TWÓJ KOKPIT
0

Ahsoka

Nosił loth-wilk razy kilka, a Filoni przyniósł w „Ahsoce” loth-wilka

2023-01-16 17:42:43

Pewnie na bardziej oficjalne wieści o „Ahsoce” musimy jeszcze poczekać. Może bliżej Celebration lub finału trzeciego sezonu „The Mandalorian” coś się pojawi, ale zawsze zostają plotki. A te dostarczają nam Bespin Bulletin i MSW.

Na początek mamy kilka aktualizacji, jeśli chodzi o wcześniejsze spoilery do „Ahsoki”. Po pierwsze Ray Stevenson zagra postać określaną jako Baylon (nie Babylon). Potwierdzają, że to były Jedi, ocalały z rozkazu 66, zaś Ivanna Sakhno gra Shin, jego uczennicę. Shin może być też Siostrą Nocy, ale to nie jest jasno określone. W każdym razie Siostry Nocy z serialu będą inaczej widziały Moc i to one będą odpowiadać za przeciągnięcie Baylona na Ciemną Stronę.

Baylon i Shin będą pracować razem z Thrawnem, a ich głównym zadaniem będzie pojmanie Ahsoki Tano. Wielki Admirał także będzie chciał schwytać Ezrę Bridgera (Eman Esfandi) i Sabine Wren (Natasha Liu Bordizzo).

Thrawnowi będą także podlegać szturmowcy, ale tu po tych wszystkich wojnach są pewne braki, zwłaszcza jeśli chodzi o zbroję. W pewien sposób „Ahsoka” nawiąże do „Skywalker. Odrodzenie”. Tam widzieliśmy jak Kylo Ren przekuwał swoją maskę, co z kolei było inspirowane japońską sztuką kintsugi. Tu będzie podobnie. Fragmenty zbroi szturmowców mają być złączone złotymi fragmentami, więc będzie to nawet bliższe japońskiej tradycji.

MSW ponadto spekuluje, że ci szturmowcy mogli zostać przywróceni do życia dzięki magii Sióstr Nocy. Znów jednak to nie jest coś, co potwierdzają ich źródła.I teraz można przejść do „nowości”. Otóż Dave Filoni wprowadzi w serialu nową postać imieniem San. To oczywiście nawiązanie do „Księżniczki Mononoke”, filmu wyprodukowanego przez studio Ghibli. San ma jeździć na wilku, czyli Filoni znów w swoim żywiole. Oczywiście będzie to loth-wilk. Na planie „Ahsoki” zastosowano podejście podobne do IX Epizodu, czyli przebrano konie. U Abramsa grały one orbaki, tu loth-wilki. Podobno twórcy zastanawiali się czy nie zbudować kukły wielkiego psa, czegoś podobnego do smoka Falkora z „Niekończącej się opowieści” (Falkor był właściwie gigantycznym, latającym psem), jednak zrezygnowano z takiego podejścia. Za to zobaczymy Rosario Dawson (Ahsoka) w białym stroju jadącą na wilku.

Wilk ma być nazywany „Doom”. I tu fani „Rebeliantów” mogą zacząć sobie przypominać pewne rzeczy. Tam wilk ukazał się Ezrze i był manifestacją woli Mocy Kanana. Więc może w ten sposób Kanan pojawi się w serialu. Biorąc to pod uwagę, wciąż brakuje nam jeszcze informacji o Zebie.

Premiera „Ahsoki” planowana jest na ten rok. Dokładny terminarz nie jest znany, ale można strzelać, że będzie to gdzieś bliżej trzeciego kwartału.
TAGI: Ahsoka (88) Celebration (490) Dave Filoni (576) Eman Esfandi (3) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (444) Ivanna Sakhno (5) J. J. Abrams (551) Natasha Liu Bordizzo (9) Ray Stevenson (4) Rosario Dawson (63) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (613) The Mandalorian (513)

KOMENTARZE (7)

 • Nestor2023-01-17 12:41:29

  Rebelianci - wersja aktorska

 • Adakus2023-01-17 11:19:48

  Wyczuwam lekką inspirację grą JFO.

 • bartoszcze2023-01-16 22:31:14

  W sumie od tego kiedy Ahsoka będzie emitowana, może zależeć, kiedy wrócę na D+.
  Ale to nie jest główny czynnik :)

 • SW-Yogurt2023-01-16 21:20:42

  Żaden się nie rozpuścił, każdy się ino przewrócił, część ukryła się w zasłonie dymnej z lipnych wybuchów.

 • bartoszcze2023-01-16 19:57:56

  @Yogurt
  W filmie kilku na pewno!

 • SW-Yogurt2023-01-16 19:57:05

  Ciekawe, czy jacyś Jedi faktycznie zostali odstrzeleni w ramach R66. Coraz bardziej wychodzi, że ta cała czystka, to rebeliancka propaganda. ~:)

  Koniopies... Super, już się nie mogę doczekać. ~:)

 • rebelyell2023-01-16 18:48:52

  Chyba wolałbym to zobaczyć w formie animowanej XD

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..