TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Premiera „The Mandalorian” 3x01

2023-03-01 09:00:31

Na platformie Disney+ jest już dostępny pierwszy odcinek trzeciego sezonu serialu „The Mandalorian”. Tym samym po ponad dwóch latach przerwy (nie licząc udziału w „Księdze Boby Fetta”) możemy wrócić do śledzenia przygód Dina Djarina i jego małego, zielonego przyjaciela. Showrunnerem trzeciego sezonu, tak samo jak poprzednich jest Jon Favreau.

Tytuł odcinka to Apostata, a jego krótki opis mówi nam, że: Mandalorianin rusza w ważną podróż. Reżyserem odcinka jest Rick Famuyiwa. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny w tym miejscu.Sezon będzie składał się z ośmiu odcinków, a nowe odcinki będą się pojawiać w każdą środę przez kolejne tygodnie.

Temat na forum.
TAGI: Disney+ (469) Rick Famuyiwa (29) The Mandalorian (517)

KOMENTARZE (51)

 • darekmil2023-03-08 11:01:56

  Stare złe Gwiezdne Wojny wróciły.

 • OwenKRK2023-03-08 01:07:48

  Proszę, sprawdź sobie daty :D Pierwszy serial aktorski wyszedł na D+ kilka tygodni przed Ep9 ;P Także już mieliśmy pełnometrażówke w terminie pierwszych seriali i skończyło się to tym, że temat filmów ucichł i na razie wszystkie próby upadały. Możemy sobie gdybać, ale po kłopotach z ostatnimi filmami, jestem na 100% przekonany, że gdyby nie było seriali aktorskich i tak nie dostalibyśmy filmów SW w kinie, przede wszystkim żeby uciszyć wrzawę, a po drugie dlatego, że Lucasfilm zrobiłby to co robią teraz, czyli cisnęliby swoje inne franczyzy do kin. Indiana 5, Willow wyszedłby jako film, tamta seria książek dostałaby swoją produkcję do kin, bo jedyny powód dla którego w moim mniemaniu uzasadnione jest zakupienie praw i zupełny brak ich wykorzystania jest to, że bardzo dużo sił przerobowych skupionych jest w chwili obecnej na serialach aktorskich SW. A seriale animowane może i nie wykrecają takiego wyniku sprzedaży jak filmy, ale wychodzą i zapewniaj a stały dopływ dzieciarni jako klienteli. TCW, Rebels dały masę merchu do kupienia dzieciakom. Ruch Oporu i Parszywa Zgraja nie, ale to chyba była odgórna decyzja Lucasfilmu by je zostawić na boku.

  A ciśnienie obecnie na film SW jest w tej chwili podejrzewam bardzo duże, Iger musi szybko wypełnić potężną lukę budżetową w Disneyu, a co lepiej na to działa jak nie filmy...

 • rebelyell2023-03-07 22:46:19

  No nie wiem, wydaje mi się, że animacje to byłoby dla nich za mało zyskowny biznes i na pewno nie nakręcają tak sprzedaży jak filmy ;) nie twierdzę że od razu byłaby pełnometrażówka w terminie pierwszych seriali, ale pewnie większe ciśnienie byłoby na nią niż obecnie.

 • OwenKRK2023-03-07 19:33:27

  Ja też nie mowie o osiadaniu na laurach xD piszemy tu o SW, skoro po 5 produkcjach zakup im się zwrocił, to spokojnie mogliby zostawić markę na jakis czas żeby wrzawa przycichła, a mogliby zając sie innymi markami. Zresztą to też zrobili - dostaniemy Indianę 5, sequel Willow został serialem, a ponoc miał być filmem kinowym, już za czasów Kennedy zakupiono też prawa do jakiejś serii książek fantasy z ktorymi na razie nic nie zrobiono. Oczywiście Lucasfilm dalej by produkował, ale wcale nie jest powiedziane czy poza serialami animowanymi w telewizji dostalibyśmy jakiekolwiek SW w kinie w zamian za seriale aktorskie. A seriale jakie dostajemy na streamingu nie poszlyby w telewizji, są bardzo odległe od tego jakie wymagania spełnić powinny produkcje telewizyjne.

 • rebelyell2023-03-07 10:29:13

  Ale inwestowanie tak nie działa, że spoczywasz na laurach po pierwszych zyskach, marnując możliwości dalszego zarobku ;)

 • OwenKRK2023-03-06 23:04:04

  @rebelyell - zakup już im się zwrócił i to z nawiązką, wliczając w to koszty produkcji 5 filmów kinowych. Same przychody z box office to byłoby za mało, ale merch już im wypracował profit. Także spokojnie moglibyśmy czekać na kolejne filmy bardzo długo.

