TWÓJ KOKPIT
0

Parszywa Zgraja

Plotki o „The Bad Batch” #10

2022-12-27 13:45:28 Różne

Święta, święta i po świętach, choć nie dla nas, bo za nieco ponad tydzień dostaniemy nową porcję „Gwiezdnych Wojen”. Mowa oczywiście o drugim sezonie „Parszywej zgrai”, którym zacznie się ten wyjątkowo obfitujący w starwarsowe produkcje rok. Co zatem działo się od czasu najnowszego zwiastuna?

Oficjalne materiały

Zgodnie z tradycją, zaczynają pojawiać się plakaty. Na dobry początek dostaliśmy nieco starszą już Omegę.Pokazał się również krótki filmik promocyjny, w którym możemy zobaczyć kilka nowych ujęć.Pierwsze recenzje

Wybrani dziennikarze i blogerzy już widzieli niektóre odcinki i dzielili się swoimi wrażeniami w różnych mediach społecznościowych. Jest tego całkiem sporo, dlatego opiszemy tylko co ciekawsze spostrzeżenia.

 • Savannah Sanders z The Direct chwali animację i uważa, że Omega wkrótce stanie się kolejną ikoną Sagi. Jej zdaniem jednak serial nie osiągnął jeszcze poziomu „Rebeliantów” czy „The Clone Wars”, a już zwłaszcza gdy spojrzy się na „Andora” czy „Opowieści Jedi”.

 • Adam Holmes z Cinema Blend oglądał 14 odcinków i twierdzi, że TBB to godny następca TCW. Zobaczymy wiele zwrotów akcji, a usatysfakcjonowani będą zwłaszcza fani Omegi i Crosshaira.

 • Zdaniem Tessy Smithy z Mamma's Geeky pierwsze cztery odcinki są mroczne i pełne suspensu, ale jest tam też filler.

 • Sean Keane z CNET-u też zauważa, że opowieść o Crosshairze jest niesamowita. Do tego dostaniemy nawiązania do wojen klonów i będziemy światkami ważnych momentów z historii Sagi.

 • Wedle Jacoba Fishera z Discussing Film możemy spodziewać się jednej z lepszych starwarsowych animacji, mimo obecności kilku słabszych odcinków. Historia jest całkiem mroczna i stanowi duży skok jakościowy w stosunku do sezonu pierwszego.

 • Tricia Barr jest zdania, że fani TCW postradają zmysły. Ponadto możemy spodziewać się wątków takich jak dynamika społeczna, machinacje polityczne dokonywane przez jednostki, trauma czy związki rodzinne. Tricia, fanka Techa, jeszcze bardziej się do niego przywiązała po obejrzeniu prawie całego drugiego sezonu.

 • Russ Milhelm to kolejna osoba podkreślająca dobrą historię sklonowanego snajpera. Zauważył też wiele nawiązań i ciekawostek do ogółu SW.

 • What's On Disney Plus zdradza więcej - nie za dużo, ale zaznaczamy spoilery, jeśli całkiem chcecie ich unikać: (Spoiler):zobaczymy wyścigi ścigaczy, poszukiwanie skarbów, napady i wiele więcej(Koniec Spoilera). Całość łatwo się ogląda, a jeśli podobał Wam się sezon pierwszy, to i ten się spodoba.

 • Corey Van Dyke z The Convor Call zauważa, że trzeci odcinek jest najlepszy, jeśli chodzi o historie o klonach. Również jego zdaniem Crosshair jest najbardziej wyróżniającą się postacią, był pewien moment, w którym bardzo mu kibicował. Fani Echa (i różnych klonów) również dostaną co nieco więcej.

 • Thomas Storai z Future of the Force zdradza, że pojawi się kilka znanych postaci.

 • Main Imagination uważa, że strona techniczna drugiego sezonu jest gorsza, niemniej dostajemy o wiele lepszą historię. Zwłaszcza druga połowa idzie w stronę, której nikt się nie spodziewa.

 • William Deveraux z Ion Cannon Cast twierdzi, że serial ma wiele serca, a fani będą skakać z radości, choć nie do końca podoba mu się format „misji tygodnia”.


Twórcy opowiadają

Na IGN-ie ukazał się wywiad z Jennifer Corbett, główną scenarzystką, Dee Bradley Bakerem, Bradem Rau, naczelnym reżyserem i Michelle Ang, Omegą. Niestety filmu nie można osadzić. Co można się z niego dowiedzieć?

Po zniszczeniu placówki na Kamino Imperium jest zdania, że Parszywa Zgraja nie żyje. Na początku sezonu drugiego skaczemy w czasie o kilka miesięcy - ekipa w tym czasie ukrywała się, więc jest nieco poobijana, ich zbroje mają nowy wygląd, który zresztą widzieliśmy na materiałach promocyjnych. Niewychylanie się ma swoje plusy, niemniej im więcej misji Badbacze wykonają, tym bardziej będą otwierać im się oczy na to co Imperium - i nie tylko - robi w Galaktyce. A zatem przyjdzie czas na ponowne stanięcie do walki. Zresztą gdy rząd dowie się, że ekipa żyje, nie spocznie, dopóki jej nie dopadnie, bo jest ona świadkiem wydarzeń, które powinny pójść w zapomnienie, a które mogą doprowadzić do buntu.

