TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

Kathleen Kennedy o przyszłych filmach

2023-04-08 08:54:18

Przy okazji Celebration w wywiadzie dla IGN Kathleen Kennedy skomentowała jeszcze zapowiedzi nowych filmów.

Wszystkie zapowiedziane filmy mają być samodzielnymi opowieściami. Jednak powtarzają tu to, co robili z serialami. Tam też projekty startowały jako osobne produkcje, ale z czasem się rozwijały i rozrastały. Kennedy nie wyklucza, że tak się stanie też z filmami, ale jednocześnie niczego nie obiecuje. Mówiła też, że seriale na Disney+ dały możliwość pójścia w tym kierunku, którym inspirował się George Lucas tworząc oryginalne filmy.

Po pierwsze mówiła o filmie Dave’a Filoniego, mówiąc o tym, że w jego przypadku jest to ewolucja. Kolejny krok na przód. Przeszedł z animowanych seriali do świata seriali aktorskich, gdzie pracował z Jonem Favreau. Więc film pełnometrażowy to kolejny krok. Zwłaszcza, że razem z Filonim rozwijają się też jego opowieści i bohaterowie. To wszystko zmierza ku filmowi. Patrząc na to jak Dave Filoni pracuje nad „The Mandalorian” i „Ahsoką”, to przygotowania do filmu już zajęły jakieś 6-7 lat.O Jamesie Mangoldzie powiedziała, że od dawna śledzi jego karierę i to wspaniały filmowiec. Zrobili razem „Indianę Jonesa i artefakt przeznaczenia” i tam też zaczęły pojawiać się dyskusje o „Gwiezdnych Wojnach”. W końcu przyszedł do nich z pomysłem, który przedyskutowali z Davem Filonim i Carrie Beck. Wtedy uznali, że to będzie dobry kolejny krok. Sporo dyskutowali na temat tego filmu przy okazji prac nad nowym Indym. Co więcej Mangold jest reżyserem i scenarzystą, dzięki czemu prace poruszają się szybko na przód.

O filmie z Rey Kathleen powiedziała, że będzie się dziać jakieś 15 lat po „Skywalker. Odrodzenie”. To będzie świat po wojnie, po Najwyższym Porządku. Jedi zaś są w nieładzie. Więc będzie dużo pytań o to kim są Jedi, kim powinni być, co powinni robić i jaki jest stan galaktyki. Rey zaś będzie próbować odtworzyć w tym czasie zakon Jedi. Zapytana o to czy wystąpi tu Luke, powiedziała, że nie wie czy będą mieli tu flashbacki albo czy pojawi się on w jakiejś formie. Ale dla Rey Luke będzie ważny, więc jego duchowa (choć niekoniecznie ekranowa) obecność będzie w filmie. Rey będzie odbudowywać zakon na podstawie książek i tego, co obiecała Luke’owi. Dodała też, że prace nad filmem Sharmeen Obaid-Chinoy już trwają kilka lat.Zapytana o filmy, które zostały odłożone na półkę, powiedziała, że proces twórczy jest skomplikowany i długotrwały, więc niekoniecznie muszą one być odłożone. Choćby ze względu na problemy z harmonogramami. Kathleen powiedziała, że projekt Kevina Feige był zapowiedziany przez prasę, ale nie rozwijany. To nie jest projekt porzucony, tylko taki, który się nie wydarzył. Natomiast „Rogue Squadron” wciąż jest jeszcze rozwijany i dyskusje się toczą. Choć niekoniecznie musi to być film, możliwe, że będzie z tego serial.

Nie wspominała nic o filmach Taki Waititiego i Shawna Levy'ego.
TAGI: Ahsoka (serial) (176) Carrie Beck (23) Celebration (520) Dave Filoni (649) George Lucas (1149) James Mangold (19) Jon Favreau (255) Kathleen Kennedy (480) Kevin Feige (38) Rogue Squadron (64) Sharmeen Obaid-Chinoy (28) Taika Waititi (84) The Mandalorian (614)

KOMENTARZE (9)

 • bartoszcze2023-04-10 13:32:57

  Mignął mi na twitterze fragment wypowiedzi KK, z którego wynikało że ona cały czas jest w kontakcie z Rianem, a jego filmy formalnie są dalej w grze - w oczekiwaniu aż będzie miał czas się nimi zajmować. Na pewno nie wcześniej niż zrobi trzeci film z Benoitem Blancem, po drodze jeszcze chyba ma drugi sezon Poker Face.

 • DarthMati2023-04-10 12:32:49

  Kennedy znów bredzi i się ośmiesza.

 • Mister S.2023-04-08 21:09:59

  Kurczę, już myślałem że skasowała xd

 • SW-Yogurt2023-04-08 14:44:14

  Ten pan, co to go nie lubię, już nakręcił film pełnometrażowy; aktorski będzie gorszy. ~:P
  Ten drugi pan, to zobaczę jak bardzo go nie lubię po piątym Indianie. ~;)
  Tej pani (którą zawsze czytam "Obiad", sorry), jeśli zabiera się za Rey w sposób z opisu, sukcesów nie wróżę.

  Krótko mówiąc będzie mrocznie. ~:D

  A poza tym uważam, że KK musi odejść.

 • JJ Abrakad Abrams2023-04-08 12:12:58

  Luke też kierował się "sacred Jedi texts" i tym co obiecał poprzednikom i wszyscy wiemy jak to się skończyło...

 • bartoszcze2023-04-08 11:43:21

  Ja tam się nie zdziwię jeśli pierwsze przymiarki i burze mózgów były jeszcze przed premierą TROSki :)

  Potem jakby co wliczy się to do Całkowitych Kosztów Projektu (tych od których zależy czy jest zysk do podziału z wykonawcami drugiego rzędu).

 • Mossar2023-04-08 10:30:41

  Pewnie uznaje że jak w 2020 zaczęli o tym myśleć to wtedy zaczęły się prace :D

 • AJ732023-04-08 09:54:05

  Zaraz, zaraz. Jacy "Jedi są w nieładzie" ?, coś przegapiłem ?.
  I jak to prace nad filmem Sharmeen trwają już kilka lat ?. Przecież to bujda na resorach. Kilka lat temu to Disney cykał się jak wypadnie w ocenach niszowy co by nie mówić, Mando. Temat "co po Trosie" był zakopany głęboko, a Kennedy tu twierdzi, że prace od kilku lat już trwały - pffffff.

 • bartoszcze2023-04-08 09:24:31

  "projekt Kevina Feige był zapowiedziany przez prasę, ale nie rozwijany" - a czytałem że oficjalnie zapowiedziany! ;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..