 • rebelyell2023-03-06 21:20:40

  Coś by na pewno było, bo nikt by nie odpuścił tych miliardów dolców wydanych na SW :P

 • AJ732023-03-06 20:56:49

  Załóżmy że jednak filmów by więcej nie było (2)
  Taka prawda. Okrutna, można powiedzieć :)))

 • Peter_D2023-03-06 14:00:22

  D+ nie powstał po to by tracić, a zarabiać, a czymś zapełnić miejsce i przyciągnąć ludzi muszą. Dlatego idą w ilość, nie w jakość. taka sama sytuacja ma z Netflixem. Coś dobrego powstaje przez przypadek, co parę lat, reszta chłam.

 • bartoszcze2023-03-06 13:52:40

  Ten jaki handlowiec xD
  (załóżmy że jednak filmów by więcej nie było)

 • rebelyell2023-03-06 13:26:49

  Jeśli w zamian za to byłyby filmy kinowe to biere w ciemno :P

 • bartoszcze2023-03-06 10:41:59

  @rebelyell
  Bez D+ moglibyśmy nie dostać ani Mando, ani Andora ;)

 • rebelyell2023-03-06 10:35:29

  Może tak być, ale z perspektywy fana zależy nam najbardziej na SW, bo co mnie D+ obchodzi :D

 • SW-Yogurt2023-03-06 06:48:37

  @r - przy czym o SW chodzi tu najmniej; tu o abonamtariuszy D+ się rozchodzi, zwłaszcza, gdy cześć z nich odchodzi. ~;)

 • rebelyell2023-03-05 22:38:36

  Takimi odcinkami nie przyciągnie się nowych widzów do SW...

 • AJ732023-03-03 21:37:03

  Ale, gdyby to "Andor" był tym pierwszym serialem aktorskim, to wcale nie jestem pewien czy Disney byłby tak odważny, by taki serial zrobić ?. Pamiętajmy, że to był czas po "TROSie", gdzie fani raczej byli zniechęceni tym w jaki sposób Abrams zakończył sikłele. "Mando" też był ryzykiem, ale takim bezpiecznym. Wiedzieli przy tym, że Grogu chwyci publikę, choć nie byli pewnie w jakim stopniu. No i jeszcze as z rękawa, czyli Master Skywalker w swoim prajm tajmie, który postawił kropkę nad i w finale. To musiało się udać.
  Czego wcale nie można było być pewnym przy "Andorze". Innymi słowy, z "Andorem" mogli poryzykować, bo mieli już stabilny grunt w postaci odbudowania w jakimś tam stopniu zaufania u fanów, po tym nieszczęsnym "TROSie".

 • Peter_D2023-03-03 21:16:26

  I to jest właśnie punkt, który stawia Andora wyżej od Mando. Potrafili napisać świetna historię, ze świetnymi postaciami, dialogami, a do tego przy budżecie, który w porównaniu z Mando właściwie szoruje glebę, a i tak wygląda świetnie. To właśnie te wszystkie składowe, czyli coś czego w Mando szukać ze świeczką, decydują o wyższości Andora nad Mando.

 • AJ732023-03-03 20:44:07

  Wydaje mi się, że w "Andorze" akurat wszystko pykło jak należy, i gdyby przykładowo budżet miał większy, to wcale nie musiałoby to przełożyć się in plus w warstwie wizualnej. Scenografia podobna klimatami do "BR2049" pasuje idealnie, i niech tego nie zmieniają w kolejnym sezonie, bo mogą przedobrzyć.
  A takie mam właśnie wrażenie po pierwszym odcinku "Mando", że tak jakoś za ładnie, za kolorowe to, za czysto obrazem wygląda.

 • Peter_D2023-03-03 20:34:59

  Ciekaw jestem jaki by był Andor gdyby pompowali w niego taką kasę jak w Mandosa. A jak wyglądałby Mando z budżetem Andora. Domyślam się, że w drugim przypadku Mando byłby zrobiony z dykty i z kartonu. Na szczęście Andor sam z siebie jest na tyle dobry, że zrobiono z niego świetny serial "niewielkim" kosztem bez błyskotek i wymuszonego fanserwisu.
  Szkoda też, że Mando nie bazuje ani trochę na nowych pomysłach, a jest jedynie adaptacją skasowanych pomysłów jak np. SW1313 i próbą przeniesienia do live action rzeczy, które były w kreskówkach.