Zobaczymy jak Omega i jej „ojcowie” rozwijają się i wpływają na siebie wzajemnie. Dziewczyna zacznie podejmować coraz więcej samodzielnych decyzji, zresztą rola najemniczki dobrze jej służy. Nie jest już bezustannie zachwycona światem dookoła, teraz więcej frajdy sprawiają jej misje i rozwijanie swoich umiejętności. Zauważy, że posiadanie otwartego umysłu jest najbardziej pragmatycznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Będzie miała wszak problem z zaufaniem innym - wszystko będzie chciała robić sama. W drugim sezonie zobaczymy nieco więcej interakcji między nią a Techem i Echem.

Crosshair miał pod koniec sezonu pierwszego wybór - mógł bezpiecznie odlecieć z dawną ekipą lub pozostać sam na platformie pośrodku morza. Wybrał to drugie, przez co nie opuścił Imperium. Żołnierz nie uważa się za złoczyńcę, teraz jeszcze bardziej jest przekonany, że postąpił słusznie. Nie jest oczywiście ślepy - będzie widział zmiany zachodzące dookoła, ale sam będzie uważał się za elitarnego wojaka, niezbędnego nowemu rządowi. Mężczyzna rozwinie relację z Codym, którego będzie postrzegał jako równie dobrego żołnierza.

Wątek innych klonów będzie również istotny. Zobaczymy jak radzą sobie jako zwykli żołnierze, choć stanie się jasne, że dla Imperium będą mięsem armatnim. Rząd będzie miał bowiem inne plany na rozwój swojej armii, czego zaczątki widzieliśmy już w sezonie pierwszym. Parszywa Zgraja będzie miała inne poglądy na pewne sprawy, między innymi na tą.

Wchodzimy na spoilerowe terytorium. Spośród osób, które oglądały odcinki w Lucasfilmie znalazło się trochę takich, które podzieliły się szczegółami dotyczącymi odcinków na Twitterze i Reddicie. Oczywiście nie wiemy na ile to prawda (a niektóre z nich wyglądają na szyte naprawdę grubymi nićmi), ale czytacie dalej na własną odpowiedzialność. Jest też kilka nowych obrazków.(Spoiler):
 • AZI podobno zostanie zatrudniony w barze u Sid - nie wiadomo czemu ekipa po prostu nie wzięła go ze sobą.

 • Serenno - na zwiastunie widać okna pałacu Dooku - podobno „nie ma sensu w historii i pojawia się na 20 sekund”.

 • Historia Huntera nie jest jakaś niezwykła, ale możemy się martwić o Omegę i jej przyszłość - zostanie pochwycona przez Imperium. Ostatni odcinek nazywa się „Plan 99” i ma to być misja jej uratowania.

 • Echo zacznie się zastanawiać dlaczego drużyna nie pomaga za bardzo innym ludziom i ścierać się na tym tle z Hunterem.

 • Cody będzie musiał podjąć trudną decyzję, ale nie taką, jakiej się spodziewamy.

 • Omega ma spotkać się sam na sam z Kaminoanami, gdzie będzie miała „silną pozycję” w rozmowie. Mamy dowiedzieć się co nieco o jej przeszłości, ale nie wszystkie pytania znajdą swe odpowiedzi. Ma się pojawić wątek jej DNA. Na górze Tantiss ma się stać „nie to, czego się spodziewamy”. Ma to mieć związek z Nalą Se i Crosshairem.

 • Na pytanie, czy pojawi się Boba Fett, użytkownik Borodulin odpowiedział, że nie chce spoilerować „przyjemnych niespodzianek w przyszłym tygodniu”.

 • Wątek zniszczenia Tipoca City ma być pociągnięty i tutaj ważną rolę odegra Bail Organa.

 • Będziemy płakać pod koniec odcinka 14 (gdy zagra motyw Omegi) i gdy Crosshair będzie musiał podjąć trudną decyzję. Będą epizody tylko o nim, bez reszty Zgrai.

 • Była plotka, że Rex będzie w związku z... jedną z sióstr Martez, ale podobno to nieprawda.

 • Będzie więcej gościnnych wystąpień niż w sezonie pierwszym. Pojawi się dwójka Jedi. O Gungim wiemy choćby z trailera, został zatem jeszcze jeden. Wystąpi również prawie cały oddział Delta, wspomniany będzie Grogu.


(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Andor (serial) (237) Brad Rau (11) Dee Bradley Baker (67) Jennifer Corbett (27) Michelle Ang (13) Opowieści Jedi (Tales of the Jedi) (42) Parszywa zgraja (The Bad Batch) (122) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (625) The Clone Wars (1406)

KOMENTARZE (24)

 • SW-Yogurt2023-01-01 16:07:56

  Ikony firmy na D: Rey, Eulalia i wkrótce Omega. ~:D

 • bartoszcze2022-12-30 21:18:09

  To że istnieje, to dopiero połowa problemu, bo nie znajduje się na mojej półce ;)
  I nie, nie mam presji żeby go tam umieścić.

