TWÓJ KOKPIT
0

Parszywa Zgraja

„Parszywa Zgraja” #25

2023-02-15 13:24:48 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma dwudziesty piąty odcinek „Parszywej Zgrai” (a zarazem dziewiąty drugiego sezonu), zatytułowany „Przeprawa” („The Crossing”). Poniżej opis.

Zgraja podejmuje się misji we wrogim świecie.


Plakat z Chuchi i co nieco o animacji

Na ostatnim plakacie widnieje pani senator Riyo Chuchi, która była jedną z głównym bohaterek aktu kończącego pierwszą połowę sezonu.Oficjalna przeprowadziła też wywiad z animatorem Keithem Kellogiem, który opowiedział mnóstwo ciekawostek na temat swojej pracy. Zapowiedział, że w tym sezonie pojawi się więcej znanych postaci niż do tej pory.

W animacji różne ekipy są odpowiedzialne za różne zadania, a ta Kelloga zajmuje się przede wszystkim sposobem poruszania głównych bohaterów. Artysta chce zwłaszcza przekazać nam ich emocje. I tak w „Samotnym klonie” w scenie, gdy Crosshair zostaje wezwany razem z Codym przed oblicze pani gubernator i po subtelnych ruchach twarzy tego pierwszego widać, że choć z pozoru stoi jak posąg, to naprawdę w środku kipi ze złości. Zresztą w serialu, w którym główne postaci są tak podobne do siebie, ekipa stara się dać każdej z nich swoisty manieryzm w ruchach, by można było je od siebie odróżnić. Ulubieńcem Kelloga jest Wrecker, bo jest najbardziej ekspresywny, może nawet nieco przerysowany.

Każdy z animatorów chce wykorzystywać możliwości silników graficznych do samego końca i ciągle przesuwać granice. Na przykład w pierwszej połowie pierwszego sezonu widać momentami jak zbroje bohaterów nienaturalnie się „rozciągają”, ale teraz nie jest to problemem. Podobnie na wyścigach tłum jest o wiele bardziej zróżnicowany niż do tej pory.

Odcinek „Pogrzebani” stanowił ogromne wyzwanie dla animatorów ze względu na ogromna ilość pułapek, które znajdowały się w ruinach - wymagało to naprawdę świetnej współpracy. Z kolei w „Plemieniu” Keith miał okazję sobie przypomnieć czasy TCW i Jedi, no bo przecież w TBB nie ma rycerzy. No i samo stworzenie Kashyyyka z jego bogatą florą było ogromnym kamieniem milowym w animacji.

Kinerowie: [REDACTED] - ponownie i nadchodząca burza

Bracia Kinerowie ostrzegają nas przed zbliżającą się burzą słowami Jiry z Tatooine...... oraz znowu wycinają fragment tekstu. Z Simby. Z ładunkami wybuchowymi.A Jennifer Corbett obiecuje nam z kolei coś pocieszającego po zeszłym tygodniu.Zapraszamy do dyskusji na forum.”
TAGI: Dean Kiner (16) Jennifer Corbett (15) Keith Kellogg (22) Parszywa zgraja (The Bad Batch) (95) Sean Kiner (16) The Clone Wars (1390)

KOMENTARZE (6)

 • Nestor2023-02-16 09:58:28

  No wątek Crosshaira został już naczęty, w ogóle dużo jest o różnych klonach. Myślę, że te historie zaczną się łączyć w całość powoli i te 3-4 ostatnie odcinki będą spinały wszystko w całość.

 • 19shady962023-02-15 20:07:27

  Mam nadzieję, że wyjdzie z tego jakiś sensowny story arc i nie będzie to nie potrzebny filler. Sezon dawno za pasem a tu kolejna robota dla Cid. Pewnie na koniec wszystkie ważne wątki jak Crosshair wciśnie się w ostatnie dwa odcinki zamiast jest fajnie rozłożyć i tyle z sezonu.

 • SW-Yogurt2023-02-15 18:45:37

  Artykuł znacznie ciekawszy od ostatniego odcinka, choć niby dotyczą tego samego.

 • DarthMati2023-02-15 18:32:46

  Drużyna Pierścienia się rozpada. Jeden impulsik niczego nie zmieni.

 • Finster Vater2023-02-15 17:59:35

  Spoko odcinek, zero bezsensownego piu-piu, a sporo o samej Omedze i chłopakach, choć scena z LionKinga trochę bez sensu.

 • Peter_D2023-02-15 14:41:32

  Kolejna bezsensowna misja.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..