 • Stuntman Mike2023-03-03 19:53:30

  Mi się podobają oba seriale, z różnych powodów, jeden wiadomo bardziej i oczywiście każdy ma prawo do swoich opinii. Nie mam z tym problemu. Są jednak fani, którzy zamiast wyrażać swoje zdanie w sposób wyważony, subtelny, zaznaczając że to ich zdanie lubią przywalić z grubej rury kontrowersyjną opinią chyba tylko po to, żeby zakpić z tej większości zachwyconych. Trochę jakby szukali konfliktu. Nie przypadkiem są lub byli ostatnio na odsiadkach bastionowych i to sporych. Jak się jest w mniejszości to nie pisze się, że serial to gówno, beznadzieja lub nuda i nie epatuje się coraz bardziej absurdalnymi argumentami. Czy dzisiejszy fan SW nie potrafi docenić różnych rzeczy i normalnie o tym napisać? Czy jak ktoś jest fanem przykładowo s-f akcji i lubi rzeczy typu Terminator 2 czy Aliens to od razu musi pogardliwie mówić np o Blade Runnerze czy Odysei? Tym bardziej że w środowisku te filmy uchodzą za wybitne? Często jest to kwestia dojrzałości i oczywiście gustu, ale są i tacy, którzy uporczywie będą twierdzić, że w Andorze nic się dzieje, że w Andorze są gorsze postaci, dialogi i aktorstwo, że fabularnie Mando lepszy itd. Trochę zdrowego rozsądku by się jednak przydało.

 • bartoszcze2023-03-03 18:40:25

  Znalazłem na Twitterze ładny komentarz - Andor to dobre SW, Mando to rozrywkowe SW. Może się podobać i jedno, i drugie.

 • AJ732023-03-03 16:47:43

  Panowie widzę jak dzieci normalnie, jak dzieci.
  Czy naprawdę trzeba Wam tłumaczyć, że sens robienia SW w streamie polega na tym, by każdy z famów miał możliwość obejrzenie tego, co do tej pory nie mogło być pokazane w pełni, na dużym ekranie ?.
  Można oczywiście spierać się, czy nawet heheszkować na temat poziomu poszczególnych produkcji -dla jednego "sztos" to Kenobi, dla innego raczej na stos :P. Natomiast jest czymś niesamowitym - patrząc z perspektywy czasu prikłeli aż do dzisiaj, że mamy taki wybór produkcji, i który z każdym kolejnym rokiem będzie się tylko powiększał.
  A "Andor" jest kierowany do zupełnie innego widza, można powiedzieć takiego bardziej niszowego, nastawionego bardziej na poważniejszą fabułę, zamiast ekranowego piu-bździu. Porównywanie obydwu ("Mandp") seriali naprawdę nie ma najmniejszego sensu.

 • Darth Gigantus2023-03-03 14:57:37

  Dobrze. Nie chcę mi się już pisać na temat Andora. Mam 13 lat i się nie znam. Kocham SW od 1979,ale to nic, bo każdy wie lepiej co dla mnie lepsze i co powinienem lubić. Odpuszczam. Ale niestety, nie podoba mi się i mam do tego prawo! Oglądam i kupiłbym na Bluray bo to w końcu SW, ale każdy lubi co innego. Dla mnie sztos wśród tych wszystkich dotąd seriali był Obi Wan,

 • JJ Abrakad Abrams2023-03-03 12:15:38

  Oba seriale to dwie skrajności, w Andorze wszyscy chcą tylko jakoś tam przetrwać, a w Mando już nic nikogo nie dziwi i nie jest żadnym zagrożeniem.

 • kyloboski2023-03-03 11:56:52

  Andor > Mando

 • thx11382023-03-03 11:54:12

  Trochę bezsensowne jest kruszenie kopii o coś, co powinno być jakimś tłem, wypełniaczem czasu pomiędzy kolejnymi widowiskami kinowymi. A teraz te serialiki urosły do rangi koni pociągowych marki, gdy w sumie każdy kolejny sezon to już tylko reanimowanie jakiejś kolejnej nostalgii.

