie. Trzymam się tego co wcześniej Luna mówił, że to taki bardziej na poważnie serial, bez tej całej bajkowej otoczki SW.
  Patrząc jednak po tych wynikach, to kamyczek należy wrzucić do fanowskiego ogródka. Disney po prostu wyciąga wnioski. Skoro coś takiego jak Talesy robi im wynik, to zapomnijcie o oryginalnych i ciekawych produkcjach. Tak serialowych, jak i przede wszystkim, filmowych.
  Dobrze, że chociaż "Mando" trzyma poziom, ale podejrzewam, że gdyby wyciąć z niego żabę, to byłoby jak z "Andorem".

 • bartoszcze2022-11-18 21:05:56

  @Finster
  To są okresy, w których już nie było nowych odcinków Pierścieni.

 • Lord Sidious2022-11-18 20:58:01

  @Peter_D - warto zwrócić uwagę na coś, co powinno być widoczne lepiej w kolejnych rankingach. Na ile "Andor" będzie utrzymywał obecną publiczność (minimalne spadki). Oraz to jaki będzie miał udział w późniejszym terminie. Streaming działa inaczej niż TV, peak jest ważny i on poniekąd jest skorelowany z tym, co robi Parrot (czyli zainteresowaniem w sieci), ale jeszcze ważniejsze jest to, żeby serial żarł po premierze. Jak Mando. Jak ludzie będą wracać do serialu, a nowi będą po niego sięgać, to Disneyowi nie robiąc nic, też będzie żarło. I o to chodzi.
  Natomiast już widzę, że Serkis z "Andora" się przebija w sieci. Zobaczymy na ile wpłynie to na popularność.

 • Peter_D2022-11-18 20:50:15

  Trochę słabo niestety wychodzi ten serial na tle takiej Opowieści podręcznej. Coś czuję, że Disney przy drugim sezonie będzie chciał wtrącić swoje trzy grosze "uatrakcyjniając" serial wg. swoich tylko znanych algorytmów, przy okazji ściągając serial na dno.
  Co więcej mam poważne obawy, że będzie ciężko uzyskać zielone światło na podobną produkcję. Powrócą do bajeczek jak Opowieści Jedi i na takie potworki będzie szła kasa szerokim strumieniem, a nie na bardziej ambitne produkcje.

 • Finster Vater2022-11-18 19:35:17

  Syril z Daedrą wiecie co

  Secna małżeńska: Ona go tłucze po łbie wibrowałkiem, a on w nią wpatrzony z maslanymi oczami :)

  PS. Pierździonków nie widze na tej liście, hmmm???

 • disclaimer2022-11-18 19:03:20

  Fajnie, że pan Gilroy z kolegami próbują sobie robić z SW platformę do odreagowywania jakichś swoich niespełnionych fantazji seksualnych :)

 • AJ732022-11-18 18:58:05

  No i patrzajta, jak im trzeba łopatologicznie niektóre rzeczy tłumaczyć. Chcecie "Andora" z najlepszym wynikiem oglądalności ? - zróbcie odcinek jak Syril z Daedrą wiecie co :P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..