TWÓJ KOKPIT
0

Spoza galaktyki

Natalie Portman promuje swoje „Bajki” w Polsce

2023-05-18 19:04:27

Natalie Portman niedawno pojawiła się w Poznaniu na imprezie Impact’23. Przy okazji promowała też swoją książkę „Bajki”, którą napisała specjalnie z myślą o swoich dzieciach (ale nie tylko). Aktorka, a teraz też autorka, pojawiła się między innymi w Wielkopolskim Centrum Pediatrii, gdzie czytała swoje opowiadania dzieciom. Książka została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Znak. Ma 64 strony, tłumaczył Michał Rusinek. Zysk ze sprzedaży wspiera fundację TVN.

„Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne. Te klasyczne opowieści mają wspaniałe przesłania: ciężka praca się opłaca, wytrwałość i zapał wygrywają z pychą i pośpiechem, obfitość może być niebezpieczna) i są świetnymi sposobami na przedstawienie historii i morałów które znamy i lubimy, ale również świata, w którym nie występują już stereotypy. Chciałbym, żeby moje bajki były bezpiecznym miejscem, gdzie nie wartościuje się, nie ocenia, akceptuje inność, różnorodność, a przy tym żeby były zabawne! Mam nadzieję, że te opowieści spodobają się Wam i Waszym dzieciom”.

O książce

“Bajki” to trzy klasyczne przypowieści w interpretacji aktorki Natalie Portman. W jej wydaniu dobrze znane nam historie zawierają mnóstwo odwołań do świata współczesności: Zając przechwala się modnym dresem, jedna ze świnek je dania zamówione na wynos, podczas gdy druga dba o planetę, a Mysz Domowa próbuję wyciągnąć Mysz Polną na imprezę. To wszystko sprawia, że ponadczasowe przesłanie znanych bajek nabiera dodatkowego uroku, a piękne ilustracje Janny Matti i błyskotliwy przekład Michała Rusinka powodują, że frajdę z czytania będą mieli również dorośli.

Natalie Portman: “Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne. Te klasyczne opowieści mają wspaniałe przesłania - ciężka praca się opłaca, wytrwałość i zapał wygrywają z pychą i pośpiechem, obfitość może być niebezpieczna - i są świetnymi sposobami na przedstawienie historii i morałów które znamy i lubimy, ale również świata, w którym nie występują już stereotypy. Chciałbym, żeby moje bajki były bezpiecznym miejscem, gdzie nie wartościuje się, nie ocenia, akceptuje inność, różnorodność, a przy tym, żeby były zabawne! Mam nadzieję, że te opowieści spodobają się Wam i Waszym dzieciom.”

O Impact CEE

Bestseller New York Times ukazał się w Polsce z inicjatywy Impact CEE, organizatora konferencji Impact’23, na którym 10 i 11 maja wystąpi Natalie Portman.

Impact’23 to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym udział biorą topowi managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, regulatorzy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci oraz mówcy. W tym roku wśród speakerów na 7 scenach i w 23 ścieżkach tematycznych oprócz Natalie Portman wystąpią m.in. Nassim N. Taleb autor „Antykruchości” i „Czarnego łabędzia” a także Valerie Jarrett starsza doradczyni prezydenta Baracka Obamy i szefowa Obama Foundation.

Decyzją ImpactCEE i przy nieocenionym wsparciu Allegro i usłudze One Fulfillment by Allegro „Bajki” będą książką-cegiełką. Całkowity przychód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej w ramach programu #zdrowiewgłowie realizowanego przez Fundację TVN którego celem jest sfinansowanie powstania bezpiecznych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach dziecięcych.


I jeszcze kilka zdjęć z wizyty Natalie Portman w Polsce.

Tak gwoli przypomnienia, dziadek Natalie Portman pochodził z Rzeszowa.

Natomiast nie wszystkim spodobała się wizyta Natalie Portman w Polsce. Swoje oburzenie wyraziła posłanka Suwerennej Polski - Anna Maria Siarkowska. Nazwała to wręcz skandalem, gdyż patronat nad imprezą Impact’23 objęły ministerstwa i Skarb Państwa. Posłance przeszkadza to, że promuje się lub nagłaśnia obecność osób, które mają poglądy sprzeczne z rządzącą prawicą. Nazwała Natalie Portman proaborcyjną i progejowską aktywistka. Przypomniała, że w zeszłym roku zaproszono innego aktywistę Juwala Noaha Harariego, co skomentowała: dla mnie to niekonsekwencja ze strony pana premiera. Zapraszanie i fotografowanie się z panem Hararim uważam za błąd. Premier Morawiecki nie odniósł się do zarzutów posłanki, wziął udział w Impact’23. Nie wiadomo, czy zrobił sobie zdjęcie z Natalie Portman.
TAGI: Natalie Portman (388) Polityka (78) Poznań (95) TVN (38)

KOMENTARZE (11)

 • VaderTarm2023-05-20 22:26:36

  Nie będę politykować, ale Natalie powinna odpalić miecz świetlny i przepołowić niniejszą posłankę z prawicy :D

 • Finster Vater2023-05-19 22:39:05

  Nie, gorzej być nie może, to jest solidny standard dna

 • bartoszcze2023-05-19 10:04:19

  @Finster
  Nie, dużo gorzej.

 • Finster Vater2023-05-18 23:48:41

  Ta pani z końca newsu to taka pisowska Jachira?

 • Lord Sidious2023-05-18 22:41:27

  @SW-Yogurt - akurat, niestety, do mnie tylko ta końcówka newsa dotarła i miało trafić do okruchów. Ale jak wróciłem do domu i zgłębiłem temat, to zostawiłem w ramach pokrycia tematu, żeby jużdo tego nie wracać potem, natomiast sedno newsa zostało inne.

 • DarthMati2023-05-18 22:19:39

  ***** ***

  Polska prawica jak zawsze dno dna.

 • AJ732023-05-18 21:31:33

  Też na to zwróciłem uwagę. Szpilki i nogi jak zapałki to żadna atrakcja, tu nie ma czym się chwalić :P
  Solidne porcje spaghetti i pizzy na tłustym cieście załatwiłyby sprawę w tydzień XD

 • SW-Yogurt2023-05-18 21:12:46

  No i fajnie, że pani Natalka pisze książki, ale czasami mogłaby też coś zjeść. ~:)

  Natomiast końcówka newsa trochę zbędna, bo trochę promuje patalogię.

 • rebelyell2023-05-18 20:21:55

  Anna Maria Siarkowska - to ta geniuszka, która zablokowała mnie na tłiterze, gdy ośmieliłem się zauważyć, że Nicea leży we Francji a nie we Włoszech, jak twierdziła w swoich antyszczepionkowych tłitach XD

 • Adakus2023-05-18 19:41:35

  Ehh, Natalie....

 • AJ732023-05-18 19:38:51

  Ogrodzić murem !, nikogo nie wpuszczać !, palić książki !, zakazać muzyki !, nikogo nie zapraszać !. Dżizas, skąd ci ludzie się biorą, aż nie do wiary.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..