TWÓJ KOKPIT
0

Przyszłe filmy

Jakoś Palpatine nie wróci, ale zdjęcia już w przyszłym roku

2023-06-17 08:21:55

Jak donosi nasz ulubiony informator Jeff Sneider, zdjęcia do filmu o Rey powinny rozpocząć się już w kwietniu (2024). I tu nie ma żadnych opóźnień, wszystko idzie zgodnie z planem. Zauważa on, że data została zmieniona, ale jak twierdzi priorytetem tutaj jest „Avatar”. To on potrzebował miejsca w grudniu 2025, więc „Gwiezdne Wojny” przesunięto. Tym razem nie ma żadnego prawdziwego, czy domniemanego lucasfilmowego dramatu w tle, a Kathleen Kennedy wciąż pracuje nad tym obrazem jako producentka. Natomiast poza teoriami w grę wchodził też scenariusz Stevena Knighta, który mógłby być wstrzymany z powodu strajku. Nie mamy informacji, czy udało mu się go skończyć wcześniej, ale wygląda na to, że Lucasfilm jest zadowolony z tego, co dostał, nawet jeśli będzie trzeba wprowadzić pewne poprawki po strajku.To dobry moment by przejść do plotek i potwierdzeń. Na razie słyszeliśmy o tym, że mogą wrócić pewni bohaterowie – Rey (Daisy Ridley) na pewno, Finn (John Boyega) bardzo prawdopodobnie. Ale jeden z aktorów powiedział, że nie wróci. To Ian McDiarmid. Aktor jest oczywiście otwarty, by Palpatine mógł jakoś powrócić ponownie, ale powiedział wprost, że nie dostał propozycji i nie prowadzi żadnych rozmów na ten temat. Mark Hamill także raczej się dystansuje od projektu. Wpierw mówił, o tym, że nie ma nic przeciwko, by Luke’a zagrał inny aktor, teraz dodaje, że w „Gwiezdnych Wojnach” jest wiele bohaterów, wiele opowieści i nie ma potrzeby wracać do Luke’a (zwłaszcza starego). Dodał też, że jego przygoda z „Gwiezdnymi Wojnami” raczej dobiegła końca i jest zadowolony z tego, co zrobili. Czas iść dalej.

W sieci pojawiły się też plotki, że szwarccharakter filmu ma zagrać Idris Elba. Źródłem tej informacji było Giant Freakin’ Robot, więc od razu można niby przejść dalej. Niemniej jednak pewne media podchwyciły tę informację i się pod nią podpięły, twierdząc, że ich informatorzy potwierdzają tę historię. Jeff Sneider zdementował udział Elby. Może będzie, zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo, ale na tę chwilę rozmów czy decyzji brak. Sneider przypomniał, że szukanie aktorów raczej nie zacznie się przed sierpniem.

Z jeszcze większych bzdur warto wspomnieć o Marze Jade. Otóż na twitterze pojawiła się wiadomość, że Kim Kardashian zagra Marę Jade w filmie Feige’ego. Oczywiście miał być to żart, ale jak to bywa w takich sytuacjach, pomylono filmy, wzięto to na poważnie i poszło w sieć. Mara Jade w filmie o Rey. Znów może tak będzie, ale na razie nic na to nie wskazuje.

Wiele wskazuje na to, że zdjęcia do filmu o Nowej Erze Jedi będą kręcone w Wielkiej Brytanii (Pinewood), acz potwierdzeń brak.
TAGI: Daisy Ridley (269) Ian McDiarmid (136) John Boyega (243) Kathleen Kennedy (481) Lucasfilm (800) Mark Hamill (403) Steven Knight (19)

KOMENTARZE (13)

 • DarthMati2023-06-21 23:50:11

  Nie dziwota, że Mark dystansuje się od tego badziewia. Ian powróci, spokojnie, chyba że wykasują film, jak to Kathleen ma w zwyczaju. W połowie produkcji wyrzucą reżysera i scenarzystę, przyjdą nowi i dokleją Palpiego na ślinę.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2023-06-18 04:24:36

  @Hagan I przez to że ta seria była tak długa i rozbudowaną to ją lubię, czuć że to prawdziwy konflikt a nie małe potyczki jak Dziedzictwie Mocy.