 • X-Yuri2023-03-03 11:41:44

  Stuntmanie, ale to Ty dzielisz ludzi na tych którym się podoba i tych którzy się, do wyboru, nie znają, mylą, bądź piszą jedynie dla kontrowersji. 🐢

 • Stuntman Mike2023-03-03 11:36:12

  @X-Yuri
  I jeszcze jedno:
  "Typowa Osoba Zachwycona Andorem: Masz 13 lat, wygrałem, spójrz jak bardzo dojrzały jestem! "
  Przejrzyj sobie forum z okresu jak wychodziły odcinki Andora. Zobaczysz tam setki argumentów za od 95% użytkowników. Podobnie jak u wielu kompetentnych fanów, youtuberów, typu Komisarz Sev. No ale oczywiście wszyscy ulegają zbiorowej halucynacji zachwycając się średniaczkiem a ja mądry ich wszystkich rozwalę jakimiś ekstremalnymi absurdami.

 • Stuntman Mike2023-03-03 11:30:04

  Osobom krytykującym Andora nie chodzi o wymienianie co im się tam nie podoba i że wolą inny rodzaj narracji tylko zaprzeczają kompletnie zdrowemu rozsądkowi i jakiejkolwiek wiedzy filmoznawczej tylko po to żeby wbić kij w mrowisko. Bo niby że w Mando jest lepsze aktorstwo, postacie, fabuła, jej wielowątkowość, niejednoznaczność, dojrzałość? Każdy odcinek zakańczający story ark był pełen napięcia i akcji. No ale w Andorze przecież nic się nie dzieje, nuuuuda. No z czym do ludzi? Z czystej obserwacji wynika, że Mando wolą dzieci bo to jest serial na umysł dziecka. Andor jest to świetny serial ale na umysł dorosłego. I nie żaden średniaczek bo wtedy 95% tutejszego fandomu nie byłaby zachwycona.

 • X-Yuri2023-03-03 10:46:49

  Typowa Osoba Krytykująca Andora: Nie podoba mi się w serialu to, to i to.
  Typowa Osoba Zachwycona Andorem: Masz 13 lat, wygrałem, spójrz jak bardzo dojrzały jestem!

  Andor to taki średniaczek, ale doskonały w wyciąganiu z fandomu SW całego snobizmu i poczucia wyższości budowanych na swojej ocenie jakiegoś dzieła kultury x<

 • Stuntman Mike2023-03-03 09:57:04

  Dyskutować można na poziomie. Ale jak ktoś wali takie takie zdanie, że sensacyjny serial w którym jest zero akcji albo że postacie miałkie i bezbarwne to nie ma o czym gadać. Beznadziejny gust można mieć, ale takie ostentacyjne nim epatowanie, tylko po to, żeby się wyróżnić jest słabe. A udowadniać, że Andor to świetna rzecz i o klasę wyższa od Mando to tak jak przekonywać dziecko, że Blade Runner to świetna rzecz i o kilka klas wyższa od Transformers. Do niektórych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć, dorosnąć i zmądrzeć.

 • Darth Gigantus2023-03-03 09:14:19

  A z czym jest lepszy Andor? Bo nie rozumiem tego zachwytu? Serial bardziej sensacyjny niż SW, akcji zero, 12 odcinków wlecze się jak gile z nosa. Postacie miałkie i bezbarwne, Andor wiecznie skupiony myślami gdzieś tam, Mon Mothma no niby coś próbuje robić, zgorzkniała brakiem sexu pani komisarz, która spazmatycznie chce dopasc Andora. I ten zniewiescialy Cyril. Do tego ciągle niby matka Andora i ogólnie beznadzieja.

 • Getmano2023-03-03 00:12:55

  @Lubsok to chyba oglądałeś z zamkniętymi oczyma albo masz 13 lat.

 • Lubsok2023-03-02 11:31:22

  Mando jest lepszy od Andora.

 • Stuntman Mike2023-03-02 11:05:55

  Niby fajnie ale jednak dość przeciętnie. Tzn. dobrze się to ogląda jako scenki i jest świat Star Wars ale fabularnie to był bardziej filler niż mocne otwarcie sezonu jak w 2 poprzednich przypadkach. Wracamy też do głupotek i naciąganych scen czyli ostatnio normalki w SW. Na pewno nie był ten odcinek lepszy od pierwszego odcinka Kenobiego. Takie 6/10. Poza tym jak widać trzeba oglądać TBOBF, żeby się nie zdziwić jak się zaczyna ten epizod. Cały ten zabieg fabularny jest kiepsko rozegrany i poza tym pokazuje, że na Grogu nie ma zbyt wielkiego pomysłu. Można sobie woleć infantylne, przygodowe, proste, lekkie Star Warsy ale na dzień dzisiejszy fabularnie to kreskówkowe TBB przebiło Mando. No i niech ktoś teraz spróbuje powiedzieć, że Mando jest lepszy od Andora. :)

 • Nestor2023-03-02 10:34:50

  A ja wam powiem, że oglądałem z bananem na twarzy. Dobre 30 minut wg mnie. Typowy mando, nie wymagałem wielkich rzeczy, ale ta finezja zbójecka była na miejscu. Nakreślili wątki fabularne wg jakich będzie się to wszystko toczyć i tyle. Oby więcej takich rozpierduch jak ta z piratami.

