TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„Stracony dla Jedi” oczekiwany przez fanów

2023-04-26 07:47:21 Olesiejuk

Dziś do sprzedaży w Polsce trafiła długo wyczekiwana i wysoko oceniana przez fanów książka „Dooku - Stracony dla Jedi” pióra Cavana Scotta, będąca skryptem audiobooka. Za przekład treści odpowiada Krzysztof Kietzman. Książkę w miękkiej oprawie ze skrzydełkami można zamawiać m.in. w księgarni Świat Książki tutaj.


Emocjonująca historia złowieszczego hrabiego Dooku. Darth Tyranus, hrabia Serenno. Przywódca separatystów. Rozświetlające ciemność czerwone ostrze. Ale kim był, nim został lordem Sithów? Gdy Dooku zaczyna szkolić nową uczennicę, na światło dzienne powoli wychodzi ukryta prawda o jego przeszłości. Urodzony w zamożnej rodzinie, początkowo mieszka za kamiennymi murami rodowej posiadłości, z której widać Cmentarny Księżyc, gdzie spoczywają kości jego przodków. Ale wkrótce inni poznają się na zdolnościach chłopca i legendarny mistrz Jedi Yoda zabiera go z domu, by wyszkolić go w ścieżkach Mocy. Dooku doskonali umiejętności i pnie się w górę w hierarchii zakonu. Zaprzyjaźnia się z innym Jedi, Sifo-Dyasem, bierze na padawana dobrze rokującego Qui-Gona Jinna – i próbuje zapomnieć o swojej rodzinie. Jednak nie potrafi się oprzeć osobliwej fascynacji mistrzynią Jedi Lene Kostaną i misją, którą ta wykonuje dla zakonu, polegającą na odnajdowaniu i badaniu pradawnych artefaktów Sithów w ramach przygotowań do nieuchronnego powrotu najzagorzalszych wrogów, z jakimi Jedi przyszło się kiedykolwiek zmierzyć. Zawieszony pomiędzy światem zakonu, prastarymi obowiązkami utraconego domu oraz kuszącą mocą artefaktów, Dooku walczy ze sobą, by podążać drogą światła – choć ciemność zaczyna już go powoli pochłaniać. Scenariusz na podstawie słuchowiska.

Temat do dyskusji na forum.
TAGI: Cavan Scott (138) Krzysztof Kietzman (27) nowości książkowe (316) Olesiejuk (104)

KOMENTARZE (5)

 • SW-Yogurt2023-04-26 20:58:27

  Ciutkę żałuję, że jestem nie-fanem, bo w sumie ciekawa rzecz może być, ale mówi się trudno.

 • Karwan892023-04-26 12:35:45

  Ps. dzisiaj swoją premierą mają też Szkarłatne Rządy i właśnie manga THR. Im też by się przydał osobny news, żeby wspierać polskich wydawców :)

 • Karwan892023-04-26 12:34:05

  Ja najchętniej chciałbym obie wersje: skrypt + słuchowisko w formie CD i kodu do pobrania mp3 czy innego formatu.
  Jednak tak jak jest, to już i tak więcej niż to czego oczekiwałem, bo to chyba pierwsze takie wydanie w Polsce. Nie spodziewałem się, że dostaniemy ten tytuł tak szybko, tym bardziej chylę ponownie czoła przed Olesiejukiem <3

  Skrypt już czeka w księgarni Świat Ksiązki na odbiór, razem z Mangą THR ^^ Długa noc się szykuje.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2023-04-26 09:03:40

  W sumie u mnie podobnie.

 • KyloRen19872023-04-26 08:57:02

  może oczekiwany, ale jednak wolał bym słuchowisko niż skrypt tylko

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..