 • Finster Vater2022-12-30 18:55:34

  Box set "istnieje" 😉 problem że zawiera tylko sezony 1-5. Za to ma galerię, wycięte sceny, wywiady i cuda na kiju. Polecam zdecydowanie.

  Do tego "6" jest na osobnej płycie.

  Niestety, nie ma "7" bo Disney nie lubi moich monet, jak widać.

 • bartoszcze2022-12-30 18:27:38

  Chyba na complete box set xD

  Subskrypcję D+ przerwałem miesiąc temu i nie wiem kiedy wrócę.

 • rebelyell2022-12-30 17:55:44

  To co tu jeszcze robisz? Oglądaj! :D

 • Finster Vater2022-12-30 16:54:03

  To na co Ty jeszcze czekasz?

 • bartoszcze2022-12-30 11:47:07

  Oczywiście. Tylko to oznacza, że muszę obejrzeć 111 odcinków zanim siądę do BB :)

 • rebelyell2022-12-30 11:05:52

  Po co sobie komplikować życie :)

 • bartoszcze2022-12-30 11:01:42

  @rebelyell
  This is the way. I have spoken ;)

 • rebelyell2022-12-29 19:51:27

  Najłatwiej po prostu obejrzeć całość :D

 • DarkSithLord2022-12-29 19:31:48

  W kwestii Clone Wars najlepiej zobaczyć najważniejsze odcinki - Cały wątek Sióstr nocy, maula, Mandalory, wydalenie Ahsoki z zakonu i 7 sezon, ewentualnie też odcinki z bratem, siostra i ojcem, no i bez znajomości wątku cytadeli też ciężko jakolwiek zacząć oglądać Bad Batch

 • Finster Vater2022-12-29 12:44:53

  No u mnie są. Sezon I mam też na płycie, niestety sezonu II już nie wydali w rozsądnym formacie.

 • bartoszcze2022-12-29 09:25:27

  @sheldon
  Na polskim D+ były shorty. Piszę "były", bo od miesiąca nie korzystam.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-12-29 02:14:31

  @Finister
  Ale Freemakerów nie ma na Dplus o ile się orientuję.

 • Finster Vater2022-12-28 23:58:59

  No tak, ale oglądanie 7 bez wcześniejszych sezonów też jest bez sensu.

  U mnie była siostrzenica z PL na 2 miesiące wakacji, to nadrobiła całość SW, łącznie z "Freemakerami" (i nie, nie siedziała wyłącznie przed telewizorem)

 • 19shady962022-12-28 22:13:22

  @bartoszcze Clone Wars ogląda się lepiej z kolejnymi sezonami, od 4 w górę leci już bardzo szybko. Ale do The Bad Batch tak naprawdę potrzebny jest Ci tylko ostatni 7 sezon.

 • bartoszcze2022-12-28 15:08:44

  No to jak nie ma sensu, to poczeka na święty nigdy.

 • rebelyell2022-12-28 15:05:45

  @bartoszcze: no jednak to dalszy ciąg historii tych samych bohaterów

 • bartoszcze2022-12-28 08:24:36

  @Finster
  No nie wiem, przez 3 miesiące abo D+ zmęczyłem pierwszy sezon (łykając w tym samym czasie trzy sezony Rebelsów). Dopóki to jest bardziej The Anakin Wars niż The Clone Wars, to raczej mi nie przyspieszy...

  Z drugiej strony w tej chwili nie wiem kiedy wrócę do D+. Znaczy czy wcześniej niż na drugi sezon Andora :)

 • Finster Vater2022-12-27 23:23:59

  @Bartoszcze- w TCW masz historię Rexa, Echo, początek Badbaczów - "Rebelsy" mogłeś oglądać beż, ale i tak parę rzeczy wymagało tłumaczenia, tu będzie chyba gorzej.

  TCW da się zobaczyć w miesiąc, więc spoko.

 • bartoszcze2022-12-27 20:25:18

  Wiem, że chronologicznie dzieje się po, ale na tej zasadzie to Rebelsów też nie wolno oglądać przed obejrzeniem TCW ;)

 • rebelyell2022-12-27 19:59:19

  W sumie bardziej na to czekam niż aktorskie seriale :D

  @bartoszcze: jako że dzieje się po TCW to chyba warto jednak nadrobić przed TBB.

 • bartoszcze2022-12-27 19:41:01

  Ja w sumie z innej beczki - na ile do oglądania BB potrzebna jest znajomość TCW?
  Bo z tych drugich na razie zdążyłem pierwszy sezon i nie wiem, czy jest sens podchodzić bez kolejnych sześciu...
  ...co w moim przypadku potrwa dłuuuugo.

 • Mister S.2022-12-27 16:42:39

  Nie no, wszystko zapowiada się bardzo fajnie, zwłaszcza jeśli do poziomu Rebelsów daleko ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..