 • Karwan892023-03-02 10:11:45

  Bieda... liczyłem na fajerwerki jak to zazwyczaj w openingach były, a tu taki zwód :(
  Scena z Bo Katan totalnie nic nie wniosła... Przecież ziomeczki Dina pewnie też wiedzą, gdzie wejście do tych kopalni... Na co mu ona? To, że się od niej odwrócili ludzie? To w zasadzie samo przez siebie mówiło w poprzednim sezonie.
  Zawiodłem się i wynudziłem. Liczę, że poprawi się serial w przyszłych odcinkach.
  Jedyny moment, kiedy się mocniej podjarałem, to jak Din spał, a Grogu w nadprzestrzeni widział te stworzenia z chyba Rebelsów i Solo. Czyżby zajawka pod odcinek z Ezrą?

 • Czysty2023-03-02 00:01:51

  Naszykowałem się z browarkiem i kolacją na seans a tam na liczniku 35 minut, z czego 5 to creditsy i przypominajka poprzedniego sezonu... Ogólnie odcinek słabawy, sprawiał wrażenie napisanego przez chatGDP. Z plusów to pokazanie R-41 Starchaser`a aczkolwiek potem się zacząłem zastanawiać czy ktoś to dodał z nostalgii dla X-Wing vs Tie-Fighter czy może stażysta googlował "star wars pirate star fighter" i mu tak wyszło...

 • DarthMati2023-03-01 18:51:46

  Niezły odcinek. Ciekawi obcy, jak Gorian Shard, i droidy w tle, Grogu i Anzellanie robiący show.

 • AJ732023-03-01 18:07:34

  Dobry odcinek na dobre otwarcie. Wizualnie jest też wyraźnie lepiej. No i "klan Boba Frików" rządzi :P

 • SW-Yogurt2023-03-01 18:05:49

  Plany się zmieniły, więc w piątek TBB z (nie)stety (jak piszecie) Mando. No nic, trudno, może przynajmniej Kapitan Dunbar jakieś smakowe koreliańskie ze szkolenia przywiezie?

 • Bazy2023-03-01 17:16:38

  TBB > Mando

 • WIKspace2023-03-01 16:33:42

  Niby po początku nie można się za wiele spodziewać, ale mimo to nadal jakoś tak meh.

 • vaderart2023-03-01 12:51:58

  No i króciuteńki, tylko 35 min. :(

 • Albirus2023-03-01 12:46:58

  Niestety muszę potwierdzić. Niby było dość fajnie, ale nic specjalnego. Wiemy już teraz o czym ten sezon będzie i jakoś mnie nie porwała ta koncepcja. A wątek pewnego droida jest, jak na mój gust, idiotyczny niestety . Martwi mnie to, Oj martwi😖

 • Denarian2023-03-01 11:42:41

  @Nestor, jakby ci to powiedzieć, dzisiejszy odcinek TBB jest lepszy. :/

 • Peter_D2023-03-01 10:29:37

  Moim zdaniem trzyma miałki poziom poprzednich sezonów. Idea RPG się nie zmieniła.
  Za to na plus uważam, że obraz jest nieco lepszy, bardziej przypomina mi Andora niż cukierkowe kolorki poprzednich sezonów.

 • Rusis2023-03-01 10:28:22

  Przeiwydywalny, przyjemny odcinek, nie urywający niczego. Ot, standardowy poziom Mando.

 • bartoszcze2023-03-01 10:22:38

  Ludzie chyba w pracy :)

 • xprt2023-03-01 10:14:09

  Dla mnie niestety 5/10. Fabuła przewidywalna, aktorstwo drętwe w paru miejscach. Główny bohater oczywiście wszystko umie ;-) Może się rozkręcą w następnych odcinkach.

 • Nestor2023-03-01 09:49:53

  Proszę o komentarz entuzjasty SW, który widział już odcinek, o komentarz.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..