TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Data premeiry „Young Jedi Adventures”

2023-02-10 15:25:53 Oficjalna

O serialu dla dzieci przedszkolnych - „Young Jedi Adventures” - słyszymy od jakiegoś czasu. Teraz Oficjalna podzieliła się kilkoma nowymi informacjami o nim, przede wszystkim datą premiery. A będzie to święto fanów, Dzień Star Wars - 4 maja.

Dziejąca się w okresie Wielkiej Republiki animacja opowie historie o grupie młodzików pod okiem mistrza Yody, którzy przeżywają przygody, pomagają wszelkiej maści stworzeniom i uczą się jak być dobrymi Jedi. Poniższe obrazki ukazują ekipę podczas treningu na planecie Tenoo - i nie jest to nowy glob. Mapy ukazują go jako leżący w pobliżu Elphrony (tam stacjonowali Loden Greatstorm i Bell Zettifar w „Świetle Jedi”, odwiedzili ją również Luke Skywalker i Ben Solo w komiksie o tym drugim), Vasseka (to tam generał Grievous miał swój zamek w TCW) oraz Lotho Minor (planety-wysypiska, gdzie Maul stworzył swoje pajęcze nogi). Podsumowując, może być ciekawie, tym bardziej, że w z opisów książek dowiadujemy się, że na Tenoo znajdowała się placówka Jedi.

Oficjalna ujawniła też głównych aktorów. Prócz znanych już nam Jamaala Avery Juniora (Kai Brightstar, główna postać) oraz Emmy Berman (Nash Durango, rudowłosa pilotka), usłyszymy jeszcze:

 • Juliet Donenfeld jako Lys Solay, czyli pantorańską młodzik z fioletowym mieczem.

 • Dee Bradley Bakera jako Nubsa, młodzika o niebieskim futerku. Jego rasa to Pooba, choć były głosy fanów, że może jest przedstawicielem niezwykle podobnych Qubeyów.

 • Jonathan Lipowa jako RJ-83 - mały droid widoczny na obrazku.

 • Piotra Michaela jako mistrza Yodę. Nie udało nam się znaleźć czy aktor ma polskie korzenie, czy tylko nosi rodzime imię. Dlaczego w zielonego nie wciela się Tom Kane? Bo ten niestety w wyniku udaru, którego doznał w 2021 r., nie może prawidłowo mówić.


Seria pojawi się oczywiście na Disney+.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Dee Bradley Baker (54) Disney+ (469) Emma Berman (2) Jamaal Avery Junior (2) Jonathan Lipow (1) Juliet Donenfeld (1) May the 4th (Star Wars Day) (55) Piotr Michael (1) Przygody młodych Jedi (Young Jedi Adventures) (7) The Clone Wars (1390) Tom Kane (32) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (186)

KOMENTARZE (7)

 • DarthMati2023-02-14 17:15:19

  @ObiWajd raczej w puchatego Azumarilla ;p

  Jakieś badziewie. Oczywiście główna postać to człowiek. Kompani - podległa mu samica z obcej rasy, w której się zakocha i głupi grubasek, też z obcej rasy, na doczepkę, żeby można było się z kogo pośmiać, przecież nie w wielkiego rycerza. Kolonializm ma się dobrze.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2023-02-10 23:12:39

  @OwenKRK Wiem, że to pewnie będzie bliższe Spidey i Super kumple czy Bobu Budowniczemu, ale lubię się łudzić, że może jakiś "parental bonus" się znajdzie.

 • ObiWajd2023-02-10 19:29:48

  Znów ten Marill... Jak osiągnie rangę rycerza to ewoluuje w Azurilla...

 • SW-Yogurt2023-02-10 17:36:08

  Wreszcie Gwiezdne Wojny wracają do korzeni. ~:)

 • OwenKRK2023-02-10 16:13:28

  Jaram się, już nie moge się doczekać oglądania Star Warsów z moimi przedszkolnymi dziećmi :)

  @darth sheldon hiszpański inkwi - wydaje mi się, że żadna z przedstawionych przez Ciebie produkcji nie jest skierowana do tego przedziału wiekowego. Przynajmniej Gumisie z pewnością nie są, co do reszty pewności nie mam.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2023-02-10 15:55:40

  Mam nadzieję że jeśli chodzi o bycie serialem dla najmłodszych, to będzie bliżej My Little Pony, Eleny z Avaloru czy (tu starsi na pewno skojarzą) Gumisiów.
  Ale mimo wszystko cieszy że będzie jakiś serial dla najmłodszych, w USA to ponoć masa fanów pierwszy kontakt z marką miała przez Ewoki i Droidy.

 • Mossar2023-02-10 15:31:17

  Jako tata 3-latka jaram się ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..