TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Kolejne zmiany w Disneyu, Susan Arnold odchodzi

2023-01-18 16:20:57Jak pamiętamy pod koniec roku z dnia na dzień z Disneya odszedł Bob Chapek. Ale wygląda na to, że sezon zmian w Disneyu wciąż trwa. Zaczynamy od oficjalnej wiadomości, Susan Arnold, będąca prezesem rady nadzorczej odchodzi z Disneya. Jej miejsce zajmie Mark Parker, który jest w radzie od 2016. Zmiana nastąpi podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy.

Co ważniejsze, na razie nikt nie zajmie miejsca zwolnionego przez Susan Arnold. Od grudnia 2021 kierowała ona radą i była tym samym najważniejszą osobą w Disneyu. Oficjalny powód jej odejścia to fakt, że w radzie przepracowała już 15 lat i zgodnie z polityką wewnętrzną Disneya jej kadencja wygasła. Są głosy, że to tylko oficjalny powód, a przyczyną jest czyszczenie Disneya przez Boba Igera. Warto wspomnieć, że z radą nadzorczą Iger jest związany znacznie dłużej niż 15 lat, ale z pewnymi przerwami.

Mark Parker przez 7 lat zarządzał firmą NIKE, Inc, gdzie obecnie jest szefem rady nadzorczej. Iger sugeruje, że ma on duże doświadczenie w czasie transformacji, a to się przyda Disneyowi.

Tyle, jeśli chodzi o oficjalne wieści. Za to pojawiają się plotki, których źródłem jest Kamran Pasha. Był on gościem podcastu Valliant Renegade, gdzie omawiał informacje, które umieścił na swoim Patronite. Pasha jak twierdzi, ma źródło w Disneyu... więc właściwie po tym mogłaby się od razu zapalić czerwona lampka jeśli chodzi o wiarygodność. Ale tym razem może być inaczej. Karman Pasha bowiem jest producentem w Hollywood. Z niewielkimi sukcesami i dorobkiem, ale jednak. Odpowiadał za kilka odcinków seriali takich jak „Uśpiona komórka”, czy „Nikita” lub „Nastoletnia Maria Stuart”. Może zatem faktycznie mieć jakieś źródła i znajomości, albo próbuje wykorzystać czas do promocji samego siebie. Powinniśmy móc zweryfikować jego doniesienia w ciągu najbliższych miesięcy.

Zdaniem Pashy, Kathleen Kennedy odejdzie w tym roku. Nic nowego, bo donosił o tym już John Campea. Oczekujemy, że faktycznie nastąpi to gdzieś w okolicach premiery „Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia”. Ale dalej, Kamran twierdzi, że w Lucasfilm czeka nas czystka i odejdą między innymi Pablo Hidalgo, Carrie Beck i jeszcze kilka innych osób związanych ze Story Group. I chyba to będzie najlepszy test wiarygodności tych doniesień.

Zdaniem Pashy, Kennedy prosiła Igera, by pozwolił jej zostać, do czasu aż skończy film Damena Lindelofa. Bob się nie zgodził, bo podobno film nawet nie dostał zielonego światła. Co jest o tyle ciekawym doniesieniem, że wszystko wskazywało, iż zdjęcia do tej produkcji ruszą w tym roku. Niektóre źródła mówiły nawet o kwietniu, co wydawało się być mało wiarygodne.

Kamran dodatkowo twierdzi, że Lindelof wykorzystał patent Leslye Headland i sam się wygadał ze swoim filmem, w momencie, gdy dopiero trwały rozmowy, a nie było jeszcze żadnej decyzji. Kennedy z jednej strony by zachować twarz, z drugiej pokazać, że ma coś w produkcji podchwyciła to.

Ile w tym wszystkim prawdy, nie wiadomo. Przekonamy się w najbliższych miesiącach, w szczególności na Celebration. Jedno pozostaje pewne, obecny kontrakt Igera mówi o dwóch latach, w których ma znaleźć swojego następcę i przeprowadzić restrukturyzację. Przede wszystkim by zabezpieczyć swoje dziedzictwo. Prawdopodobnie będzie to także dotyczyć Lucasfilmu i przyszłego zarządu.
TAGI: Bob Chapek (20) Bob Iger (173) Carrie Beck (23) Celebration (520) Damon Lindelof (37) Disney (514) Indiana Jones (360) Kathleen Kennedy (477) Leslye Headland (45) Lucasfilm (789) Mark Parker (1) Pablo Hidalgo (332) Susan Arnold (3)

KOMENTARZE (9)

 • Lord Sidious2023-01-19 21:11:24

  @batroszcze - być może trochę skrótowo to opisałem. Z tego, co rozumiem, to typowy korporacyjny światek. LFL sobie pracuje nad filmem, ale nie poszedł jeszcze na komitet akceptujący, dający zielone światło. Czyli jest rozwijany pomysł i szykowana prezentacja, by to obronić. Jak w banku z wnioskiem o kredyt inwestycyjny. Ludzie pracują, szykują dokumentacje, a komitet ryzyka, nawet nie wie, co tam mają w planach, dopóki ktoś tematu na komitet nie przyniesie. Wtedy jest go/not go.

 • DarthMati2023-01-19 01:00:01

  Wszystkich wyrzucić!

 • rebelyell2023-01-18 22:04:50

  Czy to jest jeszcze do odratowania?

 • SW-Yogurt2023-01-18 21:48:59

  Mogę nic nie robić, w dodatku zdalnie, za pół kasy tego, co go wykopsneli; kontrakt na dwa lata, plus opcja na kolejne dwa, że nie zatrudnię się u konkurencji. Udziałowcy powinni być zachwyceni.

 • AJ732023-01-18 20:43:01

  Sorry, ale w nic nie robieniu to tam już duża konkurencja jest. No chyba, że jesteś bezkonkurencyjny, to wtedy jest szansa :P

 • SW-Yogurt2023-01-18 19:29:46

  Jak nie mają kogo tam posadzić, to mogę się od biedy zgłosić. Też się na tym nie znam, ale jeśli mi odpowiednio zapłacą, to nie będę niczego robił.

 • AJ732023-01-18 18:22:16

  Tam wszyscy do wywalenia som.

 • bartoszcze2023-01-18 17:28:45

  "żeby pokazać że ma coś w produkcji", aha, bo z pewnością nikt w Disneyu nie wie, na jakie filmy dali zielone światło i jakie mogą być w produkcji xD

 • disclaimer2023-01-18 17:06:34

  odejdą między innymi Pablo Hidalgo, Carrie Beck

  zbyt piękne by było prawdziwe

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..