  Osobiście jednak uważam że nazwa serii New Jedi Order była błędem, to powinno być nazwą trylogii w której Luke zakładał Zakon, albo zostać jako część nazwy in universe. Uważam że w tym wypadku Polska nazwa "Nowa Era Jedi" dużo bardziej pasuje zwłaszcza że brzmi jak okres, a nie organizacja, i taki też tytuł powinni dać w oryginalnej książkowej serii "New Jedi Age".

 • Finster Vater2023-06-17 22:18:12

  @SW-Y I @Bartoszcze - ale to nie tak, wszystko jest dużo prostsze i wynika z niezrozumienia takiego epokowego dzieła jak film specjalnej TROS-ki. Oto bowiem Rey Palpatine poslubia wdowę po Lukaszu, Marę Jade Niebochód, młodą aktywistkę i dzięki temu może się legitnie przedstawiać jako Rey Niebochód, niestety ciągle niektorzy nie dali się uwieść tej uroczej opowieści i nazywają ją Fakewalker.

 • SW-Yogurt2023-06-17 20:42:45

  @bartoszcze - A ja, że będąc córką Luka, była matką Anakina. ~:)

 • bartoszcze2023-06-17 18:07:54

  @Yogurt
  Ja uważałem że Rey Anakinowi była siostrą, ale scenarzyści tego nie zrozumieli!

 • SW-Yogurt2023-06-17 17:02:35

  Skywalker Mara ma po ojcu, Anakinie, oczywiście. Jade po mężu matki.

  A było to tak: Wiadomix, że Padmé na różnych etapach swojego życia miała wokół siebie śmiertelnie (czasami dosłownie) lojalne dwórki: Eirtaé, Rabé, Sabé, Saché, Yané, Versé, Dormé, Cordé, Dujé, Ellé i Moteé. Część z nich pełniła funkcje sobowtórów, zastępujących Amidalę w sytuacjach niebezpiecznych, nudnych czy niechcianych. No i kiedyś któraś została wysłana na spotkanie z Anakinem. Ryzyko, że Skywalker coś wyczai, było niewielkie. Jego zdolności sensowania płci przeciwnej były niemalże zerowe. W końcu ani nie wyczuł ciąży żony, ani później bliźniactwa. Tak czy siak, przyćmione światła, ciut za dużo alderaańskiego i sytuacja wymknęła się spod kontroli...

  Później panna musiała zniknąć, przynajmniej na czas jakiś. Po śmierci Padmé i zniknięciu Anakina wyszła za mąż za pana Jade, z którym dogadała się, że nie będą zamęczać córki szczegółami poczęcia.

  Aha, powyższa historia wcale nie zaprzecza jakiemuś powiązaniu Mary i Luka. W końcu Luke w pewnym momencie robił maślane oczy do wtedy-jeszcze-nie siostry. A że sprawy lubią się powtarzać... Gdy Mara szybciej poskładała fakty sfingowała swoją śmierć, uznając, że tak łatwiej będzie rozstać się z Lukiem. I dla niej, i dla niego.

  To dlatego EVII "Przynudzanie w nocy" kończy się widokiem smutnego Mistrza, który stoi na klifie na grobem kobiety swojego życia i ma sprawy całej Odległej w... niewielkim poważaniu.

 • Nestor2023-06-17 15:30:27

  Czekam na najeźdźców z innej galaktyki.

 • bartoszcze2023-06-17 13:45:39

  Która miałaby nazwisko po której?

 • Finster Vater2023-06-17 13:01:52

  Teraz Mara Jade Skywalker będzie żoną Rey Skywalker?

 • bartoszcze2023-06-17 11:17:02

  Czyli będzie dużo czasu na dokrętki i postprodukcję, nie trzeba będzie nagrywać w schowku na szczotki :)

 • Peter_D2023-06-17 09:30:27

  Czy to nie jest trochę rasistowskie by Idris Elba grał czarny charakter? ;) W sumie nie pierwszy raz już.

 • AJ732023-06-17 08:54:39

  Ten news ma potencjał! 😁

 • Hagan2023-06-17 08:48:58

  Czyli zachowano nazwę Nowa Era Jedi z Legend? No nie wiem, mnie osobiście źle się to kojarzy, przede wszystkim z rozciągniętą na 18 książek wojną z Yuuzhan Vongami. Osobiście uważam że powinni kręcić produkcje z fabułą zamkniętą w jednym filmie, zamiast bawić się w trylogię. Czyli schemat: pojawia się zagrożenie -> Jedi ruszają do akcji -> wielka bitwa -> czarny charakter ginie.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..